Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Głodowe emerytury dla bolesławian
~harry niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:22
I bardzo dobrze , poszliście , zagłosowali na dobrą zmianę , PO było be teraz macie cacy , za to Prezes zafunduje nowy sarkofag dla brata za wasze bo on raczej grosza nie da .Tak naprawdę zmiana w systemie emerytalnym wyszła na to samo co zrobiło PO a PiS tylko zakręcił inaczej i po co to było ......................wam .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:30
alter napisał(a): Ilość składek, ma wpływ na całą sumę, to chyba oczywiste. Rozliczany jesteś z okresu składkowego, nieskładkowego. Tutaj się nic nie zmieniło. Dopisane 17.11.2016r. o godz. 14:46:Aktualny sposób wyliczenia emerytury.

http://www.mojaemerytura.zus.pl/10.asp?id=3


Podałeś kolego link dot. zasad obliczania emerytur dla osób urodzonych przed 1 stycznia 1949r.
Dzisiejsi emeryci to osoby urodzone po 31 grudnia 1948r i obowiązuje ich inna sposób obliczania emerytury tzn sumę składek i kapitału początkowego dzieli się przez Średnie dalsze trwanie życia dla osób w wieku równym wiekowi przejścia na emeryturę wyrażone w miesiącach.

A więc OKRESY składowe i nieskładkowe dl tych ubezpieczonych nie mają w praktyce żadnego znaczenia przy obliczaniu emerytury

https://www.mpips.gov.pl/ubezpieczenia-spoleczne/ubezpieczenie-emerytalne/system-emerytalny/emerytury-dla-ubezpieczonych-urodzonych-po-31-grudnia-1948-r-/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kasia niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:37
nikt nie zmusza nikogo, isc na emeryture, można pracowac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kasia niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:39
nikt nie zmusza nikogo, isc na emeryture, można pracowac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:52
Jeżeli ktoś ma pracę, albo dobre zdrowie i siłę do niej, to nic nie stoi na przeszkodzie. Nie ma przymusu przechodzenia na emeryturę. Myślę, że osoby ciężko pracujące na zmiany, skorzystają z emerytury. Tak samo starsi, którzy nie mają pracy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
17 listopada 2016r. o 17:52
Osoba która podała kwotę 1000zł emerytury a po przepracowaniu pięciu lat dłużej otrzyma 1500 zł ja też chciałabym popracować tylko pięć lat i otrzymać połowę zasadniczej czyli tych 1000zł.a zkąd zus ma wziąść takkie kwoty jak w polsce jest najniższa pensja niecałe 1700 zł.i od takiej kwoty potrączne są składki.ktoś kto zarabia 8000tyś.to i ma porządną emeryturę.A w dzisiejszych czsach na dobrą emeryturę mogą liczyć tylko ludzie na stołkach.nawet pracując do 65lat niezarobi 1500zł emerytury.bo dziś ledwo otwierają stanowiska pracy to pokilku latach likwidują zakład.Biada wam młodym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
17 listopada 2016r. o 20:54
Wiek 60 i 65 był, jakoś po wielu instytucjach siedzi duża grupa ludzi którzy już dawno przekroczyli ten wiek. Coś nie widzę aby ochoczo lecieli na emeryturki a nawet jak idą to dorabiają na stanowiskach blokując miejsca młodzieży.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
17 listopada 2016r. o 20:56
Nie powinno być żadnego wieku sami powinniśmy decydować kiedy. Może mi wystarczy tysiąc i wcale nie chcę 2000.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.