ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4708, 24 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony12 września 2020r. godz. 17:50, odsłon: 548, Zlecony tekst
Pożyczka pozabankowa - jak wygląda weryfikacja klienta
Nie bez przyczyny przyjęło się, że pożyczkę pozabankową znacznie łatwiej zaciągnąć niż kredyt.
Bolesławiec - Informacje: Pożyczka pozabankowa - jak wygląda weryfikacja klienta Pożyczka pozabankowa - jak wygląda weryfikacja klienta (fot. )

Rzeczywiście, formalności i warunki są ograniczone, jednak pewne zasady obowiązują. Dotyczą one m.in. weryfikacji klienta, która zawsze obejmuje potwierdzenie jego tożsamości. Jakie jeszcze elementy zawiera i jak w praktyce przebiega weryfikacja w przypadku pożyczek pozabankowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.

Weryfikacja tożsamości

Pierwszy, podstawowy element weryfikacji klienta, który złożył wniosek o udzielenie pożyczki, obejmuje potwierdzenie jego tożsamości. Pracownicy firmy pozabankowej mają obowiązek ustalenia, czy osoba, która złożyła wniosek, jest rzeczywiście tą, za którą się podaje. W jaki sposób to robią? W tym celu korzysta się przede wszystkim z następujących metod:

  • rozmowa telefoniczna,
  • przelew bankowy,
  • aplikacja mobilna,
  • przesyłka umowy pocztą.

Aby dowiedzieć się, czy dane wnioskodawcy są prawdziwe i należą do niego, firmy pożyczkowe dzwonią do niego i przeprowadzają kilkuminutową rozmowę telefoniczną, na podstawie której wyciągają odpowiednie wnioski. Równie często proszą o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę, np. 10 gr. Jeśli dane właściciela rachunku bankowego zgadzają się z tymi podanymi we wniosku, weryfikacja jest pozytywna.

Narzędziem coraz częściej wykorzystywanym do weryfikacji tożsamości klienta starającego się o pożyczkę pozabankową są różnego rodzaju aplikacje mobilne i usługi internetowe przeznaczone do tego celu. Są one darmowe, łatwe w obsłudze i wygodne, dlatego zyskują na popularności. Z kolei jako tradycyjną metodę potwierdzenia tożsamości można uznać przesyłkę, w trakcie której kurier odbiera podpisaną w jego obecności umowę po uprzednim upewnieniu się, że ma do czynienia z osoba, której dane widnieją w dokumencie. Oferty uwzględniające różne sposoby weryfikacji danych osobowych znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/.

Analiza historii kredytowej

Weryfikacja klienta przeprowadzana przez firmy pozabankowe często obejmuje także jego historię kredytową. Sprawdza się ją w specjalnych bazach kredytobiorców, w których są uwzględnione wszystkie spłacone, obecne i zaległe kredyty i pożyczki. Jeżeli pracownicy firmy pozabankowej widzą, że klient wiele razy spóźniał się ze spłatą przez długi czas, mogą z tego powodu odrzucić jego wniosek. W ten sposób zabezpieczają się przed ryzykiem udzielenia pieniędzy osobie niewiarygodnej.

Trzeba jednak podkreślić, że niektóre oferty są dostępne także dla klientów z negatywną historią kredytową, którzy mają na koncie niepospłacane od dawna zobowiązania. Tzw. pożyczek bez BIK jest jednak stosunkowo niewiele na rynku i są droższe niż „normalne” pożyczki z weryfikacją historii kredytowej klienta.

Weryfikacja dochodów

Weryfikacja klienta przez firmę pożyczkową może dotyczyć także jego aktualnej sytuacji finansowej. Celem takiej analizy jest upewnienie się, że bieżące dochody wnioskodawcy są na tyle wysokie, że umożliwiają terminową spłatę zobowiązania. Również w ten sposób firma pozabankowa zabezpiecza się przed współpracą z nierzetelnymi pożyczkobiorcami, którzy będą mieć problem z regulowaniem kolejnych rat.

Na czym w praktyce polega weryfikacja dochodów? Z reguły firmy żądają przedstawienia oficjalnego dokumentu, który potwierdza wysokość osiąganych dochodów, jak np. zaświadczenie od pracodawcy, wycinek z emerytury czy zestawienia księgowe w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. Weryfikację dochodów przeprowadza się dość często, ale rzadziej niż historii kredytowej, dlatego znalezienie pożyczki bez ich sprawdzania nie sprawia problemu. Te i wiele innych ofert jest dostępnych na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

DomoExprtWeterynarzMORENAProfiCztery kultury
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.