ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4219, 24 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

28 sierpnia 2012r. godz. 17:58, odsłon: 1837, Bolec.info
Artysta przez duże "A"!
- W pracy twórczej ważne jest to, żeby nie nakładać pewnych ograniczeń na siebie - mówił podczas swojego wernisażu Czesław Matyjewicz. - Trzeba nie bać się realizować...
Bolesławiec - Informacje: Artysta przez duże (fot. Bolec.info)
Czesław Matyjewicz to jeden z najbardziej znanych bolesławieckich artystów. Podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki miał miejsce wernisaż, podczas którego można było bliżej przyjrzeć się twórczości Czesława. Na wydarzenie przybyły prawdziwe tłumy miłośników sztuki oraz przyjaciół artysty. Była to również świetna okazja do wspomnień.

- Kiedy Czesio pojawił się w BOKu, to jeszcze wtedy nie wiedziałam, że mam doczynienia z artystą przez duże "A" - wspominała Danuta Maślicka, była dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. - Czesław dał się poznać jako fantastyczny facet, stworzył fantastyczną pracownię. To miejsce miało klimat... i tam był ciągle bałagan! Długi stół, w kącie wanna, a w wanie glina. Parę półek na tle ścian i pies pod stołem, który ciągle warczał jak się tam wchodziło... i muzyka klasyczna w tle, przy stole młodzież i dzieci, na półkach pojawiające się rzeźby i oni, którzy swój świat wyobrażony zaklinali w glinię.

Podczas wystawy można było podziwiać niezwykłe bogactwo form i technik stosowanych przez artystę. W pozytywnym odbiorze wystawy nie przeszkodziła nawet fatalna pogoda panująca tego dnia w mieście ceramiki.

Wystawę można oglądać w dziale Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum Ceramiki. Naprawdę warto.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRparts
reklama MAXI BUSY!
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza