ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu25 czerwca 2020r. godz. 20:38, odsłon: 2668, Kazimierz Marczewski
28 czerwca wszyscy idziemy na wybory
- Wielu kandydatów swoimi słowami „rozdaje” nam zarobione przez NAS pieniądze. - pisze Kazimierz Marczewski
Bolesławiec - Informacje: 28 czerwca wszyscy idziemy na wybory Kazimierz Marczewski (fot. Bolec.Info)

Kończy się trudna, bo prowadzona w czasie epidemii koronawirusa kampania prezydencka. 28 czerwca odbędzie się I tura wyborów Prezydenta RP. Jeśli w tym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów, za dwa tygodnie, 12 lipca, dokonamy ostatecznego wyboru.

Programy wyborcze kandydatów na urząd prezydenta Polski są bardzo podobne. W zasadzie nie wnoszą nic specjalnego dla rozwoju Polski poza niezliczoną liczbą obietnic. Wydaje się, że cały układ partyjny wydaje się bardzo "zabetonowany", mimo że wielu Polaków oczekuje zmian.

Gdy do wyborów pójdzie więcej ludzi niż dotychczas i frekwencja zbliży się, powiedzmy, do 70% wtedy śmiało będziemy mogli powiedzieć, że wybraliśmy prezydenta, którego chciała większość Polaków.

Nie jestem od tego, aby agitować czy namawiać do głosowania na kogokolwiek, ale warto spróbować odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Czy obecny prezydent dobrze wypełnia swój urząd? Czy ktoś inny mógłby to robić lepiej, a jeśli tak to który z kandydatów?

Nie chcę też polemizować z żadną partią polityczną czy jej zwolennikami, ani także z grupami bezpartyjnymi, odnośnie tego który z kandydatów jest lepszy teraz, a który będzie lepszy w przyszłości.

Jednego jestem pewien - wiele obietnic wyborczych jest nieprawdziwych i nierealnych (co chociażby pokazała przeszłość – żaden z poprzednich prezydentów, z obecnym na czele, nie zrealizował wszystkiego, co obiecywał w trakcie kampanii). Ale są także prawdziwe obietnice, te spełnione czy te możliwe do spełnienia.

Nie mam zamiaru oceniać, kto kłamie a kto mówi prawdę, kto jest rzeczywisty a kto fikcyjny. Warto jednak pamiętać o tym, że Prezydent RP nie do końca ma realny wpływ na każdą dziedzinę życia (a w zasadzie w praktyce ma wpływ tylko na kilka obszarów). W kampanii pojawiają się obietnice, które zrealizować może nie prezydent, ale rząd czy sami obywatele – bez większego udziału prezydenta. Rząd dzisiaj jest taki, jutro może być zupełnie inny.

Moim zdaniem najważniejsze są cele, obietnice, które możemy zrealizować sami, samodzielnie. To od nas – mieszkańców, przedsiębiorców, pracowników, zależy wiele spraw, a do ich wykonania nie są nam potrzebni żadni politycy. I na tym powinniśmy się przede wszystkim skupić.

Nasz dobrobyt, to czy będziemy zamożni, czy będzie nam wygodnie się żyło, nie zależy wcale od tego kto będzie prezydentem czy premierem. To zależy tylko i wyłącznie od nas.

Nie oznacza to oczywiście, że wyboru odpowiedniego kandydata na prezydenta nie powinniśmy przemyśleć. W tych wyborach startuje ich jedenastu. Wygrywa ten, który zdobędzie 50% plus 1 oddanych głosów. Głosowanie obywa się w zależności od wyników - w jednej albo dwóch turach. Zwycięży tylko jeden.

Głosy z pierwszej tury nie są dodawane do drugiej. To jest oczywiste, ale warto o tym przypomnieć, bo często odnoszę wrażenie, że nie wszyscy o tym pamiętają.

Mam też wrażenie, że my - wyborcy - dajemy się wciągać w atmosferę histerii niektórych kandydatów. Jedni mówią nam, że Polska ginie, inni, że doskonale się rozwija. Wielu kandydatów swoimi słowami „rozdaje” nam zarobione przez NAS pieniądze.

Mówią też, że bez ich zwycięstwa Polska nie będzie się dynamicznie rozwijać. Wszystkie te hasła i slogany nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ale są wypowiadane po to, aby uzyskać głosy wyborców.

Próbują nas też mamić tematami, które nie są wcale ważne – doskonały przykład mieliśmy podczas debaty w telewizji TVP, która zadała kandydatom pytania o sprawy zupełnie nieistotne czy nieaktualne.

Nie dajmy się zwariować! Pamiętajmy, że to są tylko wybory. Nie bądźmy tchórzami. Idźmy zagłosować - to jest najlepszy sposób na rozwój polskiej demokracji.

To nie prezydent czy inny polityk decyduje o naszej przyszłości – decydujemy o niej my sami. W kraju demokratycznym, wybory są nie tylko codziennością, ale i dobrowolnym obowiązkiem.
Głosujmy na kandydata tak jak podpowiada rozum i serce. Wybierzmy prezydenta, który jak najmniej będzie nam przeszkadzał w realizacji naszych celów, nie będzie niszczył demokracji.

Bolecnauci! Nie pękajcie! Idźcie 28 czerwca do urn wyborczych i pokażcie, co potraficie. Niech pękają ze strachu kandydaci na prezydenta - to jest chyba jedyny dzień, w którym się oni nas boją, bo wtedy do nich dociera, że ich los zależy od NAS.

Mam nadzieję, że nadchodzące wybory będą w pełni demokratyczne, wolne, równe, powszechne, bezpośrednie i tajne. I nikt nie będzie miał wątpliwości, że były uczciwe i nie zostały sfałszowane. Wybierzmy najlepszego kandydata.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Ognistoczerwony Kielichowiec   25 czerwca 2020r. o 20:42

~Ognistoczerwony Kielichowiec

Postów:

Ja idę i wiem na kogo będę głosował.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Barwinkowa Serduszka   25 czerwca 2020r. o 20:49

~~Barwinkowa Serduszka

Postów:

Ja Panie Marczewski nie ide ostatni rok nauczył mnie że nie ma zadnego wyboru. Spójrzymy na Boleslawiec jak wylkagnie gwałci się prawa człowieka jak kryją jak bez użyteczna jest administracja publiczna jak skorumpowane sądownictwo i w dodatku mamy ruski wywiad w postaci mlodych "polakow" przeprawoadzjacy akcje na polskich obywatelach na ich ziemi, potomkowie "szych" komitetu centralnego. W policji burdel w sluzbie zdrowia burdel w sądownictwie burdel

NIE IDZ NA GLOSOWANIE NAZIJMY PO IMIENIU PANSTWO TOTALITARNEJ JAKIEGOS GENERALA BO PRZECIEZ TWsy komus służą napewno nie nam i napewno nie Polsce
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~Piernikowy Szczodrzeniec   25 czerwca 2020r. o 20:50

~Piernikowy Szczodrzeniec

Postów:

Jak wszyscy ja mam wywalone
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Jasnopomarańczowy Ziarnopłon   25 czerwca 2020r. o 20:54

~~Jasnopomarańczowy Ziarnopłon

Postów:

kazik to co piszesz to buraczane zyganiny napisz wprost zeby glosowac na PO tj pajace oblakani kazik kazdy ma swoje zdanie
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~Rdzawa Laurencja   25 czerwca 2020r. o 21:07

~Rdzawa Laurencja

Postów:

ty analfabeto masz 'zdanie'?
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Rudobrązowy Judaszowiec   25 czerwca 2020r. o 21:15

~~Rudobrązowy Judaszowiec

Postów:

ja nie idę, nie jestem frajerem aby dać się oszukiwać
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Błękitnozielona Kolkwicja   25 czerwca 2020r. o 21:54

~~Błękitnozielona Kolkwicja

Postów:

~~Rudobrązowy Judaszowiec napisał(a): ja nie idę, nie jestem frajerem aby dać się oszukiwać


jednostka się nie liczy nie podniecaj się że coś znaczysz,
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Bananowy Grzybień   25 czerwca 2020r. o 22:54

~~Bananowy Grzybień

Postów:

"Polacy oczekują zmian" czyli skruszmy stary, zabetonowany układ partyjny ( PO, PiS, SLD, PSL) przy pomocy Konfederacji. Oni już pokazali c.o potrafią i się "napracowali" Czas na emeryturę. Oddajmy pałeczkę młodym, nie skorumpowanym i mądrym Polakom. Inaczej nic się nie zmieni.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.