ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

5 czerwca 2020r. godz. 09:49, odsłon: 1476, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
Dwa nowe specjalistyczne pojazdy od powiatu
Zarząd Powiatu podjął decyzję o zakupie nowych pojazdów dla policji i szpitala powiatowego w Bolesławcu.
Bolesławiec - Informacje: Dwa nowe specjalistyczne pojazdy od powiatu Radiowóz policyjny od powiatu (fot. Powiat Bolesławiecki)

Zarząd Powiatu Bolesławieckiego przekazał 50 tys. zł na zakup nowego, nieoznakowanego pojazdu służbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. - Bolesławiecka policja w związku z epidemią, jak większość służb w Polsce, obciążona została dodatkowymi obowiązkami – mówi Tomasz Gabrysiak, Starosta Bolesławiecki. - Aby wspomóc efektywność pracy naszej policji i bezpieczeństwo funkcjonariuszy, postanowiliśmy przekazać pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu.- dodaje.


Jak podkreśla asp. sztab. Anna Kublik – Rościszewska, oficer prasowa bolesławieckiej policji, pojazd skierowany zostanie do działań operacyjnych w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Chodzi głównie o działania mające na celu przeciwdziałanie przestępstwom narkotykowym, włamaniom do mieszkań i obiektów użyteczności publicznej, kradzieżom pojazdów.

Pojazd wykorzystywany będzie również do patrolowania miejsc postojowych dla ciężarówek parkujących w okolicach stref ekonomicznych funkcjonujących na terenie powiatu. Obecnie policjanci walczą z plagą kradzieży towarów przewożonych przez TIR-y oraz zwalczają gangi kradnące paliwo z baków.

 

Zarząd Powiatu Bolesławieckiego  także decyzję o przekazaniu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup fabrycznie nowego ambulansu. Na zakup ambulansu przekazano 386 tys. zł.

Pojazd wyposażony będzie w specjalistyczną aparaturę medyczną; m.in. w kompresor klatki piersiowej, respirator, defibrylator, kardiomonitor, nosze, zasili System Zespołów Ratownictwa Medycznego, w ramach którego działają również zespoły medyczne przy bolesławieckim szpitalu.

Specjalistyczne wyposażenie ambulansu – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia - pracującego w ramach systemu daje możliwość ratowania zdrowia i życia najciężej chorych pacjentów w sytuacjach nagłych: udary mózgu, zawały serca, wypadki komunikacyjne.

Obecnie Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu dysponuje czterema pojazdami pracującymi w ramach Systemu Zespołów Ratownictwa Medycznego i czterema ambulansami do transportu pacjentów.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rudy Szupin   5 czerwca 2020r. o 10:32

~Rudy Szupin

Postów:

Teraz skoro kolesie powiatowi dali czyli kolesie z powiatu sa bezkarni
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Nadżółkła Begonia   5 czerwca 2020r. o 14:10

~Nadżółkła Begonia

Postów:

Tak podobno niebotyczna kasa na wypłaty idzie w szpitalu że na ambulans musi wyskrobywawac worki monet Starosta:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.