ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4466, 26 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 grudnia 2019r. godz. 14:22, odsłon: 136, Zlecony tekst
Jak wybrać dobrą sieć komórkową?
Wybierając sieć komórkową, warto zwrócić uwagę na kilka czynników...
Bolesławiec - Informacje: Jak wybrać dobrą sieć komórkową? Jak wybrać dobrą sieć komórkową? (fot. )

Wybierając sieć komórkową, warto zwrócić uwagę na kilka czynników takich jak dostępny pakiet, mapa zasięgu, a także elastyczność i czas trwania umowy. Spore znaczenie mają także indywidualne preferencje.

Sprawdź pakiet i mapę zasięgu

Pierwszym czynnikiem, który ma ogromne znaczenie przy wyborze sieci komórkowej, są pakiety, czyli ogólna oferta sieci. Szczególne znaczenie ma tutaj zwrócenie uwagi na swoje potrzeby. Właśnie dlatego ważne jest sprawdzenie swoich dotychczasowych wydatków komórkowych i porównanie ich z ofertą operatora. Przykładowo, może się zdarzyć tak, że w dotychczasowej sieci posiadasz spory pakiet Internetu, jednak wykorzystujesz tylko 30% transferu danych. Jednocześnie, w ofercie minuty po przekroczeniu pewnego progu są płatne, a Ty chcesz dzwonić do znajomych i nie zwracać uwagi na koszty. W takiej sytuacji najlepiej jest porównać swoje oczekiwania z ofertą operatora i wybrać taki pakiet, z którego rzeczywiście będziesz korzystać. Oczywiście każdy pakiet należy porównać pod względem cenowym, ponieważ oferty operatorów się różnią. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie mapy zasięgu (w sieci Virgin Mobile można taką mapę zobaczyć tutaj: https://virginmobile.pl/oferta/mapa-zasiegu). Zdecydowanie należy wybierać takie sieci, które mają jak najwyższe pokrycie zasięgiem Polski (rzędu 98%- 99%). Mapa zasięgu ma szczególne znaczenie w przypadku osób mieszkających na wsiach lub na terenach, w których wcześniej pojawiały się problemy z wykonywaniem połączeń lub korzystaniem z Internetu. Warto wiedzieć, że w niektórych miejscach, na przykład w starych kamienicach, zasięg może być słabszy.

Czas trwania umowy i elastyczność

Kolejnym ważnym czynnikiem w trakcie wyboru dobrej sieci komórkowej jest czas trwania umowy, a tym samym możliwość zerwania jej w dowolnym momencie. Ten czynnik ma kluczowe znaczenie dla osób, które nie chcą się wiązać w sposób długoterminowy z jednym operatorem. Ważne jest więc elastyczne podejście ze strony sieci komórkowej. Warto wybierać umowy na czas nieokreślony, które są najkorzystniejsze dla tych, którzy mają zamiar za kilka miesięcy zmienić operatora. Podpisywanie umowy na bardzo długi okres może okazać się problematyczne. Ostatnim ważnym elementem jest poziom obsługi klienta oraz możliwość szybkiego skontaktowania się przez infolinię. Przed wyborem konkretnej sieci warto zrobić próbę i sprawdzić czas potrzebny na połączenie się z konsultantem.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


CasusMORENAAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazję
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu