ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4884, 15 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu14 stycznia 2021r. godz. 18:01, odsłon: 6169, Kazimierz Marczewski
Więcej bolesławian umiera, niż się rodzi
Zastraszające statystyki dotyczące urodzeń i zgonów w ostatnich latach w Bolesławcu i Gminie Bolesławiec.
Bolesławiec - Informacje: Więcej bolesławian umiera, niż się rodzi Bolesławiec z lotu ptaka (fot. Wojtek Szoka)

Dotarliśmy do statystyki dotyczących urodzeń i zgonów w latach od 2018 do 2020 w Bolesławcu i Gminie Bolesławiec (wspólne statystyki). Wyniki są zatrważające.

Okazuje się, że np. w roku 2020 urodziło się w Bolesławcu i Gminie Bolesławiec 408 dzieci, a w tym czasie zmarło 725 osób - różnica wynosi aż 297!

W roku 2019 było odpowiednio 685 zgonów a urodzeń 595. Zgonów było zatem aż o 90 więcej. W roku 2018 zmarły 633 osoby a urodziły się 674 osoby, co oznacza więcej urodzeń w stosunku do zgonów o 41 dzieci. W 2017 roku było jeszcze lepiej: urodziło się 702 dzieci a zmarło 596 osób.

Tendencje są dla Bolesławca i gminy bardzo niekorzystne. Ilość zgonów drastycznie rośnie, a ilość urodzeń drastycznie spada. Oznacza to, że w Bolesławcu i Gminie Bolesławiec od kilku lat rządowy program 500+ nie ma wpływu na liczbę urodzeń. W mieście i gminie Bolesławiec jest coraz więcej starszych ludzi.

Gdy w kwietniu 2016 roku rząd uruchamiał program 500+ uzasadniał to m.in. potrzebą wsparcia rodzin, by te miały więcej dzieci. Miała to być odpowiedź m.in. na zachodzące od lat zmiany demograficzne, które sprawiają, że w społeczeństwie jest coraz więcej ludzi starszych, na których emerytury pracuje coraz mniej ludzi młodych.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (do września) urodziło się w Polsce 362,2 tys. dzieci. To wynik najgorszy od sierpnia 2005 roku, czyli od 15 lat. Gdy program 500+ wchodził w życie, roczna suma urodzeń była na poziomie prawie 373 tys dzieci. W Bolesławcu w roku wprowadzania programu 500+ urodziło się (2017 r.)  702 dzieci, w 2020 roku urodziło się tylko 408 dzieci, aż o 294 mniej.

Aż strach pomyśleć o przyszłości Bolesławca jeśli tendencja ta się utrzyma.
Co trzeba zrobić, aby trend ten odwrócić? Zapraszamy do dyskusji

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

~~Brązowopłowy Tojeść   15 stycznia 2021r. o 10:08

~~Brązowopłowy Tojeść

Postów:

teraz pomyślcie jeżeli w Bolesławcu i gminie urodzono 400 dzieci to w mieście i gminie trzeba będzie zamknąć połowę szkół i przedszkoli co ciekawe tej sytuacji nie można odwrócić , jest to efekt przemian z 1989 rok. potężny kryzys i bezrobocie w Polsce doprowadziło do wielkiej migracji zagranice , aby sytuacja była odwrotna w naszych rodzinach dzietność musiała by wrócić do około siedmiu dzieci na młodą rodzinę , sami wiecie że jest to nie możliwe dlatego większość polityków walczy o migrantów z innych krajów
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocisty Barwinek   15 stycznia 2021r. o 12:13

~Złocisty Barwinek

Postów:

Bolesławianie nie rodzą się w Bolesławcu tylko w Lubaniu.Niestety ale nasz szpital jest tak dobry ze mało która kobieta decyduje sie tu rodzić.Moje dzieci też urodziły sie w Lubaniu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnozielona Facelia   15 stycznia 2021r. o 15:29

~Ciemnozielona Facelia

Postów:

Zmienia się pokolenie bolesławian i to jest budujące.
Za 3 lata po pis_da zostanie tylko smród i legenda - zabraknie elektoratu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   15 stycznia 2021r. o 16:12

Horus

Postów: 6558

to prawda...

tylko kto oczyści pozostałą po nich tą ''stajnię Augiasza"'?

ile lat to zajmie ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatny Kielichowiec   15 stycznia 2021r. o 16:17

~~Bławatny Kielichowiec

Postów:

~Ciemnoniebieski Goździk napisał(a): Trzeba nadal promować gender i niszczyć rodzinę


Gdybyś nie wagarował na przedmiotach takich jak: geografia, biologia, fizyka, chemia... to z jednego z niniejszych przedmiotów wyciągnąłbyś wiedzę, że więcej osób się umiera niż rodzi, ponieważ młodzi bolesławianie wyjeżdżają do większych miast lub za granicę i tam zakładają swoje rodziny. Trzeba być ograniczonym umysłowo durnym tłukiem, aby za wszystko obwiniać innych zamiast spojrzeć na to od naukowej strony. Wszystko co złego to nie chrześcijanie, tak kochający i miłujący pokój, że swoje kaprysy zaprowadzali mieczem i strzałami w czasach średniowiecza i robili głupie procesy o czary, po których zgineła cała masa niewinnych ludzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobiały Sadziec   15 stycznia 2021r. o 23:02

~~Zielonobiały Sadziec

Postów:

Ale o co chodzi, przecież lepiej nie rodzić niż się skrobać. A i UE będzie zadowolone jak zaczniemy sprowadzać Afrykańczyków. Same plusy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskofioletowa Frezja   15 stycznia 2021r. o 23:22

~~Niebieskofioletowa Frezja

Postów:

~~Bławatny Kielichowiec napisał(a):
~Ciemnoniebieski Goździk napisał(a): Trzeba nadal promować gender i niszczyć rodzinę


Gdybyś nie wagarował na przedmiotach takich jak: geografia, biologia, fizyka, chemia... to z jednego z niniejszych przedmiotów wyciągnąłbyś wiedzę, że więcej osób się umiera niż rodzi, ponieważ młodzi bolesławianie wyjeżdżają do większych miast lub za granicę i tam zakładają swoje rodziny. Trzeba być ograniczonym umysłowo durnym tłukiem, aby za wszystko obwiniać innych zamiast spojrzeć na to od naukowej strony. Wszystko co złego to nie chrześcijanie, tak kochający i miłujący pokój, że swoje kaprysy zaprowadzali mieczem i strzałami w czasach średniowiecza i robili głupie procesy o czary, po których zgineła cała masa niewinnych ludzi.[/c


Dawno nie czytałem tak głupiego wpisu. Nie tylko w Bolesławcu, ale w całej Polsce wymieramy. I przyczyny tego są oczywiste dla tych, którzy potrafią myśleć.
O twoim nieuctwie nie wspomnę - tych bzdety∑ o chrześcijaństwie nawet się komentować nie chce. Tak może pisać tylko totalnie niedouczony tłuk.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoniebieski Czosnek   15 stycznia 2021r. o 23:31

~~Ciemnoniebieski Czosnek

Postów:

Dlaczego wymieramy? Proste i już tu było:Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

KlekusiowoDomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy