ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony30 listopada 2020r. godz. 10:58, odsłon: 1149, Zlecony tekst
Producent rolet zewnętrznych: osłony antywłamaniowe w praktyce
Rolety zewnętrzne są w grupie najchętniej wybieranych przez klientów osłon wewnętrznych.
Bolesławiec - Informacje: Producent rolet zewnętrznych: osłony antywłamaniowe w praktyce Producent rolet zewnętrznych: osłony antywłamaniowe w praktyce (fot. )

Nic dziwnego, to świetna izolacja termiczna, akustyczna i nietransparentna bariera, zapewniająca intymność i prywatność we własnym domu.

Trzeba jednak przyznać, że coraz częściej podnosi się kwestię bezpieczeństwa – producent rolet okiennych może nam bowiem zaproponować systemy antywłamaniowe. Dziś rzucimy okiem na szczegóły dotyczące tych właśnie produktów.

Rolety zewnętrzne – producent podkreśla ich wielofunkcyjność

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe to rozwiązania bardzo pożądane na europejskim rynku. Osłona okien przed dostępem potencjalnych rabusiów to jednak nie jedyna ich funkcja. W pierwszej kolejności stanowią one izolację, która działa dwukierunkowo. Latem, gdy promieniowanie jest silne, rolety zewnętrzne chronią szybę przed nagrzewaniem pomieszczeń. Zimą zaś stanowią dodatkową izolację termiczną, przez co w domu jest cieplej, a koszty ogrzewania maleją.

Czy wszystkie rolety mają działanie antywłamaniowe? Zależy jak na to spojrzeć. Jak podaje producent rolet zewnętrznych Master z Kalisza, taka osłona zewnętrzna jak roleta, zawsze utrudnia dostęp rabusiowi i może działać na niego odstraszająco. W praktyce jednak producent rolet okiennych musi wykazać się certyfikatem, potwierdzającym daną klasę ochrony – wyroby antywłamaniowe są solidniejsze, a do ich produkcji używa się wzmocnionych materiałów i łączeń.

Fot. System rolet adaptacyjnych

Producent rolet okiennych: pytamy, ile kosztują rolety antywłamaniowe…

Rolety antywłamaniowe posiadają klasę ochrony oznaczaną na rynku od RC1 do RC6. Im wyższa klasa, tym trudniejsze do sforsowania są rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Ich ceny są na rynku mocno zróżnicowane, dziś podamy wam średnie ceny, które mają charakter poglądowy. Szczególnie trudno wycenić najwyższe klasy ochrony, gdyż produkowane są one wyłącznie na zamówienie. Producent rolet zewnętrznych może zaoferować nam osłony katalogowe w klasie RC1 i RC2 za około 200 – 400 zł. Te same rozwiązania, ale w wersji sterowanej elektrycznie są około dwukrotnie droższe. Najwyższej klasy rolety antywłamaniowe to wydatek rzędu nawet ponad 2 000 zł.

Producent rolet zewnętrznych: kiedy warto kupić rolety antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne z systemem antywłamaniowym są doskonały rozwiązaniem dla osób, które posiadają domy jednorodzinne oraz mieszkania, których okna zlokalizowane są niewiele ponad poziomem ulicy. Im dalej od ruchu ulicznego, chodnika i innych zabudowań, tym większe ryzyko, że potencjalna kradzież zostanie niezauważona i to właśnie tam rolety zewnętrzne antywłamaniowe mogą zostać poddane egzaminowi. Mieszkania na wyższych kondygnacjach mogą, ale nie muszą być doposażone w takie systemy.

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne w różnych konfiguracjach, również rolety na zamówienie wraz z montażem na terenie Kalisza i okolic realizuje firma Master (master.kalisz.pl)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Koralowy Dyptam   30 listopada 2020r. o 15:49

~Koralowy Dyptam

Postów:

To my z okolic Kalisza?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Blond Jodła   30 listopada 2020r. o 18:39

~~Blond Jodła

Postów:

uczciwego ,dokładnego mamy producenta rolet przy ulicy hutniczej, więc po co szukać kogoś w kielcach?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobiała Portulaka   1 grudnia 2020r. o 22:08

~~Zielonobiała Portulaka

Postów:

~~Blond Jodła napisał(a): uczciwego ,dokładnego mamy producenta rolet przy ulicy hutniczej, więc po co szukać kogoś w kielcach?

szukam, kogo ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Noclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy