Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Restauracja McDonalds w Bolesławcu!
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Osoby Poszkodowane Przez Policję Lub Miejscową Prokuraturę I Sądy Proszone Są O Kontakt. Zwłaszcza Ci Wobec Których Zastosowano Komus
od Aga dla Poszkodowani
Szatan Pozdrawia
od 666 dla BDF EWELINY
Pozdrawiam Merytorycznego Kazia!!!!!!!!!!!!!!!
od Andrzej dla Kazio
Proszę Osoby Które By świadkami Otarcia Samochodów Na Dzikim Parkingu Przed Cmentarzem Na śluzowej Przed świętem Zmarłych O Kontak
od Śluzowa dla Sprzątanie grobów
BolecFORUM Nowy temat
25 lipca 2019r. godz. 11:18, odsłon: 8621, Bolec.Info

Nowa galeria: inwestor upamiętni ofiary obozu

- Jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie kroki, by upamiętnić historię Bolesławca - mówi Jacek Wesołowski.
Vendo Park w Bolesławcu
Vendo Park w Bolesławcu (fot. )

Kilka dni temu w tekście Olbrzymi park handlowy powstanie w Bolesławcu  pisaliśmy o powstającym nowym parku przy ulicy Staroszkolnej. Inwestycja wywołała spore emocje wśród bolesławian.

Pojawiły się m.in. głosy, że w tymi miejscu nie powinno powstać centrum handlowe, ponieważ na terenie tym niegdyś funkcjonowała filia obozu pracy przymusowej Gross Rosen (wg historyków niektóre z ofiar mogą być pochowane na terenie dawnego obozu). Jedną z opinii bolesławianina przedstawiliśmy w tekście Kilka słów o nowej galerii w Bolesławcu

Od samej inwestycji odciął się także Urząd Miasta Bolesławiec - wypowiedź Rzecznik Prasowej Urzędu Miasta przedstawiliśmy w artykule Miasto odcina się od nowej inwestycji.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy inwestora, firmę Trei Real Estate.

- Każdy proces dotyczący zakupu działki, na której chcielibyśmy zrealizować naszą inwestycję, jest wieloetapowy, również pod kątem badania ewentualnych nieprawidłowości związanych z danym gruntem. Tym razem nie było inaczej - mówi w rozmowie z Bolec.Info Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

- Tym razem nie było inaczej. Co więcej, w podpisanym przez nas akcie notarialnym znalazło się oświadczenie sprzedającego, z którego wynika, że nie miał on wiedzy o toczących się ewentualnych postępowaniach związanych z działką przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu. Dodatkowo, w akcie nie znalazła się żadna wzmianka o tym, że grunt jest objęty ochroną historyczną czy konserwatorską, w związku z faktem, że wcześniej mógł tam się znajdować jakikolwiek obiekt, czy ważne z punktu widzenia historii miejsce - dodaje.

- Nad transakcją pracowaliśmy dwa lata i w tym czasie dotarły do nas informacje, że w Bolesławcu istniał wcześniej pomnik harcerzy poświęcony pamięci więźniów obozu pracy Gross Rosen. Planowaliśmy, aby przy współpracy z lokalnymi władzami, historykami, czy też lokalnymi aktywistami, ufundować i zorganizować, odpowiednio wyeksponowany pomnik wraz z miejscem pamięci - mówi Jacek Wesołowski.

Jak mówi przedstawiciel inwestora, inwestycje Trei są realizowane z poszanowaniem tradycji i historii danego miejsca, czego przykładem jest budowany właśnie Vendo Park w Pułtusku. Firma przekształca tam na funkcję handlową budynek dawnego dworca PKS. W trakcie prac okazało się, że elementy elewacji mają wartość sentymentalną dla mieszkańców, więc deweloper postanowił zachować i odrestaurować zabytkową mozaikę i zegar z dawnego dworca. Z kolei w Chodzieży budując obiekt handlowy, odrestaurowane zostały mury pozostałe po zamku Grudzińskich i wkomponowane w projekt parku handlowego. W Kutnie natomiast firma jest fundatorem pomnika założyciela miasta.

- Także i tym razem jako inwestor jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie kroki, by upamiętnić historię Bolesławca - dodaje dyrektor firmy.

Park handlowy zlokalizowany przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu będzie największym dotychczasowym Vendo Parkiem zbudowanym przez Trei w Polsce. Obiekt dostarczy ponad 9 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. Deweloper rozpoczął już prace projektowe, a start budowy planuje w 2020 roku. Na terenie zakupionej działki Trei zrealizuje również budynek, w którym otworzy się znana sieć marketów budowlanych (najprawdopodobniej Castorama - przyp. red.). Będzie to pierwszy tak duży sklep typu DIY w tym mieście. W sąsiedztwie parku handlowego powstanie również dyskont spożywczy.

Nowa galeria: inwestor upamiętni ofiary obozu

~~Czerwony Kokorycz 26 lipca 2019r. o 23:02
Widzę , że stosują tanie zagrywki , aby tylko uspokoić sytuacje , ale to jest śmieszne i myślę że ludzie nie dadzą się na to nabrać. To firma niemiecka TREI REAL ESTATE GMBH . Kto wykorzystywał ludzi w tym miejscu, aż do utraty sił i życia, jak nie Niemcy. Podczas drugiej wojny wielu Niemców dorobiło się wielkich majątków przez grabież okupowanych terenów. Mieli pieniądze dla siebie i dla następnych pokoleń na inwestycje, nawet u tych których niszczyli i okradali. Myślę że całe starsze pokolenie Bolesławian patrzy na to co się teraz dzieje z wielkim oburzeniem.
Co nie którym ludziom pieniądze odbierają rozum i serce , że pomagają wymazać pamięć, o tym co może się szybko powtórzyć.
https://www.treirealestate.com/en/contact/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65 27 lipca 2019r. o 5:52
Czy w końcu ktoś napisze, gdzie niby znajduje się pomnik, który zniknął ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
fobiak 27 lipca 2019r. o 8:46
moim zdaniem powinni wstrzymac ta budowe i zrobic tam porzdny park a galerie wybudowac na preyferiach lub w wioskach graniczacych z miastem. w tej czesci miasta jest duze zaludnienie a mieszkancy nie maja porzadnego parku, romciu betoniarz betonuje, gdzie sie tylko da i bez presji nie odstapi od swojego hobby.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj 27 lipca 2019r. o 8:53
pinio65 napisał(a): Czy w końcu ktoś napisze, gdzie niby znajduje się pomnik, który zniknął ?


Kto nie widział pomysli,ze to rzeczywiście był POMNIK,a to była tylko tablica.
Skoro inwestor zadeklarował upamietnienie to dac mu spokój.Poprzednio był tam magazyn gorzały i piwa i jakoś "prawdziwym patriotom" nie przeszkadzało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oranżowy Mieczyk 27 lipca 2019r. o 13:23
brawo inwestor
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65 28 lipca 2019r. o 6:46
[img=1564289213_k0ntro2.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!