Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Centrum Kobiety w Bolesławcu
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
31 stycznia 2020r. godz. 14:00, odsłon: 3816, Kazimierz Marczewski

Studenci z Tarnopola w Gromadce

Naukowcy i studenci z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego z Ukrainy zwiedzili LSSE w Osłej.
Od lewej Przemysław Bożek wiceprezes LSSE, prof.dr hab. Grzegorz Monastyrski  Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny
Od lewej Przemysław Bożek wiceprezes LSSE, prof.dr hab. Grzegorz Monastyrski Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny (fot. Kazimierz Marczewski)

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Gromadce  zaprosił naukowców i studentów Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego na spotkanie integracyjne w ramach wymiany doświadczeń dotyczących warunków podejmowania pracy w gminie Gromadka. UTW razem z gminą Gromadka  zorganizował specjalną konferencję.

Celem tego spotkania było zapoznanie gości z Ukrainy z zasadami działania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, na przykładzie działającej na terenie gminy Gromadka Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Osłej oraz wymiana wzajemnych doświadczeń w tej dziedzinie.

Przemysław Bożek wiceprezes zarządu LSSE w swoim wystąpieniu przedstawił zasady działania stref ekonomicznych w Polsce oraz mówił o możliwościach podjęcia pracy przez obcokrajowców w strefach specjalnych.

- Prawa pracownicze w strefach ekonomicznych są takie same dla obcokrajowców  jak dla Polaków - powiedział Przemysław Bożek. - Zarobki także niczym się nie różnią. Liczą się kwalifikacje, zaangażowanie w pracy, mobilność i wydajność pracy - dodaje.

O nowo otwartej spółce Action w LSSE w Osłej. mówił jej przedstawiciel.

- Niska cena, duży uśmiech to kierunek działania naszych sklepów - mówi przedstawiciel firmy. - U nas liczą się kompetencje i mobilność pracownika. Każdy kto ma odpowiednie kwalifikacje może znaleźć tutaj pracę - dodaje.

Prof.dr hab. Grzegorz Monastyrski z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego dziękował organizatorom za zorganizowanie konferencji i stwierdził, że tego typu spotkania przyczyniają się do coraz lepszej współpracy naukowców, studentów i przedsiębiorców. Dyskusja wykazała, że warto się spotykać mówił profesor.

Konferencję prowadziła kierowniczka GOKiB dr inż. Bożena Kuchmacz.

Po konferencji, goście z Ukrainy mieli okazję zwiedzić spółkę Action i zapoznać na żywo z jej działaniem.

- Tego typu spotkania integracyjne, konferencje są bardzo potrzebne i skuteczne - mówi wójt gminy Dariusz Pawliszczy. - W taki sposób przyciągamy Ukraińców do pracy u nas, poznajemy się nawzajem a potem wspólnie pracujemy. Z Tarnopolskim Narodowym Uniwersytetem Ekonomicznym współpracujemy od dawna. Prof. dr hab. Grzegorz Monastyrski jest naszym wielkim przyjacielem i zwolennikiem takiej współpracy. Efekty tych spotkań już są widoczne. Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do nas do pracy i przyczynia się do rozwoju naszej gminy - dodaje.

Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Studenci z Tarnopola w Gromadce

~Płowobrązowy Ligustr niezalogowany
31 stycznia 2020r. o 14:41
Znakomita współpraca. Brawo!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Różowawy Jastrzębiec niezalogowany
31 stycznia 2020r. o 15:16
To sa studenci prawdziwi a nie tak jak jedna z Ruszowa klamie ze skonczyla studia we Wroclawiu niby turystyke, brawoo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Błękitnoszara Gęsiówka niezalogowany
31 stycznia 2020r. o 18:13
Byłem na Ukrainie i mój były znajomy, który twierdził, że jego rodzina żyje koło Legnicy oznajmił mi że jest banderowcem. Powiedział mi to wprost, od tej pory nasze drogi się rozeszli.
Ciekawi mnie ilu z tych co przyjechali do Gromadki ma takie poglądy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Błękitnoszara Gęsiówka niezalogowany
31 stycznia 2020r. o 18:19
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
MORENA Zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza