Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Stan polskiej armii-czy czujecie się bezpieczni

2900
#falco nieaktywny
28 grudnia 2018r. o 7:43
temat na dłuższą dyskusję a dopijam kawę i jadę do pracy więc ...rozumiesz :)więc krótko-skoro sam piszesz że to czym dysponuje armia to ''kupa złomu'' to czym by oni walczyli?
dozbrajał byś ich w kbks-y ze strzelnic sportowych? ;)
i ponownie młodzi na ''barykady''? piszesz o szesnastolatkach ...

i co?...kolejne karty martyrologii ,kolejne cmentarzy z brzozowymi krzyżami ...

''bezimienny bohater-16 lat ''

sorry -jestem przeciw

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lazurowy Sadziec niezalogowany
28 grudnia 2018r. o 9:02
Polska Armia to skansen zacofania w Europie
pis to skansen ciemnoty na świecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowoszara Leszczyna niezalogowany
28 grudnia 2018r. o 10:53
Moim zdaniem, zamiast inwestować góry kasy w sprzęt, który nie jest nam potrzebny (np. fregaty), powinniśmy, mając za potencjalnego przeciwnika Rosję, brać przykład np. ze Szwajcarii - rozbudowany system szkolenia strzeleckiego, gęsto rozrzucone magazyny broni. Tam każdy mieszkaniec staje się w momencie agresji potencjalnym partyzantem. Regularna armia polska wytrzymałaby w starciu z Rosją góra kilka dni.

Sojusze? Obecna sytuacja trochę mi przypomina koniec lat trzydziestych - wtedy w wykonaniu Niemiec, dziś - Rosji. Amerykanie? Boją się chińczyków, Niemcy i Turcja wąchają się z Rosją, więc nie po drodze byłyby im zobowiązania NATO, Włochy, Francja - zdestabilizowane kryzysem imigranckim. W '39 broniliśmy się miesiąc i nikt nam nie pomógł. Tutaj sprawa rozstrzygnęłaby się w ciągu kilku dni, więc...

Kraj powinien móc się skutecznie bronić sam. Powinno się inwestować w ludzi, a nie średnio potrzebny sprzęt. Strzelnice, obowiązkowe szkolenia proobronne lub zasadnicza służba wojskowa obok zawodowej, niezłym pomysłem są WOTy, byle ktoś rozsądnie ich szkolił. I nie trzeba być ministrem obrony narodowej czy głównodowodzącym sił zbrojnych, żeby dojść do takich wniosków.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Limonkowa Kolczurka niezalogowany
28 grudnia 2018r. o 11:09
falco napisał(a):
dozbrajał byś ich w kbks-y ze strzelnic sportowych? ;)
i ponownie młodzi na ''barykady''? piszesz o szesnastolatkach ...

i co?...kolejne karty martyrologii ,kolejne cmentarzy z brzozowymi krzyżami ...

''bezimienny bohater-16 lat ''

sorry -jestem przeciw

Nie chodzi mi o to żeby małolaty walczyły, chodzi o to żeby mieli podstawowe szkolenie z użycia broni oraz tzw musztra. Jesteś człowiekiem który swoje lata ma, kiedyś w szkołach było PO, strzelanie z kbks-ów, ja sam jeździłem na obozy PO, gdzie mieliśmy namiastkę wojska i młodym się to podobało, miesiąc pod namiotem kuchnia polowa, mundur wyjściowy i polowy, dowódca drużyny , dowódca kompanii. Co do broni to przecież produkujemy świetną broń w Łuczniku szkoda tylko że na eksport, świetne helikoptery których nasi ministrowie od wojny nie chcą wolą udawać że kupują za granicą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 grudnia 2018r. o 18:21
~~Limonkowa Kolczurka napisał(a):
falco napisał(a):

Co do broni to przecież produkujemy świetną broń w Łuczniku szkoda tylko że na eksport, świetne helikoptery których nasi ministrowie od wojny nie chcą wolą udawać że kupują za granicą.


owszem -mam swoje lata i miałem możliwość obserwowania wojska z zewnątrz ...
kiedy dzisiaj porównuję wojsko sprzed lat i dzisiejsze to z lekka dziwi mnie ;) np. fakt ochrony koszar przez ''agencje ochrony''
ludzie w nich pracujący to często emeryci zatrudniani ze względu na cięcie kosztów zatrudnienia ...
masz rację -produkujemy niezłą broń ale tak jak piszesz -dlaczego nie dozbrajamy tym sprzętem polskiej armii...
wg. tego co czytam zobowiązują nas do tego umowy licencyjne ...
przykładem są śmigłowce o których wspomniałeś ...niestety Świdnik to tak naprawdę zakład należący do włoskiego koncernu Leonardo
produkują potężne HH-101Caesar ale dla Włoch a nam pozostawili o wiele mniej ''zadaniowe '' W-3 Głuszec ...
i tych jest kilka w polskim lotnictwie ...
reszta to sam wiesz ...''ruskie'' MI czyli latajacy złom''

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Lazurowy Sadziec niezalogowany
29 grudnia 2018r. o 20:24
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-europo-nie-licz-na-trumpa-bron-sie-sama/r4db0l9.amp


Błaszczak kupuje ławki - trumny za 4 miliony złotych w sytuacji pełzającej aneksji Ukrainy, wycofaniu wojsk USA z Syrii z dnia na dzień i groźby wycofania wojsk USA także z dnia na dzień z Polski.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
29 grudnia 2018r. o 21:40
czytałem to...
bardzo trafne podsumowanie ''zaczesanego''
sprzeda nie tylko Polskę ale całą Europę jak poczuje w tym interes dla usa
zresztą nie zrobi nic innego jak jego ziomek przed laty w Teheranie czy Jałcie

w tym kontekście warto poczytać jak obecnie zbroi się nie tylko usa ale i cały Zachód ...
jak nikt tego wcześniej nie wklei ,zrobię to po filmie który właśnie oglądam ...

:)


Dopisane 29.12.2018r. o godz. 21:40:

''W 2017 roku sto największych firm zbrojeniowych świata sprzedało broń za 398 mld dolarów. W ciągu 15 lat wartość sprzedawanej rokrocznie na świecie broni prawie podwoiła się. Polska zarabia na tym niewiele.

Najnowsze dane pochodzą z raportu SIPRI – Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem, który jest powszechnie uznawaną instytucją śledzącą wydatki na zbrojenia i handel sprzętem wojskowym. Rokrocznie wydaje kilka raportów na ten temat.

USA i Europa Zachodnia dominują

Najnowsze zestawienie mówi o wynikach sprzedaży uzbrojenia stu największych firm zbrojeniowych świata. Łącznie zarobiły one 398 miliardów dolarów. To o 2,5 procenta więcej niż w roku 2016. ''
................
''Rosjanie rosną w rankingu

W 2017 r. doszło jednak do istotnej i znaczącej zmainy. Do czołowej dziesiątki największych producentów po raz pierwszy dostała się firma rosyjska, koncern Ałmaz-Antej wytwarzający uzbrojenie przeciwlotnicze, w tym cieszące się sporym powodzeniem eksportowym systemy S-300 i S-400. Firma osiągnęła wynik 8,5 miliarda dolarów.

W rankingu państw Rosja awansowała na drugą pozycję. Jej największe firmy dostarczyły uzbrojenie warte 37,7 miliarda dolarów. To efekt głównie dużych dostaw dla rosyjskich sił zbrojnych oraz utrzymywania się dobrych wyników eksportowych.''

Na tym tle Polska prezentuje się bardzo blado. Na listę stu największych producentów załapała się tylko Polska Grupa Zbrojeniowa, skupiająca całą państwową zbrojeniówkę. Udało się jej zaliczyć lekki skok z pozycji 76 na 73. Według SIPRI w 2017 roku polska firma sprzedała uzbrojenie warte 1,1 miliarda dolarów.''

no cóż ...Bumarem ,Świdnikiem czy Łucznikiem nic nie zdziałamy ...
Zachód woli zamiast ''zbrojeniówki'' budować u nas nowe ''kauflandy'' lub montownie opelków...

dlaczego ?
kto myśli zna odpowiedz ...
kto z myśleniem ma problemy będzie słuchał pierdół antonia ''drona'' o ''taktycznych długopisach'' lub ''krówkach -ciagutkach''

:]


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lazurowy Sadziec niezalogowany
29 grudnia 2018r. o 22:24
https://www.tvn24.pl/general-rozanski-o-polskim-wojsku-nato-i-zagrozeniu-ze-strony-rosji,895969,s.html

niekończący się remont zardzewiałych hełmów, czołgów i armat za milionowe kwoty zamiast zakupu nowego sprzętu to działanie antyPolskie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza