ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4915, 16 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Oferta pracy: Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – Rena Polska - Wykroty, Dolnośląskie
reklama

reklama

BolecFelieton21 kwietnia 2021r. godz. 20:44, odsłon: 6802, Kazimierz Marczewski
Covidowe lansowanie pisowskich polityków
Szpital modułowy w Bolesławcu wykorzystany na zebranie partyjne posłów, senatorów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości.
Bolesławiec - Informacje: Covidowe lansowanie pisowskich polityków Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

W poniedziałek 19 kwietnia, do szpitala modułowego w Bolesławcu przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Wizyta była wcześniej anonsowana jako spotkanie z medykami, a jego celem miało być podziękowanie im za pracę w czasie pandemii. Początkowo w spotkaniu mieli wziąć udział przedstawiciele gmin, które szpital finansują. W trakcie wizyty premier miał także mieć wystąpienie dla mediów.

Jak wszystkim wiadomo, bolesławiecki szpital modułowy powstał z inicjatywy samorządu powiatowego i dyrekcji placówki - jako jeden z pierwszych tego typu obiektów w Polsce. W budowie tego szpitala pomagał każdy, kto tylko mógł. Mieszkańcy Bolesławca rozumieli, że jest to jeden ze sposobów, aby ratować życie ludzi zakażonych koronawirusem w całym regionie.

Projekt się udał, a zasługi należy przypisać lokalnemu i wojewódzkiemu samorządowi, ale także wojewodzie dolnośląskiemu - oni wyłożyli na to pieniądze. Niezwykła praca wykonana przez kadrę medyczną i wolontariuszy doprowadziła do uratowania wielu istnień ludzkich. Tych wszystkich ludzi zaangażowanych w budowę i utrzymanie szpitala należy traktować jako bohaterów godnych naśladowania. Wykonali oni tytaniczną pracę, aby ratować życie innych.

Tak do poniedziałku można było myśleć o bolesławieckim szpitalu modułowym. Jak cały wysiłek innych można zmarginalizować i zmanipulować, pokazała wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Bolesławcu.

Zamiast normalnej, roboczej wizyty, w szpitalu odbył się krótki zjazd posłów i senatorów partii Prawo i Sprawiedliwość. Z wystąpienia dla mediów także niewiele wyszło - organizatorzy zaprosili tylko jedną redakcję - TVP Info, inne media nie mogły więc pokazać tej wizyty.

Organizatorzy zjazdu totalnie zignorowali lokalnych samorządowców  - nie zaprosili ich na spotkanie z szefem rządu. Szczególnie boli brak zaproszenia dla starosty bolesławieckiego lub jego przedstawiciela. Przecież to Powiat Bolesławiecki jest właścicielem i organem prowadzącym bolesławiecki szpital. Pominięcie prezydenta Bolesławca, burmistrza Nowogrodźca czy wójtów gmin powiatu bolesławieckiego, którzy "składają się" na to, aby szpital powiatowy funkcjonował w czasie rozwijającej się epidemii, to cynizm i kpina.

Gdy szpitalowi i pacjentom brakowało wszystkiego - od wody mineralnej po respiratory - to właśnie samorządy stanęły na wysokości zadania. Kiedy medykom brakowało środków ochrony osobistej, to właśnie wolontariusze i samorząd lokalny robili wszystko, aby nie dopuścić do upadku szpitala powiatowego.

Podczas, gdy rządowa telewizja próbowała pokazać Polakom, że to niby rząd PiS stoi za sukcesem bolesławieckiego, szpitala lokalne media pokazywały, zamiast przemówienia premiera, protest Strajku Kobiet, który odbywał się przed bramą szpitala. Protestujący chcieli powitać Mateusza Morawieckiego miską ryżu (w tradycyjne ceramiczne wzory!). Nikt jednak, poza policją, nie chciał z nimi rozmawiać, dlatego zapewne na koniec wizyty pożegnali premiera i jego kolegów i koleżanki z PiS gwizdami i okrzykami "będziesz siedział".

Osobiście jestem zażenowany sposobem, w jaki chciano promować działaczy Prawa i Sprawiedliwości. To prymitywna propaganda. Bolesławiecki PiS opublikował nawet kilka zdjęć ze spotkania podpisując je tekstem: "(...) dzięki m.in. polityce Rządu PiS szpital w Bolesławcu staje się nowoczesną placówką".

Niektórzy mieszkańcy Bolesławca mówią, że ten kto podjął decyzję o takiej formie spotkania premiera w bolesławieckim szpitalu działał przeciwko swojej organizacji i powinien zostać ze swojej funkcji odwołany. Lokalni samorządowcy i pracownicy szpitala zostali zignorowani i poniżeni przez partyjnych aparatczyków tzw. "dobrej zmiany".

Gdy w 2019 roku w Bolesławcu gościł Andrzej Duda wielu bolesławian z euforią witało Prezydenta RP, lokalne media śledziły i pokazywały każdy jego krok, lokalny internet został zasypany zdjęciami uśmiechniętego prezydenta w tłumie bolesławian i w towarzystwie samorządowców.

Jaki był odbiór wizyty premiera w Bolesławcu przez lokalną społeczność najlepiej widać w dyskusjach na BolecForum czy w komentarzach pod wpisami na fanpage'u Bolec.Info na Facebooku, a symbolem obecności premiera w Bolesławcu stała się ceramiczna "miska ryżu".

Nie wiem tylko dlaczego samorządowcy lokalni wybrani na swoje funkcje przez mieszkańców, pracownicy szpitala i lokalne media zostali zignorowani i poniżeni przez partyjnych przedstawicieli tzw. dobrej zmiany. Na pewno na to nie zasłużyli.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Wielbłądza Wierzba   21 kwietnia 2021r. o 20:47

~Wielbłądza Wierzba

Postów:

lansowały się lewackie mordy krzyczące przez megafon kiedy ludzie chorzy byli w szpitalu. Nie tylko na tym oddziale, ale i porodówce gdzie rodziła moja żona. Kogo wy bronicie?! ludzie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnofioletowy Chmiel   21 kwietnia 2021r. o 20:55

~Jasnofioletowy Chmiel

Postów:

Jak to kogo bronią? Bolesławiecką „Inteligencje”
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowy Przegorzan   21 kwietnia 2021r. o 20:55

~~Paliowy Przegorzan

Postów:

Przeczytaj co tu jest napisane, mają rację. PiS nie wybudował tego szpitala.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pąsowy Pierwiosnek   21 kwietnia 2021r. o 21:00

~~Pąsowy Pierwiosnek

Postów:

Lans jest od poczatku każdy to widzi tylko redakcja jest slepa? serio? nie wiedzieliście ze to lans nie mający nic wspolnego z leczeniem ludzi? serio
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatny Mikołajek   21 kwietnia 2021r. o 21:16

~~Szkarłatny Mikołajek

Postów:

Niech żyje klasa robotnicza .WP
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowy Przegorzan   21 kwietnia 2021r. o 21:16

~~Paliowy Przegorzan

Postów:

Redakcja nie jest ślepa, przecież piszą o tym.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Krwistoczerwona Karagana   21 kwietnia 2021r. o 21:31

~~Krwistoczerwona Karagana

Postów:

"Mieszkańcy Bolesławca rozumieli....." Pan redaktor odleciał...... Zastanawiam się czy szanowna redakcja pisze takie teksty dla pieniędzy czy sama z siebie.Nie wiem co gorsze?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Chabrowy Dziurawiec   21 kwietnia 2021r. o 21:34

~Chabrowy Dziurawiec

Postów:

Jakby nie Pan Starosta to ten szpital nie mia£by szans na funkcjonowanie.Zrobił kawał swietnej roboty.To Jemu zawdzieczac mozna ze mamy godne warunki do leczenia .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

WeterynarzDomoExprt
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy