Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Praca dla niepełnosprawnych

~~Madzik niezalogowany
27 grudnia 2017r. o 0:34
Chciałam poruszyć bardzo ważny temat. Jestem osobą niepełnosprawną ze stopniem umiarkowanym i wyksztalceniem wyższym. Poszukuje pracy ale jako osoba niepełnosprawna otrzymuje oferty tylko jako osoba do sprzątania, pilnowania szalet lub w ochronie. Kurczę nie po to człowiek spędził lata na uczelni by teraz kibla pilnować lub siedzieć w budce jako stróż za najniższą albo nawet nie. Nie posiadam renty czy w Bolesławcu zatrudniają takie osoby jak ja na inne stanowiska niż te które wymieniłam? Dotychczas dostawałam tylko odpowiedz w formie zadzwonimy! Co bylo dalej wiadomo. To niesprawiedliwe mam wrażenie zw dokument który powinien mi ułatwić znalezienie pracy raczej mi to utrudnia. Czy ktoś moze mi cos podpowiedzieć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~` niezalogowany
27 grudnia 2017r. o 9:04
Jedyne co można zrobić to aplikować, aplikować i jeszcze raz aplikować. W wymienionych zawodach są poszukiwani ludzie z niepełnosprawnościami. Natomiast w "biurowych" pracach to kwalifikacje są najistotniejsze. Tak samo dla pracodawcy, który nie jest zakładem pracy chronionej jest niewygodnie zatrudniać takie osoby:
Skrócony czas pracy, brak możliwości robienia nadgodzin, dostosowanie stanowiska pracy (tu akurat jest możliwość z PFRON dofinansowania), urlop rehabilitacyjny, dodatkowo po 14 dniach L4 licząc od początku roku, każde następne zwolnienie równa się brakiem dofinansowania.
Dodatkowo na stanowiskach biurowych nie ma takiej rotacji jak na produkcji, czy sprzątaniu. Jak ktoś złapie etat i dobrze robi co do niego należy to może popracować ładnych kilka, kilkanaście lat. Pomijając to że w naszym mieście są poszukiwani głównie pracownicy nisko wykwalifikowani, głównie do prac fizycznych różnego rodzaju.
Jedyna rada to składanie aplikacji i cierpliwość
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Madzik niezalogowany
27 grudnia 2017r. o 9:19
Mam doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach pracy ale tylko dlatego , że nie przyznawałam się do tego że jestem niepełnosprawna. Moja niepełnosprawność polega na tym że jestem cukrzykiem wiec mojej choroby nie widać! Teoretycznie mogę wszystko! Tylko moja grupa miała mi pomóc w znalezieniu pracy a nie przeszkadzać! Ze zwolnień L4 prawie nie korzystam, chciałabym się dostać gdzieś do biura za godziwą pensję. Flaki mi się skręcają jak słyszę że średnia zarobku to 3500 ! Gdzie! Chyba w rządzie bo z kim bym nie rozmawiał to może i owszem ale brutto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick niezalogowany
27 grudnia 2017r. o 9:32
~~Madzik napisał(a): Mam doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach pracy ale tylko dlatego , że nie przyznawałam się do tego że jestem niepełnosprawna. Moja niepełnosprawność polega na tym że jestem cukrzykiem wiec mojej choroby nie widać! Teoretycznie mogę wszystko! Tylko moja grupa miała mi pomóc w znalezieniu pracy a nie przeszkadzać! Ze zwolnień L4 prawie nie korzystam, chciałabym się dostać gdzieś do biura za godziwą pensję. Flaki mi się skręcają jak słyszę że średnia zarobku to 3500 ! Gdzie! Chyba w rządzie bo z kim bym nie rozmawiał to może i owszem ale brutto.
mam dużo pomysłów ,może ci coś przypadnie np praca w domu na własny rachunek?niewiem księgowośc reklama umiesz korzystać z kompa napewno,dlaczego szukasz pracy jako niepełnosprawna,niepełno sprawni to siędzą w rządach urzędach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 grudnia 2017r. o 16:45
człowiek niepełnosprawny umysłowo jest ministrem obrony
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Madzik niezalogowany
28 grudnia 2017r. o 0:24
~~klucznick napisał(a):
~~Madzik napisał(a): Mam doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach pracy ale tylko dlatego , że nie przyznawałam się do tego że jestem niepełnosprawna. Moja niepełnosprawność polega na tym że jestem cukrzykiem wiec mojej choroby nie widać! Teoretycznie mogę wszystko! Tylko moja grupa miała mi pomóc w znalezieniu pracy a nie przeszkadzać! Ze zwolnień L4 prawie nie korzystam, chciałabym się dostać gdzieś do biura za godziwą pensję. Flaki mi się skręcają jak słyszę że średnia zarobku to 3500 ! Gdzie! Chyba w rządzie bo z kim bym nie rozmawiał to może i owszem ale brutto.
mam dużo pomysłów ,może ci coś przypadnie np praca w domu na własny rachunek?niewiem księgowośc reklama umiesz korzystać z kompa napewno,dlaczego szukasz pracy jako niepełnosprawna,niepełno sprawni to siędzą w rządach urzędach.


Łatwo jest otworzyć cos swojego gorzej utrzymać ZUS nie mały, to nie takie proste mając dzieci na utrzymaniu. Na etacie zawsze jestes pewien pensji na swoim juz nie zawsze. A jeśli nie ma sie z czego zyc jak rozpocząć dzialalnosc? Juz kiedyś korzystałam ,ze środków z PUP wiec nie dostane dofinansowania. Łatwo mowic gorzej żyć....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick niezalogowany
28 grudnia 2017r. o 10:07
~~Madzik napisał(a):
~~klucznick napisał(a):
~~Madzik napisał(a): Mam doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach pracy ale tylko dlatego , że nie przyznawałam się do tego że jestem niepełnosprawna. Moja niepełnosprawność polega na tym że jestem cukrzykiem wiec mojej choroby nie widać! Teoretycznie mogę wszystko! Tylko moja grupa miała mi pomóc w znalezieniu pracy a nie przeszkadzać! Ze zwolnień L4 prawie nie korzystam, chciałabym się dostać gdzieś do biura za godziwą pensję. Flaki mi się skręcają jak słyszę że średnia zarobku to 3500 ! Gdzie! Chyba w rządzie bo z kim bym nie rozmawiał to może i owszem ale brutto.
mam dużo pomysłów ,może ci coś przypadnie np praca w domu na własny rachunek?niewiem księgowośc reklama umiesz korzystać z kompa napewno,dlaczego szukasz pracy jako niepełnosprawna,niepełno sprawni to siędzą w rządach urzędach.
a co konkretnie potrafisz robić?

Łatwo jest otworzyć cos swojego gorzej utrzymać ZUS nie mały, to nie takie proste mając dzieci na utrzymaniu. Na etacie zawsze jestes pewien pensji na swoim juz nie zawsze. A jeśli nie ma sie z czego zyc jak rozpocząć dzialalnosc? Juz kiedyś korzystałam ,ze środków z PUP wiec nie dostane dofinansowania. Łatwo mowic gorzej żyć....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zs niezalogowany
28 grudnia 2017r. o 10:16
Z calym szacunkiem dla autorki ale zatajenie choroby przed pracodawcą to glupi pomysl.Gdyby coś ci sie stało w czasie pracy np zaslabnac i nikt by nie wiedzial jak ci pomóc mogloby to się źle skonczyc.To ze masz wyższe wykształcenie nie oznacza ze masz nie pracować na stanowisku ponizej swoich kwalifikacji, mie koniecznir też ochrona czy szalet.Tak jak ktoś wyzej napisal aplikuj, aplikuj i aplikuj.Tylko na początek określ gdzie chcesz pracować i co robic, w czym się dobrze czujesz.Na rozmowie wykaż się tym co potrafisz, swoją wiedzą ale i tez nie ukrywaj choroby.pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza