ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4589, 28 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Co Łaska & Bóg zapłać

Treść posta:
Problemem w Polsce jest brak nieuchronności kary i jej wymiar. Nawet jeśli prokurator czy policjant zrobi swoje, ujawni sprawcę takiego przestępstwa przeciwko dziecku, to później sąd skazuje go na karę wirtualną - czyli w zawieszeniu, bo pozbawienie wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania jest jak świnka morska - ani ona świnka, ani morska.

Jeśli ludzie, którzy dostają pod opiekę to, co dla nas najcenniejsze - czyli dzieci, które ufają tym, którzy się nimi opiekują - wykorzystują je seksualnie, to kara powinna zaczynać się od 12 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Po drugie - należy usunąć instytucję kary łącznej. Kary powinny się sumować w nieskończoność. Dlaczego wyznaczać górną granicę kary? Czy pedofil może zgwałcić powyżej trzeciego dziecka "w promocji", bo po kara łączna osiągnęła górny pułap po wykorzystaniu trzeciego dziecka? Sami widzicie jak to brzmi. Ale jeśli dostałby karę 75 lat pozbawienia wolności to wydźwięk byłby zupełnie inny.

Inna sprawa to nasza hipokryzja. Wszyscy krzyczą, że ksiądz bierze dużo, że ma panienki na boku, dzieci z nieprawego łoża, które utrzymuje za kasę parafian, ale potem i tak wszyscy łożą co niedzielę i święta na tacę, remont spłuczki na plebanii, czy wymianę złotych klamek na parafii. Bo jak to dziecko do komunii nie pójdzie, czy do chrztu, co ludzie powiedzą? Albo jak to ślub bez księdza, to chyba przecież nieważne? Ksiądz ma przecież certyfikat od Pana Boga i bez tego certyfikatu związek nieważny.

Zajrzyjcie więc we własne sumienie - ci, którzy jęczą i krzyczą, a następnie dają pieniądze na każde zawołanie proboszcza - to wasza wina, że jest tak jak jest - nie księdza, ale wasza.

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama ZSET Twoją szkołą!