Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ekologia po Polsku

11445
PanM
25 stycznia 2021r. o 17:54
~~Brunatnofioletowy Sit napisał(a):
PanM napisał(a): Moja instalacja fotowoltaiczna przez półtora roku do dzisiaj zapobiegła w przeliczeniu na emisję CO2 zanieczyszczeniu środowiska w wysokości ośmiu ton dwutlenku węgla .
Przy okazji wyprodukowała 10 MW energii z czego 2 MW zasiliły konto państwa.
Państwo Polskie symuluje swoje zainteresowanie niektórymi ważnymi aspektami społecznymi.
Niby to zabiega o zmniejszenie emisji zanieczyszczeń a w praktyce pobiera dosyć słoną daninę od producentów energii odnawialnej.
Małe instalacje oddają państwu 20% wartości wyprodukowanej energii a większe powyżej 10 KW 30 % .
Przy okazji wypada wspomnieć o całkowitym braku jakiegokolwiek projektu zagospodarowania opakowaniami po napojach i produktach.
Czy to właściwa droga do eliminacji zanieczyszczenia powietrza i uniknięcia kar osądźcie sami.
Ciekawe jakie zdanie w tym temacie mają młodzi bojownicy w czyste powietrze i środowisko ?


PaniM! Czyżby PanM, taki inteligentny, nie rozróżniał kW od kWh? 10MW to cały Bolesławiec bierze! Taką ma PanM wielką instalację?
A czy PanM wie, ile CO2 produkuje PanM siedząc przy klawiaturze i obciążając serwery tysiącami postów? Myślę, że ze 100 ton CO2 rocznie spokojnie PanM w ten sposób produkuje. I taka to ekologia. PanaM ekologia a rebours :)


Instalacja wyprodukowała niecałe 10 MWh . Na moje potrzeby poszło około 8 MWh.
Nic nie odebrałem z sieci zewnętrznej. / W tym zasilanie , oraz ogrzewanie budynku /
Dane o zaoszczędzonej emisji CO2 wyświetlane są razem z odczytem poziomu produkcji i zużycia energii.
Pokaż co ty robisz dobrego poza pitoleniem na innych.


Dopisane 25.01.2021r. o godz. 17:54:

~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
PanM napisał(a):
~Poziomkowa Śliwa napisał(a): To wyjedź do Niemiec


Z czego osoba będzie żyła gdy tacy jak ja wyjadą z Polski ?[

Się uśmiałem.
Byznesmen sie znalazł :)
Całą gospodarkę utrzymuje :))
I jeszcze te zdjęcia rodzinki :)
Spytaj energetyki co oni sądzą o twoich panelach słonecznych.
A twoje niemiaszki niedawno otworzyli nową elektrownię węglową.
Ile te twoje panele produkują energii jak jest największe zapotrzebowanie? Zero!
Co ma energetyka zrobić z "twoja energią" o 12 w południe? Zapakować w kartony i przechować na trudniejsze czasy ? :)
Myślisz że elektrownia węglowa to jak silnik w samochodzie i można ją ot tak wyłączyć , bo jakiemuś tam na koziej górce słonko zaświeciło?
Że też żadnemu pseudo ekologowi nie przeszkadzają tiry które spalaja olbrzymie ilości paliwa, a pociągów towarowych to tyle co kot napłakał. W dodatku głównym towarem przywożonym do Polski to są niemieckie śmieci.
Jakoś Szwajcaria umiała sobie poradzić z mafiami transportowymi.


Pokaż czym ty możesz zaimponować .
Oczka ci latają komu i co by tu ukraść ?

Zastosowana autokorekta


" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
25 stycznia 2021r. o 18:04
PanM napisał(a): Moja instalacja fotowoltaiczna przez półtora roku do dzisiaj zapobiegła w przeliczeniu na emisję CO2 zanieczyszczeniu środowiska w wysokości ośmiu ton dwutlenku węgla .

A ile CO2 zostało wyemitowane do środowiska (plus wszelkie inne "zanieczyszczenia") na wyprodukowanie tych paneli, które ma Pan założone?
Czy ktoś to kalkuluje, czy pomijamy to milczeniem? ;)
I co będzie z utylizacją tych paneli za kilkanaście lat? Do lasu czy na wysypisko jako odpady zmieszane? ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Smolisty Złocień niezalogowany
25 stycznia 2021r. o 18:44
Panum skończyły się argumenty więc zaczyna obrażać i wyzywać wszystkich wokół.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2021r. o 18:45
qwax_ napisał(a):
PanM napisał(a): Moja instalacja fotowoltaiczna przez półtora roku do dzisiaj zapobiegła w przeliczeniu na emisję CO2 zanieczyszczeniu środowiska w wysokości ośmiu ton dwutlenku węgla .

A ile CO2 zostało wyemitowane do środowiska (plus wszelkie inne "zanieczyszczenia") na wyprodukowanie tych paneli, które ma Pan założone?
Czy ktoś to kalkuluje, czy pomijamy to milczeniem? ;)
I co będzie z utylizacją tych paneli za kilkanaście lat? Do lasu czy na wysypisko jako odpady zmieszane? ;)


No właśnie ile ? Może osoba poda jakieś niepokojące dane .
Jeden panel waży 17 kg X 26 sztuk = 442 kg + konstrukcja montażowa z aluminium.
Gwarancja 25 lat / zatem już się zutylizowały bo jak się ma 8 ton do 0,44 tony.
Z pewnością nie są zrobione z materiałów radioaktywnych ani eternitu więc nie będzie problemu z utylizacją.
Czasem dobrze jest napisać coś sensownego niż czepiać się tak tylko dla zasady i robić z siebie niedorozwoja.[img=1611596751_lantsft.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
25 stycznia 2021r. o 18:55
nie spinaj się ...
czekałem na twoją odpowiedź...

panele są możliwe ro recyklingu po odpowiednim demontażu ...
ale musi to robić odpowiednia firma a o takiej w pobliżu nic nie wiem ...

można tu równie zapytać o zużyte baterie samochodów elektrycznych których baterie są o wiele mniej żywotne niż te które ty masz...

kiedyś mnie to interesowało ale jak ci mówiłem kiedyś architekt miasta nie wyraził zgody bo....''zepsuły by obraz dachu'' bo ten ...''rok wcześniej miał wymienioną dachówkę''.to jest obraz ''ekologii'' w polskim wydaniu...;)

dlatego nie chce mi się o tym pisać...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
25 stycznia 2021r. o 18:59
Kwintesencja wypowiedzi (tylko z tego wątku) zgorzkniałego i zadufanego w sobie podstarzałego "pana".
PanM napisał(a):
Czasem dobrze jest napisać coś sensownego niż czepiać się tak tylko dla zasady i robić z siebie niedorozwoja.

PanM napisał(a):
Pokaż czym ty możesz zaimponować .
Oczka ci latają komu i co by tu ukraść ?

PanM napisał(a):
Z czego osoba będzie żyła gdy tacy jak ja wyjadą z Polski ?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brzoskwiniowy Łubinnik niezalogowany
25 stycznia 2021r. o 19:08
co to będzie jak Polska zacznie produkować 1mln aut elektr ,rocznie

strach się bać ,ale żyć trzeba

marzenia nic nie kosztują

PanM miałeś wolne środki to zainwestowałeś ,ot i cała filozofia

(lepsze to niż dać do banku jak namawiał min od kasy)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnożółty Wilec niezalogowany
25 stycznia 2021r. o 19:23
Ekologią po Polsku to jest przykładowo to, że np. 40 tonowy Tir jadąc od Jeleniogórskiej w Podgórną będzie 5 razy się zatrzymywał i z powrotem ruszał przepuszczają na każdych pasach pojedynczych pieszych. Ekologią jest również to, że ze zgłoszonym w Urzędzie Gminy w Warcie Bolesławieckiej wysypiskiem śmieci w lesie już od roku nic się nie robi i trudno znaleźć sprawcę w przypadku gdzie na większości kartonów i pudeł są nalepki odbiorcy towaru przyklejone przez nadawcę. Sprawa nie do wykrycia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.