ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4462, 22 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony8 stycznia 2020r. godz. 08:26, odsłon: 1249, Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Nowogrodźcu
Warszawa - Berlin - Paryż
Premiera nowego programu Lucy & Tom w Nowogrodźcu!
Bolesławiec - Informacje: Warszawa - Berlin - Paryż Duet Lucy & Tom, zabierze Państwa w niezapomnianą podróż w czasie (fot. Sylwia Winiarska)

Zapraszamy do Muzycznego Expresu napędzanego parą opowieści i piosenek z minionych dekad, którym duet Lucy & Tom, zabierze Państwa w niezapomnianą podróż w czasie, wprost do tamtych dni.

Polska, Niemcy i Francja to kraje, z którymi duszą i sercem, związany jest duet Lucy & Tom. Każdy z nich jest dla nich wyjątkowym miejscem i będąc w jednym, tęsknią za pozostałymi dwoma.

Lucy - obywatelka tych trzech krajów, wykona piosenki w oryginalnych językach a towarzyszyć jej będzie niezwykły i czarujący akompaniament gitary elektrycznej Toma.

Muzyczny Express „Warszawa - Berlin - Paryż” zabierze Państwa w podróż do przeszłości. Po szynach czasu, zajedziemy do lat 20-tych, kiedy w warszawskich kawiarniach Eugeniusz Bodo śpiewał swój uroczy „Seksapil” a Hanka Ordonka „Miłość Ci Wszystko Wybaczy”. Zawędrujemy do berlińskich piwnic lat 30-tych, gdzie Marlena Dietrich, która w latach 40-tych jako opozycjonistka wyemigrowała do Ameryki, śpiewała niezapomnianą „Lili Marleen”. Usłyszymy historię kontrowersyjnej Zarah Leander z utworem „Davon geht die Welt nicht unter”, który stał się podczas wojny hymnem przetrwania zarówno dla zwykłych ludzi jak i… żołnierzy. W końcu odwiedzimy paryskie sale koncertowe lat 50-tych i 60-tych, w których królowały Edith Piaf z jej słynnym „Milord’em” i Dalida z wyjątkową, francuską wersją „Besame Mucho”. Nie będziemy jednak zdradzać wszystkich niespodzianek… Zapraszamy na koncert "Warszawa-Berlin-Paryż”!

UWAGA!
Uprzejmie uprasza się szanownych pasażerów o drobny akcent garderoby, nawiązujący do epoki, którą odwiedzą. Może być to szaliczek, futerko, eleganckie rękawiczki lub kapelusz, toczek czy broszka…

Spotkajmy się pośród elegancji i wyjątkowości minionych dni…


Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączący wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela, jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Davida Bowie. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych, jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Koncertowali m. in. w kultowym Klubie Blue Note w Poznaniu, legendarnej, krakowskiej Piwnicy Pod Baranami oraz Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.

www.lucyandtom.fr
www.facebook.com/lucyandtomduo
 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

CasusAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazję
reklama Efekt-Okna zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy