Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Co Łaska & Bóg zapłać

~ niezalogowany
7 października 2016r. o 10:10
O i już ktoś znajdzie 2 lub 4 przykłady jak jakiś ksiądz nabroi i to ma niby świadczyć o całym duchowieństwie. Dziecinne. Osobiście znam całą masę sytuacji gdzie ksiądz za darmo udzielał sakramentów i nawet nie było "co łaska". Ale oczywiście o tym nie wypada mówić no bo infantylni ludzie muszą wierzyć, że ksiądz to kutwa. Nie wypada wspominać no tym, że czy się to komuś podoba czy nie faktem jest ich, Kościół jest największą na świecie organizacją charytatywną i to ojcowie Kościoła zainicjowali na świecie pierwsze darmowe szpitale, przytułki dla ubogich, misje. Nie ! o tym nie wolno wspominać, bo to zepsuje lewackim elitom ich antyklerykalną wizję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ona11 niezalogowany
7 października 2016r. o 10:23
Hm ja trochę temu jak poszłam do Księdza aby przyszedł odprawić mszę na pogrzebie na pytanie ile mam zapłacić ksiądz odpowiedział; CO ŁASKA ALE NIE MNIEJ NIŻ 200ZŁ. TO było jakieś 9 lat temu teraz zapewne by było nie mniej niż tysiąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 października 2016r. o 10:33
Zapewne znajdą się jakieś podstawy by wierzyć twoim wróżbom wyssanym z palca ? ;)

Ale z pewnością nie będą to podstawy racjonalne :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wi kary, mawia proboszcz posuwając wiern niezalogowany
7 października 2016r. o 11:15
~ napisał(a): O i już ktoś znajdzie 2 lub 4 przykłady jak jakiś ksiądz nabroi i to ma niby świadczyć o całym duchowieństwie. Dziecinne. Osobiście znam całą masę sytuacji gdzie ksiądz za darmo udzielał sakramentów i nawet nie było "co łaska". Ale oczywiście o tym nie wypada mówić no bo infantylni ludzie muszą wierzyć, że ksiądz to kutwa. Nie wypada wspominać no tym, że czy się to komuś podoba czy nie faktem jest ich, Kościół jest największą na świecie organizacją charytatywną i to ojcowie Kościoła zainicjowali na świecie pierwsze darmowe szpitale, przytułki dla ubogich, misje. Nie ! o tym nie wolno wspominać, bo to zepsuje lewackim elitom ich antyklerykalną wizję.

Ciemna tyldo, śpij spokojnie, czarnosukienkowi, jak już, to swego nie rozdają !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
7 października 2016r. o 11:39
Mgosia napisał(a): Jeśli zasłużył to ukarać, jakoś nie mam co do tego żadnych wątpliwości , natomiast mam co do udawanej, okolicznościowej wiary. Falco , coś mi ta zbytnia troska o dzieci i wnuki śmierdzi i nie powiem czym. To wszystko jest grą i na bank żadną troską. Jeśli uważasz, że kościół to zło, to czy posyłasz do niego własne dzieci ? Chyba raczej nie, więc po co się martwić ? Jeśli coś robię to robię to z dobrego serca , albo wcale. Daje na tacę bo chcę, a jak mam dawać fałszywie, to tego nie robię . Czy tak nie jest prościej ? :) Na szczęście nigdy nie spotkałam się z cennikiem i datki są takiej wielkości, jakiej ja uważam, a nie ktoś mi narzuca. A co wspomnianego cennika, to ktoś tu się zagalopował i z pewnością jego powołaniem nie było kapłaństwo. Na szczęście parafianie mogą pozbyć się takiego osobnika, przynajmniej tak jest na wsiach .


Na wsiach jest zdziebko inaczej ,bo i sam ksiądz zna parafian , widzą się nierzadko na codzień i taki człowiek też inaczej patrzy na wiernych ,wiedząc kto jak żyje i co może dac ,czy to w uczynkach ,pomocy czy finansowo.
Ale z drugiej strony - nierzadko ksiądz jest traktowany jak bóstwo,nadczłowiek.

Pamiętam jedna sytuację z telewizorni (której na codzień nie oglądam): rozbita siatka pedofili ,wymiana filmów ,zdjęć i jedną z osób był ksiądz w jakiejs tam większej wsi , w kompie tysiące fotek ,filmów , wyszło na jaw też że lubił robić fotki ministrantom jak się przebierali itd.

I wiesz co najgorsze? Mieszkańcy stanęli murem za nim.
Mało tego ,jak się przyznał (do tego ,że faktycznie żaden podrzutek ,jego materiały i chciał jakis niższy wymiar kary) ,to mieszkańcy dalej murem ,za jakby nie patrzeć pedofilem .
Tłumaczyli,ze tylko oglądał , nikomu krzywdy nie zrobił i w ogóle to niech się odczepią od biednego księdza !
Księżą nierzadko maja mega immunitet ,bo to KSIĄDZ , i co on zechce ,lub postanowi to świete ,bo księdzu nie można odmówić,a walczyć z ewentualnymi chorymi pomysłami? To walka z całą wsią.

żEBY NIE BYŁO : Nie mam nic do nich jako do całosci ,a wiary tymbardziej !!
Swojego w parafii ,pomimo iż nie uczęszczam ,to też mam wzorowego :)

Tylko rozwala troszkę takie ślepe zapatrzenie w nich wielu ludzi i stawianie ponad prawem,a ci nierzadko korzystają z czarnego immunitetu.

A księżą -biznesmeni i wyłudzacze to już w ogóle masakra.
Tylko kasa,kasa i kasa, wierny (poddany) to pierw suma ,a można potem dopiero coś rozmawiać.

tak wszędzie próbują wtykać swój chory nos ,narzucać swoje widzimisię,co należy ,a co nie, a jak chodzi o kwestię "cennika usług" ,której stanowczo sprzeciwia się Papież Franciszek ,to co?
Nie dotyczy ,bo tylko słowa jakiegoś gościa? :]

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
7 października 2016r. o 11:51
hemi napisał(a): Księżą nierzadko maja mega immunitet :]


Hemi, ale właśnie twój przykład znakomicie dowodzi, że żaden immunitet nie istnieje :) Wieś ma prawo do własnej opinii, ale to nie zmienia faktu, że każdy człowiek łamiący prawo powinien zostać ukarany, również ksiądz. Tylko bez wyolbrzymiania. Wśród tej sieci pedofili przecież nie był tylko ten ksiądz. Byli też inni, nauczyciel, urzędnik, czy też stereotypowy janusz betoniarz :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
7 października 2016r. o 12:06
~wi kary, mawia proboszcz posuwając wiern napisał(a):
~ napisał(a): O i już ktoś znajdzie 2 lub 4 przykłady jak jakiś ksiądz nabroi i to ma niby świadczyć o całym duchowieństwie. Dziecinne. Osobiście znam całą masę sytuacji gdzie ksiądz za darmo udzielał sakramentów i nawet nie było "co łaska". Ale oczywiście o tym nie wypada mówić no bo infantylni ludzie muszą wierzyć, że ksiądz to kutwa. Nie wypada wspominać no tym, że czy się to komuś podoba czy nie faktem jest ich, Kościół jest największą na świecie organizacją charytatywną i to ojcowie Kościoła zainicjowali na świecie pierwsze darmowe szpitale, przytułki dla ubogich, misje. Nie ! o tym nie wolno wspominać, bo to zepsuje lewackim elitom ich antyklerykalną wizję.

Ciemna tyldo, śpij spokojnie, czarnosukienkowi, jak już, to swego nie rozdają !!!


Amen :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
7 października 2016r. o 12:15
~ napisał(a): O i już ktoś znajdzie 2 lub 4 przykłady jak jakiś ksiądz nabroi i to ma niby świadczyć o całym duchowieństwie. Dziecinne. Osobiście znam całą masę sytuacji gdzie ksiądz za darmo udzielał sakramentów i nawet nie było "co łaska". Ale oczywiście o tym nie wypada mówić no bo infantylni ludzie muszą wierzyć, że ksiądz to kutwa. Nie wypada wspominać no tym, że czy się to komuś podoba czy nie faktem jest ich, Kościół jest największą na świecie organizacją charytatywną i to ojcowie Kościoła zainicjowali na świecie pierwsze darmowe szpitale, przytułki dla ubogich, misje. Nie ! o tym nie wolno wspominać, bo to zepsuje lewackim elitom ich antyklerykalną wizję.


Dokładnie tak :) pozdrawiam

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.