ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4371, 23 października 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecRozmowy

Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


2009-11-12 16:00:00

<b>Maciej Małkowski</b><br />II Zastępca Prezydenta Bolesławca

Maciej Małkowski - II Zastępca Prezydenta Bolesławca był Gościem Portalu Bolec.Info w dniu 12 listopada 2009r.
Sprawdź jak odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy.


Pytania i odpowiedzi:
BolecInfo


Proszę się przedstawić Czytelnikom Bolec.Info.
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Dzień dobry. Nazywam się Maciej Małkowski, mam 33 lata jestem żonaty, szczęśliwy tatuś dwóch pięknych córeczek, mgr prawa (Uniwersytet Wrocławski). Funkcję zastępcy prezydenta miasta sprawuję od 1 lipca 2007r.

BolecInfo


Interesuje nas jaki prywatnie jest Maciej Małkowski. Co lubi robić w wolnym czasie, czym się interesuje? Co poza pracą i polityką Pana interesuje?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Jaki jestem prywatnie? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieliby moi najbliżsi i przyjaciele. Uważam siebie za optymistę czasami trochę szalonego, wtedy kiedy można zaszaleć oczywiście Kiedy wstaję rano mówię sobie: „to będzie dobry i owocny dzień” uśmiecham się do siebie i staram się, aby każdy dzień właśnie taki był. Wolny czas przede wszystkim poświęcam rodzinie, a szczególnie dzieciom. Z młodszą córcią to jeszcze zabawa, natomiast starsza córka jest już uczennicą II klasy i kiedy jestem w domu, razem odrabiamy lekcje dużo rozmawiamy i wariujemy.

Jednak kiedy mam wolny czas tylko dla siebie (a jest go ostatnio bardzo mało) czytam literaturę popularnonaukową, surfuję po necie, pochłaniam kanały Discovery, National Geografic w tv, słucham muzyki, a przy bezchmurnym niebie obserwuję Kosmos przez teleskop. Planuję również wraz z kuzynem wyprawy na zloty astronomiczne. Ostatni astrozlot, w którym wziąłem udział odbył się w Roztokach Górnych – najciemniejszym miejscu w Polsce (Bieszczady). To niezwykłe podziwiać ciała niebieskie przez sprzęt dużo lepszy od tego, którym dysponuję. Niezapomnianym uczuciem jest zobaczyć swój cień, który w bezksiężycową noc powoduje blask naszej galaktyki - Drogi Mlecznej. Uwielbiam spotkania w gronie rodziny i przyjaciół w towarzystwie kochanej Żony oczywiście.

BolecInfo


Za co naprawdę Pan odpowiada i jakie są Pana zadania jako II Zastępcy Prezydenta Bolesławca? Wielu Bolecnautom funkcje prezydenta, przewodniczących rad, starostów kojarzą z uczestnictwem w bankietach, imprezach. Czy rzeczywiście Pan ciężko pracuje?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Wydziały nad którymi sprawuję pieczę to Wydział Rozwoju i Promocji, Wydział Spraw Obywatelskich, czyli sprawy związane m.in. z ewidencją ludności i bezpieczeństwem. Wreszcie największy, Wydział Społeczny czyli oświata, kultura, sport, sprawy społeczne i socjalne. Śmiejemy się nieraz z prezydentem Wiesławem Ogrodnikiem, że on jest „hardware” (sprawy inwestycji, komunalne i mienia) natomiast ja jestem „software” i staramy się uzupełniać.

Zapewniam, że pełnienie funkcji publicznych to nie tylko bankiety, spotkania towarzyskie, uroczystości i jubileusze, które z resztą bardzo często odbywają się popołudniami, często w weekendy w tzw. „wolnym czasie”. Z resztą jakby na tym miało polegać wypełnianie mojej funkcji to „żyć nie umierać”. Bolecnauci i inni czytelnicy mogą mieć takie wrażenie, bo dziennikarze są bardzo często na tego typu spotkaniach i przedstawiają z nich relacje. Mimo wszystko spotkania tego typu mają często duże znaczenie. Jest to okazja, aby spotkać się z określonym środowiskiem, porozmawiać o problemach i sprawach miasta czasami na luzie, czasami poważniej. Proszę mi jednak wierzyć, jest to również praca, a na niektórych spotkaniach po prostu nie wypada nie być. Nie chadzam na te spotkania jako Maciek, tylko jako zastępca prezydenta. Czy ciężko pracuję? Ja po prostu staram się wypełniać swoje obowiązki najlepiej jak potrafię, a jeśli zostanie mi jeszcze trochę energii to jestem szczęśliwy i mogę odreagować stres.

BolecInfo


Bolecnauci pytają często jak to się stało, że tak młody człowiek został powołany na tak wysokie stanowisko? Czy ma Pan jakies dobre rady dla młodych bolesławian?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Pytanie o powód powołania mnie na stanowisko wiceprezydenta należy skierować do Prezydenta Piotra Romana i ówczesnego zarządu stowarzyszenia Ziemi Bolesławieckiej (który rekomendował mnie Prezydentowi). Pracuję w Urzędzie Miasta Bolesławiec od 1997 roku (jeszcze jako student) i znam UM od podszewki dosłownie. Swoją pracę rozpoczynałem jako młodszy referent - archiwista, potem w Wydziale Organizacyjno-Administracyjnym jako podinspektor i inspektor. Następnie w Referacie Organów Gminy Miejskiej (Rady Miasta i Prezydenta Miasta), w którym w 2003 zostałem szefem i pracowałem w nim do lipca 2007. Pełniłem również funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. wyborów. Te wszystkie doświadczenia pomogły mi bardzo dobrze poznać zarówno urząd jak i samorząd. To wielki zaszczyt dla mnie, że Prezydent postanowił mi zaufać.

Czy mam dobre rady dla młodych bolesławian? Przede wszystkim dobrze się uczyć i robić wszystko na 100% najlepiej jak się potrafi, być uczciwym i dobrym człowiekiem, nie zazdrościć, myśleć pozytywnie - wręcz wyobrażać sobie swój sukces. Przy takiej postawie jest bardzo duża szansa, że marzenia się spełnią; zarówno te osobiste, edukacyjne jak i potem zawodowe.

BolecInfo


A ile zarabia Wiceprezydent Bolesławca?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Mój miesięczny zarobek netto to trochę ponad 5 tysięcy złotych.

BolecInfo


Czy to dużo?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Czy to dużo? Zależy kto pyta… Odczucie to jest dość względne, dla jednych kosmiczna wypłata, dla innych przyzwoita, a u krezusów powoduje ironiczny uśmieszek na twarzy. Ja jednak uważam, że to uczciwe wynagrodzenie, za uczciwą pracę na tym stanowisku.

BolecInfo


Dlaczego młodzi bolesławianie wyjeżdzają z Bolesławca i już tu nie wracają? Co miasto robi, aby zachęcić młodych ludzi do powrotów?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Młodzi ludzie ruszają „w świat” nie tylko z Bolesławca. Żyjemy dziś w świecie bez granic, a w naturze młodego człowieka leży poszukiwanie. Otworzyły się dla nas granice UE i innych krajów, a to prowokuje do poszukiwania swojego miejsca. Patrząc na kwestię migracji w granicach naszego kraju to oczywiście nie możemy się porównywać do takich ośrodków jak Wrocław, Poznań, Kraków itp., bo to po prostu nie nasza klasa (poza tym Wrocław również odnotował zmniejszenie populacji). Jeśli słyszymy o wyjazdach młodych ludzi, to właśnie do większych miast. Powodów chyba nie muszę tłumaczyć. Rzadko kiedy młodzi bolesławianie szukają swej przyszłości w innych miastach wielkości Bolesławca. Nasza mała ojczyzna staje się jednak coraz bardziej atrakcyjna zarówno pod względem zawodowym, edukacyjnym, infrastrukturalnym jak również rozrywkowym, rekreacyjnym czy sportowym.

BolecInfo


Młodzi ludzie nie zarabiają 5 tysięcy złotych. Nowe firmy w strefie i płaca 1500 zł to chyba nieco za mało, żeby zatrzymać młodych ludzi w mieście?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Mówi Pan o zarobkach w wys. 1500zł. Niestety władze miasta nie kształtują wysokości wynagrodzeń w poszczególnych firmach, to chyba oczywiste. Zadaniem samorządu jest stymulowanie działań, które prowadzą to tworzenia nowych miejsc pracy. Rozwój podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bolesławcu ma właśnie temu służyć. Kolejne firmy to stanowiska nie tylko za 1500zł, ale również miejsce pracy dla specjalistów, inżynierów, managerów, prawników i in., których uposażenia są dużo wyższe.

BolecInfo


Zmieńmy temat - do jakiej partii politycznej Pan należy?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Nie należałem i nie należę do żadnej partii politycznej. Jestem natomiast członkiem dwóch stowarzyszeń: Ziemia Bolesławiecka – członek zarządu (która tworzy koalicję rządzącą w Radzie Miasta Bolesławiec) oraz Stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI, który skupia w swoim gronie wielu doświadczonych samorządowców zarówno z Bolesławca jak i regionu. Acha, należałem kiedyś do ZHP :-) jako zuch. Jestem dalekim krewnym Andrzeja Małkowskiego - założyciela skautingu w Polsce więc nie mogło być inaczej. To dla mnie powód do niebywałej dumy.

BolecInfo


Jak Pan widzi swoją rolę w przyszłych wyborach samorządowych?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Praca w samorządzie daje mi dużo satysfakcji i czuję, że spełniam się w tej roli. To wspaniałe uczucie i wyróżnienie mieć wpływ na rozwój swojego rodzinnego miasta, które pięknieje z roku na rok. Co do mojego biernego udziału w przyszłorocznych wyborach samorządowych, to jeszcze nie zdecydowałem. W grę wchodzi ubieganie się o mandat radnego miasta lub powiatu. Wszystko zależy jednak od tego jak ułoży się konstelacja polityczna w mieście. Mam nadzieję, że obecna koalicja, która w mojej ocenie jest bardzo dobra, uzyska mandat bolesławian w kolejnych wyborach. Gdyby w przyszłej kadencji Ziemia Bolesławiecka tworzyła koalicję wraz z ugrupowaniem obecnego prezydenta, to jestem gotowy do dalszej współpracy (oczywiście po rekomendacji ZB). Jednak wszystko to jest na razie w sferze „gdybania”.

BolecInfo


Poprze Pan Piotra Romana, czy może podobnie jak niegdyś Karol Stasik spróbuje Pan własnych sił w walce o fotel prezydenta miasta?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Piotr Roman - Prezydent Miasta jest moim szefem. Jego wizja automatycznie staje się moją i pomagam mu w jej realizacji, co oczywiście nie oznacza, że nie dyskutujemy. Oczywiście będę mu kibicował w wyborach jeśli się zdecyduje na start. Kandydat Ziemi Bolesławieckiej na urząd prezydenta w zbliżającej się kadencji nie został jeszcze wskazany, a moja osoba nie wchodzi w grę. Aktualnie jednak skupiam się na swojej pracy, gdyż właśnie rozpoczął się ostatni rok kadencji i jest wiele spraw, które wymagają finalizacji dla nas jako zespołu. Przyszłe wybory są na razie na drugim planie.

BolecInfo


Proszę wskazać jedną, dwie wady Prezydenta Piotra Romana.
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


I co ja mam Panu powiedzieć…? hmmm… Odpowiem żartem: Nie od dziś wiadomo, że każdy szef jest bez wad ;-). Stosując dwupunktową zasadę, że: „po 1. szef ma zawsze rację, po 2. jeśli masz wątpliwości patrz pkt 1.” :) Tyle żartów, a poważnie? Każdy ma jakieś tam wady. Dla jednych usposobienie danej osoby może być wadą, a dla innych zaletą. Podobnie jest w przypadku Prezydenta. Jest on często postrzegany jako osoba uparta i konsekwentnie realizująca swoją wizję rozwoju miasta. Jest to zapewne wadą w oczach opozycji, ale czy jest wadą naprawdę? O tym decydują już mieszkańcy w powszechnych, równych i bezpośrednich wyborach.

BolecInfo


W ostatnich dniach usłyszeliśmy o uchwale Rady Miasta dotyczącej emisji obligacji. Po co miasto chce się zadłużać na tak długo okres?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Uchwała Rady Miasta w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu została przyjęta na ostatniej sesji 28 października br. Stanowi ona formalny początek i podstawę prawną procedury uruchamiania emisji obligacji komunalnych na kwotę 28 mln zł. Jak wiemy, obligacje komunalne to papiery wartościowe emitowane przez jednostkę samorządu terytorialnego, a ich emisja w naszym przypadku ma na celu sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego roku 2009, związanego z wydatkami na inwestycje miejskie ujęte w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym na lata 2009-2014.

Obligacje komunalne to swoisty kredyt jednak są o wiele bardziej korzystne i tańsze niż tradycyjny kredyt bankowy. Pozwalają one na pewną elastyczność i dają możliwość określenia takich terminów wykupu - czyli spłaty kapitału, które zapewniają bezpieczeństwo w zakresie płynności finansowej budżetu. Jest to narzędzie, po które śmiało sięgają inne samorządy. Każdy podmiot, czy to prywatny, czy publiczny, aby się rozwijać potrzebuje zastrzyku finansowego. Zadaniem miasta jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców w różnych dziedzinach i sferach życia.

BolecInfo


Jakie konkretnie inwestycje chce miasto sfinansować z funduszy uzyskanych poprzez emisje obligacji?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Zadania inwestycyjne, które będzie można sfinansować poprzez emisję obligacji to działania w zakresie dróg miejskich, szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów, gospodarki ściekowej i ochrony wód, ośrodków kultury, ochrony i konserwacji zabytków a także obiektów sportowych. W sumie ok. 14 zadań przeznaczonych na inwestycje, a nie na „przejedzenie”. Szczegółowo zadania te opisane są w WPI na lata 2009-2014 (przyjętym uchwałą Rady Miasta Bolesławiec z dnia 28.10.2009 – Zainteresowanych odsyłam do bolesławieckiego Biuletynu Informacji Publicznej http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl ). Takie zasilenie budżetu pozwoli także na ubieganie się o kolejne środki pochodzące ze źródeł zewnętrznych (UE, EOG i in.) oraz ich zwielokrotnienie. To oczywiście nakręci koniunkturę, powstaną nowe miejsca pracy, miasto będzie bardziej atrakcyjne co przyciągnie nie tylko inwestorów i turystów, ale także przyszłych mieszkańców Bolesławca i z pewnością przyczyni się do ograniczenia emigracji młodych ludzi.

BolecInfo


Czy to nie jest tak, że kolejni prezydenci będą musieli płacić za błędne decyzje dzisiejszej ekipy?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Na pewno nie jest to błędna decyzja, a kolejni włodarze zapewne docenią wcześniej podjęte kroki. Czas pokaże. Przypomnę, że dopuszczalne zadłużenie gminy to 60% dochodów. Po emisji obligacji zadłużenie Bolesławca wynosić będzie ok. 34 % to bardzo bezpieczny poziom, z którym miasto spokojnie sobie poradzi (dla przykładu zadłużenie rozwijającego się Wrocławia to ok. 42%, w innych gminach jeszcze więcej). „Pieniądz rodzi pieniądz”, a za przykład posłużyć może decyzja o budowie parku wodnego w kwocie ok. 19 mln zł, gdzie niedawno dowiedzieliśmy się o uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 6 mln zł! I tak to działa w innych przypadkach. Nie demonizujmy. Emisja obligacji to z pewnością dalszy rozwój miasta.

BolecInfo


Dlaczego miasto przekazało dla Klubu TOP Bolesławiec bezpłatnie jeden z lokali, podczas gdy byli zainteresowani kupem tych pomieszczeń? TOP jest finansowany przez miasto, wiec pośrednio budżet miasta będzie musial sfinansować remont nowego obiektu?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Klub TOP Bolesławiec, którego prezesem jest Robert Tomczyk to największy klub sportowy w naszym mieście. Z oferty klubu korzysta ponad 500 młodych ludzi, ale również dorosłych i seniorów. Obserwujemy ciągły rozwój Klubu. Zawodnicy TOP osiągają wspaniałe wyniki w sporcie w 11 sekcjach, zarówno w randze krajowej jak i międzynarodowej. Klub prowadzi również zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Centrum Gier i Zabaw w budynku przy al. Wojska Polskiego. Organizują półkolonie dla dzieci, wycieczki i pomagają im w nauce. To wielka sprawa. Będziemy pomagać przede wszystkim tym, którym „się chce” i tym, którzy mają osiągnięcia.

Tak jak wspomniałem klub TOP mocno się rozwija i obecny lokal, który zajmuje nie wystarcza dla takiej rzeszy młodych ludzi. Zaistniała konieczność znalezienia dodatkowego pomieszczenia na realizację statutowych zadań klubu, najlepiej bardzo blisko istniejącego Centrum (z uwagi na komunikację i aspekt logistyczny, to oczywiste). Wolny lokal połączony z budynkiem, w którym obecnie mieści się CGiZ świetnie nadaje się na ten cel. Temat dot. przeznaczenia tego pomieszczenia wywołał swego czasu sporą dyskusję na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta Bolesławiec. Przed wydaniem przez Komisję korzystnej dla TOP opinii co do przeznaczenia lokalu na potrzeby Klubu, odbyły się przetargi na sprzedaż tego lokalu, jednak nikt do przetargów nie stawał. W mojej ocenie opinia Komisji była słuszna. Zwyciężył aspekt społeczny nad merkantylnym. Jest to inwestycja w przyszłość, w młodych ludzi, którzy widzą, że można inaczej spędzić czas, bardziej produktywnie. Korzyści będziemy odczuwać w przyszłości, a już teraz mniej jest na ulicach wałęsającej się bez celu młodzieży.

Co do remontu, to proszę nie zapominać, że budynek jest nadal własnością miasta i wszelkie inwestycje poniesione na jego remont podnoszą jego wartość. Na Komisji Pan Tomczyk zadeklarował, że będzie się starał pozyskać środki ze źródeł pozabudżetowych – liczymy, tak jak dotychczas, na jego aktywność.

BolecInfo


W poprzednim roku nagrody np. w kategorii sport otrzymali głównie zawodnicy tych klubów, których przedstawiciele zasiadali w tzw. Radzie Sportu, która opiniowała wybór. Czy w przyszłym roku zmienią się zasady przyznawania nagród za promocję Bolesławca, a zgłoszone nominacje zostana upublicznione? Czy może reguły pozostaną bez zmian?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Procedurę wyłaniania laureatów nagród w zakresie kultury, nauki i sportu przyczyniających się do promocji miasta określało do niedawna stosowne zarządzenie prezydenta miasta, które regulowało m.in. kwestie dotyczące opiniowania składanych wniosków o przyznanie takiej nagrody. Organami, które wydawały opinię w zakresie kultury, nauki była Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów, natomiast w zakresie nagród sportowych - Rada Sportu (ciało doradcze prezydenta).

Na ostatniej sesji Rada Miasta na wniosek prezydenta postanowiła zmienić te regulacje przyjmując uchwałę w sprawie ustanowienia nagród kulturalnych, naukowych, sportowych i honorowych Prezydenta Miasta Bolesławiec oraz zasad i trybu ich przyznawania. Uchwała przewiduje coroczne powołanie dwóch komisji doraźnych w składzie 7 osób – w tym 3 radnych Rady Miasta Bolesławiec. Nominatów do nagród kulturalnych, naukowych i sportowych rekomendują: Komisja ds. rekomendacji nagród kulturalnych i naukowych oraz Komisja ds. rekomendacji nagród sportowych oczywiście w zależności od dziedziny, której dotyczy wniosek. Ostateczną decyzje podejmuje Prezydent Miasta w formie stosownego zarządzenia.

Co do upublicznienia prac komisji i decyzji Prezydenta: otóż do chwili podjęcia decyzji przez Prezydenta Miasta o przyznaniu i wysokości nagród, prace Komisji są poufne. Zarządzenie natomiast podaje się do publicznej wiadomości na zasadach ogólnych. Co do upublicznienia zgłoszonych kandydatur sprawa jest dyskusyjna ponieważ nie każdy może sobie życzyć upublicznienia zgłoszenia w przypadku nieprzyznania nagrody. Już teraz zachęcam do składania wniosków o przyznanie nagrody za promocję miasta przez wszelkiego rodzaju instytucje, stowarzyszenia, organizacje i in. z wyłączeniem osób fizycznych i samych zainteresowanych otrzymaniem nagrody.

Termin składania wniosków to 15. grudnia każdego roku w Urzędzie Miasta Bolesławiec. Szczegółowy regulamin oraz wykaz podmiotów uprawnionych do składania wniosków zostanie upubliczniony po uprawomocnieniu się uchwały RM. Sądzę, że będzie to początek grudnia. Uroczysta gala, podczas której Prezydent Miasta będzie wręczał nagrody za promocję miasta planowana jest na początek stycznia.

BolecInfo


Czy zapowiadany projekt basenu jest kiełbasą wyborczą i w przyszłym roku po wyborach okaże się, że projekt padnie?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Takim podejściem określającym działania inwestycyjne władz miasta jako „kiełbasa wyborcza” można by „załatwić” każdą aktywność decydentów zmierzającą do poprawy komfortu życia mieszkańców. Rozumiem, że gdyby nie robić nic, to „kiełbasy wyborczej” by nie było i cytując klasyka „nie byłoby niczego”. Czy to dobre podejście? Nie sądzę. W ostatnich wyborach prezydenckich Piotr Roman wystartował z konkretnym programem wyborczym i konsekwentnie go realizuje i na pewno (trzymając się terminologii masarskiej) nie jest to „kaszana”.

Basen to inwestycja, na którą czekamy wszyscy od lat. Jest to niezbędna forma rekreacji w mieście wielkości Bolesławca. Przypomnę, że koszt budowy basenu to ok. 19 mln zł i udało się nam pozyskać z RPO ok. 1/3 część tej kwoty. Proszę mi wskazać, które miasto wybudowało lub wybuduje basen o parametrach takich jak „nasz” w kwocie 13 mln zł? Zapewniam, że nie znajdzie Pan nikogo, a taki właśnie koszt poniesie Gmina Miejska Bolesławiec. Projekt basenu jest już gotowy i przewiduje wiele atrakcji nie tylko wodnych (odsyłam do strony UM i również artykułu na portalu bolec.info opisujących zakres zadania). Obecnie czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę od Starosty Bolesławieckiego. Pierwsza łopata powinna być wbita w styczniu 2010r., a pierwsza osoba powinna zjechać ze zjeżdżalni do basenu w styczniu 2011r.

BolecInfo


Kolejne pytanie dotyczy sportu. Na naszym Portalu ukazał się komentarz o chamskim zachowaniu niektórych piłkarzy BKS Bobrzanie Bolesławiec podczas meczu w Nowogrodźcu. Co Pan o tym sadzi?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Jeżeli przyjąć komentarz za wiarygodny, bo na meczu derbowym niestety nie byłem, zachowanie młodych ludzi i niektórych działaczy BKS uważam za bardzo naganne. Na mecze przychodzi przecież dużo dzieci i młodzieży. Wulgaryzmy i chamskie zachowanie niczego dobrego nie może ich przecież nauczyć.

BolecInfo


Kwestie związane z miejską kulturą to sprawy, za które Pan też odpowiada. Dlaczego ceny biletów na imprezy artystyczne organizowane przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury często są bardzo wysokie?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Ceny wstępu ustala BOK i bierze pod uwagę wszystkie koszty. My nie wpływamy na ich wysokość.

BolecInfo


No dobrze, ale dlaczego bilet wstępu np. na występ Maleńczuka kosztuje aż 50 złotych?? To więcej niż w Krakowie! Czy to nie przesada?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Ja też chciałbym, aby ceny były niższe, ale koszty występów trzeba jakoś pokryć.

BolecInfo


Ceny do kina też są wysokie, a często sala często świeci pustkami...
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Na niektóre filmy dystrybutorzy zastrzegają sobie cenę i zmniejszyć jej nie można.

BolecInfo


A czy system internetowy dotyczący rezerwacji w kinie Forum był kosztowny i czy nie lepiej było go podpiąć pod stronę internetową BOKu i w ten sposób zaoszczędzić, zamiast tworzyć osobną stronę Kina Forum?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Nie przypuszczam, ale uważam, że nowoczesne systemy rezerwacji są bardzo potrzebne w pośpiechu codziennego życia.

BolecInfo


Których decyzji podjętych w obecnej kadencji żałuje Pan najbardziej?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Trudne pytanie, bo trudno przyznawać się do porażek. Ja jednak nie przypominam sobie takich, co nie znaczy, że nie popełniam błędów. Jeśli były potknięcia to nie miały one strategicznego znaczenia.

BolecInfo


Jakie ma Pan marzenia w stosunku do siebie i swojej rodziny?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Co do swoich planów zawodowych określiłem się w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie. Prywatnie, marzę o podróży w przestrzeń kosmiczną, chociaż na orbitę okołoziemską, poczuć nieważkość, zobaczyć błękit Ziemi i bezkres Wszechświata. To marzenie powoduje, że łzawią mi oczy i napędzają moje fascynacje bezmiarem Kosmosu. Technika kosmiczna idzie mocno do przodu i oby była kiedyś dostępna dla zwykłego człowieka. Kto wie, może jako 80 latek uda mi się je spełnić :). Z takich bardziej przyziemnych marzeń: chciałbym nauczyć się grać na gitarze. Co do rodziny to chyba tak jak każdy. Chcę abyśmy byli zawsze razem, szczęśliwi i zdrowi.

BolecInfo


Czy przyjmie Pan zaproszenie do udziału w BolecRozmowie on-line?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Oczywiście! Przyjmę je z radością.

BolecInfo


Dziękuję. Musimy ustalić termin takiego spotkania. Póki co proszę przyjąć od nas Kubek Bolecnauty.
Co chciałby Pan jeszcze powiedzieć Czytelnikom Bolec.Info?
Maciej Małkowski
II Zastępca Prezydenta Bolesławca


Serdecznie dziękuję. W domu zaparzę sobie w nim herbatę malinową i odpalę bolec.info :)

Co chciałbym powiedzieć Czytelnikom Bolec.info? aby aktywnie włączali się w życie miasta m.in. komentując ważne wydarzenia na łamach swojego Portalu. Media takie jak Bolec.info przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, które powinno czuć, że ma wpływ na losy swego miasta, ale również czuje się za nie odpowiedzialne. Miałem okazję być na waszych ostatnich urodzinach. Poznałem tam ciekawych, uśmiechniętych i pełnych optymizmu młodych ludzi. Życzę Wam abyście pozostali takimi jak najdłużej. Mam nadzieję, że myszka Bolecnautek ma się dobrze :). Niedługo otwarcie lodowiska (21. listopada br., w sobotę) szykujcie łyżwy. Pozdrawiam!

BolecInfo


Dziękuję serdecznie za rozmowę i zapewniam, że chętnie przyjdę na otwarcie lodowiska, lubię jeździć na łyżwach.

Bolecnautek ma się bardzo dobrze, bo jest pod bardzo dobrą opieką. Oto jego zdjęcia sprzed kilku dni:
Dodawanie nowych pyta zostao zablokowane.Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.