Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie macie praw do naszych ciał
~Niebieskoszara Tawuła niezalogowany
31 października 2020r. o 10:19
Tak mury runą bardzo szybko!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennoruda Forsycja niezalogowany
31 października 2020r. o 11:01
Dlaczego redakcja nie zacytowała ostatniej części pieśni, bez której ''Mury'' tracą swoje prawdziwe znaczenie ? Ta część także wybrzmiała na wczorajszym proteście, a całkowicie zmienia sens ''Murów'' z rewolucyjnej pieśni na, o ironio, krytykę masowych, gwałtownych protestów, w których wedle Kaczmarskiego człowiek traci swoją indywidualną tożsamość i staje się częścią masy, niszczącej ''stary świat'', w jego miejsce tworzącej nowe ''łańcuchy'' i ''mury''. ''Mury'' to ważna i piękna polska pieśń, więc jeśli ją cytować, to zacnie, ale dlaczego nie w całości ?

Aż zobaczyli, ilu ich
Poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt
Szli ulicami miast.
Zwalali pomniki i rwali bruk
''Ten z nami, ten przeciw nam!
Kto sam, ten nasz najgorszy wróg!''
A śpiewak także był sam.

Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał słuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg.

Źródło:
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniła Miesiącznica niezalogowany
31 października 2020r. o 11:04
Nie profanujcie pieśni Kaczmarskiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniła Miesiącznica niezalogowany
31 października 2020r. o 11:05
Dziecko w łonie kobiety nie jest jej ciałem.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudnozielony Lilak niezalogowany
31 października 2020r. o 13:29
Ciekawe jak długo umiera i jak cierpi kiedy urodzi się niepełnosprawne, moja córka cierpi już 2 lata i pewnie pocierpi jeszcze z rok może dwa - nie ma dla niej ratunku, przy okazji cierpi moja żona (calkowicie oddana opiece nad chorym dzieckiem), ja(pracujący po 16-18h na dobę by zapewnic możliwości paliatywnego leczenia), pozostale moje dzieci (ktore odczuwają ze nie są tak kochane jak niepełnosprawna córka, dla których nie mamy czasu)
My mogliśmy podjąć decyzję o aborcji - nie zrobiliśmy tego - co dziennie przepraszamy naszą córkę za to, że cierpi - przez nas.
Od Państwa otrzymujemy 2050 + 500 miesięczne koszty utrzymania tylko jej to około 12000 -
Tak jak pisałem żałujemy że skazaliśmy nasze dziecko na cierpienie - tak to my je skazaliśmy nikt inny nie PIS nie Kościół - MY to nasza wina.
Po wyroku wina będzie tylko i wyłącznie PISU - powinni odpowiedzieć za każde dziecko które latami w męczaeni czekać będzie na śmierć.....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniła Miesiącznica niezalogowany
31 października 2020r. o 14:10
Gupiś to wina SLD i Kwaśniewskiego, którzy uchwalili konstytucje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karmelowy Przetacznik niezalogowany
31 października 2020r. o 14:22
To jest protest przeciwko tej władzy i tyle!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniła Miesiącznica niezalogowany
31 października 2020r. o 14:28


lewacki umysł odleciał
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza