ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4821, 15 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Manpower - praca
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

23 kwietnia 2020r. godz. 14:01, odsłon: 3561, Barbara Majecka
Nauczanie w czasie epidemii
W kontaktach z rodzicami i uczniami szkołach gminnych wykorzystywany jest dziennik elektroniczny i strona internetowa
Bolesławiec - Informacje: Nauczanie w czasie epidemii Nauczanie przez internet (fot. Urząd Gminy Bolesławiec)

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w Polsce od 16 marca br. dzieci i młodzież nie uczęszczają do szkół i przedszkoli. Nie oznacza to, że nie realizują obowiązku szkolnego i wychowania przedszkolnego. Placówki oświatowe w Gminie Bolesławiec rozpoczęły zdalne nauczanie.

Obowiązujące w tym zakresie przepisy określiły cały szereg wytycznych, dotyczących tej formy nauczania i oceniania. Organizacja czasu pracy w naszych jednostkach oparta jest na planie lekcji. W kontaktach z rodzicami i uczniami w pięciu szkołach wykorzystywany jest dziennik elektroniczny, a w trzech – strona internetowa szkoły.

Ponadto nauczyciele wykorzystują pocztę elektroniczną, dostępne platformy edukacyjne, a w niektórych przypadkach także kontakt telefoniczny. Uczniowie klas IV-VIII otrzymują zakres treści programowych oraz zadania do rozwiązania. Dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej przekazywane są karty pracy oraz informacje dla rodziców. Tą formą nauczania w miarę możliwości objęto również uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Część zajęć w miarę możliwości prowadzona jest online. Prace dzieci są oceniane – szkoły dostosowały do tego wewnątrzszkolne systemy oceniania. Nauczyciele są do dyspozycji dzieci i rodziców podczas zajęć, zgodnie z obowiązującym planem lekcji oraz planem konsultacji. W miarę potrzeb komunikują się ze swoimi uczniami i rodzicami również w innym czasie.  W takiej formie został także przeprowadzony próbny egzamin dla uczniów klas ósmych.

Nauczanie i uczenie się  z wykorzystaniem metod zdalnego nauczania jest bardzo pracochłonne zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców ponieważ wymaga bardzo dużego zaangażowania każdej ze stron. Jednocześnie nauczyciele muszą zwracać szczególna uwagę, aby podział czasu pracy z uczniami był dostosowany do ich możliwości i potrzeb psychofizycznych oraz aby zostały zachowane zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń wykorzystywanych
w komunikacji elektronicznej. Jednocześnie takie nauczanie wymaga bezustannego kontaktu pomiędzy nauczycielami danej placówki, aby dzieci i młodzież nie była nadmiernie obciążona zdaniami.

Zdajemy sobie sprawę, że nowa rzeczywistość, w jakiej teraz funkcjonują szkoły i przedszkola, wymaga od wszystkich dużego wkładu pracy i poświecenia, a także ciągłego uczenia się i usprawniania metod pracy z uczniami.

Należy jeszcze nadmienić, że na początku kwietnia Gmina Bolesławiec złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie w wysokości 70.000 zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach Konkursu Grantowego „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. 

W ramach otrzymanych środków zostaną zakupione tablety z klawiaturami, które zostaną przekazane na podstawie umowy użyczenia uczniom, którzy mają największy problem z korzystaniem z różnorodnych form nauczania.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~Kasztanowoczerwony Czosnek   24 kwietnia 2020r. o 9:58

~Kasztanowoczerwony Czosnek

Postów:

Tak te zadania to masakra. Dzień w dzień. Nawet z w-f. A jeszcze niedawno trąbili ze dzieci są za długo przed komputerami A teraz jest Ok i Nie szkodzi zdrowiu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gołęba Kapusta   24 kwietnia 2020r. o 10:49

~Gołęba Kapusta

Postów:

Nawet kary dziecku za pyskowanie dać nie mogę. Zabronić wyjścia z domu nie, bo i tak nie wychodzi. Komputera zabrać nie, bo się uczy... Ciężkie czasy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płowoszara Aksamitka   24 kwietnia 2020r. o 11:08

~Płowoszara Aksamitka

Postów:

MAKOWY SZCZYPIOREK. A masz dziecko że mówisz że to jest ok. Siedzisz z dzieckiem przez parę godzin i obrabiasz z nim lekcje? No chyba nie bo nie wiem o czym mowa!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   24 kwietnia 2020r. o 11:11

emem

Postów: 4528

Ach to nauczanie ;)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

MORENADomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
Inne informacje z regionu