Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Co można znaleźć w sklepie dla patriotów?
~~Paliowa Męczennica niezalogowany
28 listopada 2018r. o 21:00
Tekst piosenki dla tych którym nie chce się słuchać :

Pytasz mnie: „Co to jest Patriotyzm? Na co komu potrzebna Ojczyzna?...”
Roztapiamy się w tyglu Europy, a ja tylko o ranach i bliznach...

Dziwisz się, po co ten cały bagaż: Hymn... Sztandary... Historia... I wiersze...
Jak objaśnić to komuś, kto czasem czyta tylko instrukcję playstation?...

Wiem... Tak długo nie było tu wojen... Jest internet, McDonalds i stringi...
Mądrych ludzi obrzuca się błotem... Na przywódców ogłasza castingi...

Rządzą chłopcy w przykrótkich spodenkach... Chleb drożeje, tanieją igrzyska...
Rozszczekała się w mediach nagonka - lepkie kłamstwo wylewa się z pysków...

Złodziej dzierży dziś klucze do banku... Błazen mieni się dumnie Stańczykiem...
„Autorytet” wystawie na sprzedaż swe poparcie – za euro-srebrniki...

Mówisz mi: „To jest chyba normalne! Cały świat przecież „jedzie po bandzie”...
Dla nas, wiesz... Liczy się tu i teraz... Taki czas... Bawmy się w Eurolandzie!”

„Wolność mamy... Więc „róbta co chceta!” Kto nie umie się bawić, niech spada!...”
Ja coś mówię o tańcu Chochoła, ty nie kumasz nic z tego, co gadam...

Masz licencjat, brak zasad i power, chamski Pi-aR , co daje wyjść z cienia ...
Nauczyli cię prawie wszystkiego, odebrali zaś zdolność myślenia...

„Miałeś, chamie, złoty róg,
ostał ci się ino sznur..."

A mury rosną, rosną, rosną... I dosięgają prawie chmur...
A mury rosną... Niewidzialnie... Otacza wszystko szklany mur...

Pytasz mnie: „Co to jest PATRIOTYZM?”... Wielu mędrków wciąż nad tym się trudzi...
Patriotyzm na dziś - to mieć dzieci... I wychować je... Na dobrych ludzi...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Paliowa Męczennica niezalogowany
28 listopada 2018r. o 21:03
Odpowiedź na pytanie co to jest patriotyzm w wykonaniu artysty odznaczonego Honorowym Kustoszem Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Lecha Makowieckiego.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
29 listopada 2018r. o 7:31
"Patriotyzm na dziś - to mieć dzieci... I wychować je... Na dobrych ludzi..."
Mądre słowa. Patriotyzm to też dbałość o naszą Ojczyznę, byśmy oddali ją naszym dzieciom w lepszej kondycji, niż otrzymaliśmy od swoich ojców i matek. I tego też uczmy nasze dzieci.
A kondycja Ojczyzny to nie tylko dobra materialne. To także tradycja, wartości, szacunek dla drugiego człowieka. Szczególnie w tym ostatnim mamy wiele do nadrobienia. Przez lata niedoli naród nam się troszkę zmechacił. Mam nadzieję że nasze dzieci zmażą obraz Polaka - złodzieja i cwaniaka. Można wiele złego powiedzieć o kibicach. Jednak robią dobrą robotę. Trochę mnie mierżą biało-czerwone upaćkane napisami. Ale nie wszystko naraz...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroczarny Dereń niezalogowany
29 listopada 2018r. o 9:16
Można znaleźć muzykę , której nie usłyszysz w TV na przykład :





Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroczarny Dereń niezalogowany
29 listopada 2018r. o 9:18
&index=2&list=PLyZwiCh8bg1mMiiIc31VWtFG6UDDj6jLO
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
29 listopada 2018r. o 10:32
~~Białawoszary Oczar napisał(a): "Patriotyzm na dziś - to mieć dzieci... I wychować je... Na dobrych ludzi..."
Mądre słowa. Patriotyzm to też dbałość o naszą Ojczyznę, byśmy oddali ją naszym dzieciom w lepszej kondycji, niż otrzymaliśmy od swoich ojców i matek. I tego też uczmy nasze dzieci.
A kondycja Ojczyzny to nie tylko dobra materialne. To także tradycja, wartości, szacunek dla drugiego człowieka. Szczególnie w tym ostatnim mamy wiele do nadrobienia. Przez lata niedoli naród nam się troszkę zmechacił. Mam nadzieję że nasze dzieci zmażą obraz Polaka - złodzieja i cwaniaka. Można wiele złego powiedzieć o kibicach. Jednak robią dobrą robotę. Trochę mnie mierżą biało-czerwone upaćkane napisami. Ale nie wszystko naraz...


peeed.aa. lskie pojecie patrotyzmu. posiadanie potomstwa to naturalna cecha istot zyjacych. teksty piosenek z podanych wyzej linkow maja z patrotyzmem tyle samo co pomidorowa z ryzem. tekst o pileckim jest tylko dla kiboli i jak na ich inteligencje jest wystarczajacy. pilecki nie oddal zycia za ojczyzne bo polska pileckiego umarla przed nim. jesli sa dowody na to, ze pilecki nie akceptowal polski powojennej a ta go usmiercila to zostal menczennikiem ale nigdy patriota. ucieczka pileckiego z obozu zaglady jest czynem bohaterskim dla malych dzieci lub doroslych , ktorzy dziecmi pozostali. stawia ss w roli partaczy i wybiela ich z roli mordercow. auschwitz to nie byl hotel z gwiazdkami - bajki.

z materialu umieszczonego w tym temacie nie wydaje mi sie aby ktos wiedzial co oznacza patriotyzm. rowniez cytat z wesela wyspianskiego nie ma nic wspolnego z patriotyzmem. dlatego pozostaje tylko sklep dla patriotow, jakas koszulka z symbolem, choc nie szaty zdobia czlowiek aby zostac patriota. ale z drugiej strony ci ktorzy sie uwazaja za patriotow znaja inny cytat, jak cie widza tak cie pisza i dzieki temu sklep ma przyszlosc, zaopatruje pustaki wyprodukowane przez romcia betoniarza w odziez i dzieki temu patriotow bedzie nam przybywalo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
29 listopada 2018r. o 10:58
fobiak napisał(a): i dzieki temu patriotow bedzie nam przybywalo.

I tym optymistycznym akcentem zakończmy tę miałką konwersację.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroczarny Dereń niezalogowany
29 listopada 2018r. o 11:45
"fobiak" ty akurat o patriotyzmie nie powinieneś się wypowiadać bo nie masz o tym pojęcia . Mógłbyś na przykład opowiedzieć coś o "służbie dla Niemiec lub innego mocarstwa " albo o formach kolaboracji z wrogiem ojczyzny :-) :-).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.