Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Od 1 sierpnia wszystkie dzieci grają w piłkę
~ niezalogowany
2 sierpnia 2016r. o 15:24
To jeśli wiecie ile kosztują tam treningi i ewentualne przejście do innego klubu to napiszcie, a nie insynuujecie że drogo. Ja nie wiem i się chętnie od Was dowiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~doradca finansowy niezalogowany
2 sierpnia 2016r. o 15:32
Panie Bartku, przecież doskonale pan wie jak to funkcjonuje :-). Proszę opisać jak przenieść się choćby z KS Talent do COMT2012 i odwrotnie. Proszę publicznie wypowiedzieć się czy jest to możliwe czy obowiązuje " porozumienie " . Z tego co wiem jest to nie wykonalne, wielu próbowało i dostało odmowę :D .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 sierpnia 2016r. o 15:39
Nie jestem panem Bartkiem, tylko osobą która się sprawą zainteresowała, więc jeśli coś wiesz to napisz bo chciałbym się dowiedzeić.
A takie niedomówienia, sfera tajemnicy, i cała ta dyskusja nie jest rzeczowa bo NIKT nie napisał tutaj konkretów.
1. ILE KOSZTUJĄ TRENINGI MIESIĘCZNIE I ILE RAZY W CIĄGU TYGODNIA DZIECKO TRENUJE?
2. ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ JEŚLI CHCE SIĘ ZMIENIĆ KLUB.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pomocnik doradcy :-) niezalogowany
2 sierpnia 2016r. o 16:26
Niedomówień w funkcjonowaniu jest faktycznie wiele :-). Prawda jest taka, że istnieje porozumienie tych dwóch fundacji/stowarzyszeń o których pisał przedmówca i przeniesienie dzieci jest nie do przeforsowania. O dobro dzieci dbają w ten sposób, że biorą kasę za uczestnictwo dziecka w zajęciach, organizują wyjazd na turniej /COMT, KS talent) a rodzice pokrywają koszt tych wyjazdów - wiozą własnymi samochodami. Ciekawi mnie jedna kwestia więc pytam : Czy stowarzyszenia/fundacje wzięły dotację na wyjazdy dzieci na turnieje ? Jeżeli tak to dlaczego rodzice ( ja również) wożą dzieci własnymi autami a turnieje coraz dalej! 2-Czy jeżeli w statusie jest, iż fundacja ma charakter nie zarobkowy i bierze dotację to czy ma prawo za wszystko "kosić" pieniądze" ? Może ktoś z Urzędników sprawujący nadzór nad tymi fundacjami/stowarzyszeniami wypowie się na temat nadzoru/rozliczenia NASZYCH publicznych pieniędzy ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MAMA niezalogowany
2 sierpnia 2016r. o 21:13
Dziękujemy za wszystkie głosy ,które powyższe osoby oddały na projekt CCC.Dzięki wam nasze dzieci mogą świetnie spędzać czas ! Wiemy ,że to wy się do tego przyczyniliście i zdobyliśmy ponad 5 tysięcy głosów ! Dziękujemy wam wszystkim i każdej następnej osobie , która się wpiszę poniżej ...Wielkie OBRIGADO ! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 sierpnia 2016r. o 6:25
Zbyt wiele nieprawdziwych w tym temacie padło haseł, insynuacji i muszę na to odpowiedzieć:

1. Pan Trener Szapiel trenował, trenuje i będzie trenował dzieci w Bolesławcu zarówno na boisku jak i poza nim. Przez lata szkolił zawodników, wyszukiwał talenty i przekazywał kolejnym trenerom. Pracował, pracuje i będzie pracował dla piłki w Bolesławcu i okolicach. Wszyscy wiedzą że jakby w Bolesławcu było jednocześnie 10 Szapieli to tu by liga była, a jak 30 to nawet Liga Mistrzów. Trochę gamonie szacunku dla człowieka bo wiem że bolą go te wpisy. 40 lat był w klubie. Nie ma nikogo żyjącego kto by tyle lat oddał dla BKS-u.
2. Na pewno nasz jak i każdy inny projekt zostanie rozliczony przez urzędników Urzędu Marszałkowskiego.
3. Urząd Miasta również rozliczy projekt Eskadry która zadania publicznego gry w B klasie i dofinansowania z UM w kwocie 5.000 zł nie zrobi bo nie jest to na tym etapie klubu korzystne dla Eskadry. Poziom rozgrywkowy tam jest nieodpowiedni dla 15-16 letnich zawodników Eskadry. Dotacja zgodnie z przepisami zostanie zwrócona wraz z odsetkami.
4. Co do współpracy z Portugalczykami, Chorwatami czy kolegami z UK i że niby to są mity to chyba jakieś żarty. Dziesiątki trenerów z Polski były z nami w tych akademiach piłkarskich, mówili, pisali i pokazywali to w Tv, radiu, gazetach czy internecie. Teraz kilkunastu moich kolegów trenerów jest w Bolesławcu i pracuje z dziećmi z naszej okolicy. Przyjdź rybko i zapytaj o te mity.
5. Przeniesienie zawodnika z klubu do klubu regulują przepisy PZPN o wypłacie ekwiwalentu za wyszkolenie. W całej historii COMT 2012 zapłacono nam konkretnie za 1 ! ( jednego ) zawodnika 800 zł w 2014 roku. A przekazaliśmy kilkunastu zawodników do różnych okolicznych klubów za 0 zł. Bezpłatnie. I tak się dzieje do dziś. Pan Panie Karpiak wziąłeś rybko syna i poszedłeś do BKS-u za zero złotych. I zaraz po tym nasz trener zadzwonił i powiedział że to najszczęśliwszy dzień w całym sezonie. Widzisz jak potrafisz zohydzić komuś pracę i hobby ?
6. Składka za dziecko w COMT 2012 wynosi rodzica 300 zł za pół roku. A jak ktoś płaci miesięcznie to 70 zł. Mamy około 60 dzieci i płaci składki około 50% co jest dla nas jakimś dużym problemem bo nie pokrywa to niestety kosztów utrzymania samych 3 trenerów ( dwóch kolejnych pracuje jako wolontariusze ) NIE mówiąc o kosztach transportu, wpisowego do turniejów, sprzętu itp. Dostaliśmy dotację z miasta w wysokości 5.000 zł na cały rok. Od żadnego innego samorządu nie mamy dotacji. W rundzie wiosennej Orliki i Żaki zagrały w 27 turniejach ! Normalne że na te rozgrywane lokalnie w Warcie, Osiecznicy czy w Lwówku dzieci przyjeżdżają z rodzicami. Na turnieje w Głogowie, Wrocławiu czy Lubinie jechaliśmy wynajętym i opłaconym transportem przez klub. Do tego raz w rundzie jedziemy na mecz ekstraklasy do Lubina i dla dziecka z klubu jest to bezpłatne. PUBLICZNIE DEKLARUJEMY ŻE JAK DOSTANIEMY 60.000 zł od UM Boleslawiec ( tyle dostał inny klub piłkarski dla dzieci ) to składka wyniesie 1 zł i zagramy w 40 turniejach na rundę.
7. Nie byłem prezesem BKS-u. Wiceprezesem precyzyjnie. Już kiedyś pisałem nie udało się zrobić czegoś super w BKS Bobrzanie. Wszystko co wtedy zrobiliśmy było przeciętne i nie spełniło ani moich ani kolegów z zarządu ambicji. I się skończyło. Wyleczyłem się z piłki na 3 lata. Tak jak powiedział o tym czasie jeden z byłych moich kolegów że dużo się poduczyłem i to prawda. Cały czas się uczę. Wiem jedno w Bolesławcu jest słaby klimat do piłki nożnej. Infrastruktura jest słaba, choć tereny na OWS czy Rajskiej są wspaniałe, do tego animozje pomiędzy klubami w Bolesławcu i okolicy są bardzo duże. W efekcie nie ma szans na nic co cieszyłoby wielu sympatyków piłki w Bolesławcu. Ale to nic nowego, bo tak jest od ponad 30 lat ... No może ta kilkumiesięczna świetna gra za sponsora Pana Rulińskiego była czymś co wybijało się ponadprzeciętność. Fakty i rzeczywistość nie dają żadnych przesłanek że tu będzie fajna piłka.
8. Czemu zabawa jest na Spacerowej ? A gdzie ma być w Bolesławcu ? Na stadionie ? Mieliśmy dzisiaj 120 dzieci na zajęciach ! Plac na Spacerowej już jest do takiej ilości ledwo dostosowany. Panu/Pani się role pomyliły w sprawie obowiązków rodzica/opiekuna prawnego wobec własnego dziecka. Transport spod domu mamy zorganizować ? Bo trzeba dojść na Spacerową ? To żart ? Dzieci są dowożone przez rodziców, kolegów, znajomych z całej okolicy. Niektóre na rowerze przyjeżdżają nawet z Parowej. Co do jakości basenów to jest jaka jest. Nie jestem specjalistą ale chyba sanepid to bada jak są otwarte i zarządza nimi miejski ośrodek. W każdym razie dzieci jeszcze się nie kąpały na basenie odkrytym choć bardzo chcą. Dzisiaj pojechały na Orkę.
9. Dzieci z KS Talent do COMT 2012 ani w drugą stronę nie przechodzą bo tak ustaliły te kluby. Można iść do innych klubów w Bolesławcu i okolicy. Jest wybór. NIC nie trzeba za to płacić w COMT i KS Talent. My wzajemnie nie chcemy tego typu "transferów" bo po pierwsze najczęściej wynikają z focha rodzica na trenera (bo moje dziecko gra na innej pozycji niż rodzic chce, bo Franek gra a mój nie, bo tamta drużyna jest lepsza, bo trener nie krzyczy, nie motywuje na meczu, albo za dużo krzyczy itp. ) a po drugie razem z Krystianem założyliśmy Eskadrę i chcemy żeby ostatecznie 10-11 latki i starsze dzieci trafiały do jednego klubu razem.

Koniec wszystkich wyjaśnień więcej żadnych nie będzie bo niestety szkoda czasu, bo jest go bardzo mało, a te wypociny to 2 godziny pisałem. Liczba tego hejtu internetowego zmusiła mnie do tego ale tak jak napisałem nic już rybko która tu pisze pod różnymi nickami nie dodam. Następnym razem to już w realu będę rybce tłumaczył.

BK

Zapraszamy dzieci w czwartek i w piątek od 9.00 na Spacerową w Bolesławcu. Bawimy się do 16.00.

W czwartek o godzinie 16.15 po zakończeniu zajęć, na terenie OWS odbędzie się tzw. Rozmowa moderowana którą będę prowadził z dr. Miłoszem Stępińskim ( trener 1 reprezentacji Polski kobiet )dr. Krzysztofem Paluszkiem ( dyrektor Akademii KGHM Zagłębie Lubin ), oraz Mariuszem Jopem ( 3 krotny Mistrz Polski, 27 razy zagrał w 1 reprezentacji Polski, uczestnik mistrzostw Świata i mistrzostw Europy.
Temat rozmowy: Czy każde dziecko może zostać Robertem Lewandowskim.
Zapraszamy dzieci a zwłaszcza rodziców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 sierpnia 2016r. o 14:40
Brawo za inicjatywę
:) :) :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rut niezalogowany
4 sierpnia 2016r. o 16:38
120 dzieciaków ( dobre) może ze 40 to się zgodzę ( pesele do głosowa z .......? ) wiadomo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.