ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4890, 21 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

6 kwietnia 2021r. godz. 08:39, odsłon: 4173, Bolec.Info/Nowiny Jeleniogórskie
Odszedł Andrzej Szpak
Reporter od dziesięcioleci dokumentujący historię regionu zmarł 5 kwietnia. Znany był u nas jako reporter TVP Wrocław.
Bolesławiec - Informacje: Odszedł Andrzej Szpak Andrzej Szpak (fot. Daniel Antosik)

Jak podają Nowiny Jeleniogórskie 5  kwietnia 2021 zmarł Andrzej Szpak, dziennikarz i nasz przyjaciel. Andrzej Szpak od 1985 do 1995 roku był fotoreporterem Nowin Jeleniogórskich. Później wrócił do pracy korespondenta telewizyjnego TVP.

Parę miesięcy temu przekazał Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej10 tysięcy zdjęć dokumentujących historię Jeleniej Góry i regionu. Jeszcze niedawno spotkaliśmy się z nim na jeleniogórskim Placu Ratuszowym podczas otwarcia wystawy „Okiem Szpaka”.

Andrzeju, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Daniel Antosik, przyjaciel zmarłego i autor powyższej fotografii napisał na Facebooku:
Brak słów... Wielka pustka po stracie Przyjaciela. Nie robi się, Szpaku, takich niespodzianek... Nie przerywa życiowego spotkania, w którym Twoja obecność jest tak ważna... Dopiero co wróciliśmy do niekończącej się rozmowy o fotografii, dziennikarstwie, dźwiganiu kamery, obserwowaniu świata, ludzi, dotykaniu historii, nowinowej energii, telewizyjnej robocie, czasie spędzonym razem... Uśmiechaliśmy się do wspólnych wspomnień, umawialiśmy się na przegadanie tylu kadrów...

Janusz Moniatowicz napisał tak:
Andrzej Szpak jest jednym z najwybitniejszych jeleniogórskich dokumentalistów. Wybitny fotograf i dziennikarz. Przyjazny i życzliwy Kolega.
Nie mogę w to uwierzyć! Andrzeju, chciałem Ci właśnie podziękować za piękne dokumentalne zdjęcia z Bolesławca. A tu taka wiadomość. Pozostaniesz w mojej pamięci i sercu na zawsze!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzNoclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprt
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy do Intermarche