Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zbuduje "Dzban Bolesławca"
~....... niezalogowany
22 lipca 2016r. o 7:47
a nie myślicie że jest to po prostu układ kolesiowski?
ten dzban skończy jak jego poprzednik ale kasa zostanie jak to mówia -przytulona :D
myślę że obie strony na tym niezle wyjdą :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 lipca 2016r. o 7:53
Redakcjo, zapytajcie urzedników, bądź samego rzeźbarza, jaka jest kwota odkupu dzbana od Grobelnego po wypaleniu? za ile bedzie chciał ją oddac miastu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Były ceramik niezalogowany
22 lipca 2016r. o 8:24
PanM napisał(a): Trochę to niefajnie że ratusz nie wszedł w porozumienie z Bolesławieckimi ceramikami aby oni współtworzyli dzieło.
Artysta na państwowej posadce jakoś tak nie do końca brzmi dobrze.
PanieM pozwolę sobie zabrać głos w sprawie "Garnca",mam nadzieję,że wizja Mateusza będzie bardziej konkretna niż "urna" panów Garnika i Trzaski,którzy na krytykę ich "dzieła"stwierdzili ,że są artystami i taką mieli wizję. Zastanawia się Pan dlaczego Ratusz nie wszedł w Porozumienie z bolesławieckimi ceramikami,odpowiedź jest prosta,żaden zakład nie posiada takiego pieca w którym można by wypalić tak duży dzban w całości to po pierwsze a po drugie Mateusz jest fachowcem i jestem przekonany,że zrobi to bardzo dobrze.Zastanawiam się tylko nad zdobieniem "garnca" czy nie lepiej zostawić go naturze ,ogniowi?Co zaś do krytyków rzeźby przed LO to zastanawiam się czy któryś z "krytyków"widział palące się drzewo-nie drewno ale stojące drzewo,raczej wątpię. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to normalną rzeczą jest,że nawet urzędnik jak tworzy po za godzinami i miejscem swojej stałej pracy to otrzymuje wynagrodzenie a jeżeli robi to Artysta to tym bardziej mi się ono należy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Podatnik niezalogowany
22 lipca 2016r. o 8:35
"radni Rady Miasta Bolesławiec uchwalili zmiany w budżecie, które m.in. umożliwiają zawarcie umowy z artystą na wykonanie konstrukcji pieca i ewentualny zakup powstałego dzieła.

Moment, bo to niejasne. Skoro miasto zawiera z Grobelnym umowę na wykonanie i dostarcza materiały. To przepraszam o jaki "odkup" chodzi? Skoro miasto zleca wykonanie danej usługi to określa kwotę zapłaty. To budzi kontrowersje. Poz tym jak słyszę ten pan jest na etacie w BOK, czy będzie zatem wykonywał rzeźbę w czasie pracy w BOK? coś tu nie halo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 lipca 2016r. o 9:55
A czy praca na etacie obejmuje według Ciebie także pracę w weekendy praktycznie 24/24? Coś tu nie halo. Facet ma umowę na prowadzenie pracowni w MCC. Nie znaczy to że jest niewolnikiem UM i wszelkie jego działania wykonywane poza miejscem pracy też będą uznawane za pracę na etacie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~art niezalogowany
22 lipca 2016r. o 10:12
Nie jestem ani z stąd ani stamtąd i z kimś i przeciw kimś .Ale obserwuje i cos jest nie halo .Po pierwsze mamy przykład zmiany historii od góry i zaczynamy to samo w Bolesławcu .Bo nowogrodziec już ma nie ważne że miał przed wojna najwiekszy .Pozdrościli i tyle .Nie nie można wybudowac repliki a po co niech bedzie wiekszy ...nie bronie Nowogrodzca ...ale też dokonca to niepodobało się .Radni są sterowni jak wszedzie korytko się nie może zmiejszyc .Po drugie jak czytałem ok jest na etacie UM ,projekt projektem ale jescze odkupic? Coś nie takprzekazali pienązki na budowe i wypalanie , wykup ?To ma takie określenie w prawie karnym ....Lobowanie ? torszkę sądze że poszaleli radni..i UM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 lipca 2016r. o 10:41
Radni? z radnych to zrobiono idiotów, bo głosowali kase m.in. na to, a dopiero na drugi dzień z mediów się dowiedzieli na co :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 lipca 2016r. o 13:28
~art napisał(a): Nie jestem ani z stąd ani stamtąd i z kimś i przeciw kimś .Ale obserwuje i cos jest nie halo .Po pierwsze mamy przykład zmiany historii od góry i zaczynamy to samo w Bolesławcu .Bo nowogrodziec już ma nie ważne że miał przed wojna najwiekszy .Pozdrościli i tyle .Nie nie można wybudowac repliki a po co niech bedzie wiekszy ...nie bronie Nowogrodzca ...ale też dokonca to niepodobało się .Radni są sterowni jak wszedzie korytko się nie może zmiejszyc .Po drugie jak czytałem ok jest na etacie UM ,projekt projektem ale jescze odkupic? Coś nie takprzekazali pienązki na budowe i wypalanie , wykup ?To ma takie określenie w prawie karnym ....Lobowanie ? torszkę sądze że poszaleli radni..i UM

Jeśli już o historię chodzi to z garncem było tak:
- pierwszy garniec wykonał bolesławianin Joppe
- dokładnie 100 lat później powstał dwukrotnie większy garniec w Nowogrodźcu.
Bolesławiec jak najbardziej ma prawo powalczyć o pierwszeństwo w wielkości garnca :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza