Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ekologia po Polsku

22258
#Horus nieaktywny
25 stycznia 2021r. o 22:05
no niestety...

remis :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Burawa Krzewuszka niezalogowany
25 stycznia 2021r. o 22:05
Horus napisał(a): jest przerwa w meczyku Polaków z Niemcami w ręczną którą uwielbiam więc zapytam...
wytłumaczcie mi jedno...

ile a właściwie jakiej mocy potrzebne są panele by ogrzać standartowy metraż domku ...
państwo oferuje pomoc na instalację w kwocie 5000 zł

nie pytam czy ta kwota wystarcza na bezpieczniki ...;)
moje pytanie zawężę do tego...
dlaczego przy tej niby ''pomocy'' umowa wymaga na inwestorze obowiązek ODDANIA państwu (spółce) 20 % nazwijmy to - wyprodukowanej -energii

czy chodzi tu o odzyskanie udzielonej ''pomocy''?

temat mało mnie interesuje ...zwłaszcza po tym jak mi czegoś odmówiono...

teraz wracam do meczu ..Polacy prowadzą ...:)

No przecież masz specjalistę w tej dziedzinie, który nie tylko ogrzewa swój dom, ale zasila w prąd cały Bolesławiec.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
25 stycznia 2021r. o 22:13
wiem że ma taką instalację ale nic poza tym ...
nie dopytuję bo to nie mój interes...

wydaje mi się że skoro założył to wcześniej przemyślał ...

ja już sobie odpuściłem i mam w domu wszystko na prąd z sieci ...

i zawsze przy rachunkach mnie zastanawiała ta opłata ''przesyłowa'' ;)
teraz się przyzwyczaiłem ...:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2021r. o 8:33
Jak mawiał piewca wielkiej " solidarności " Polska wszystko jej zawdzięcza.
Skoro tak to Polacy też. Najbardziej szalony wzrost fiskalizmu. I tego z centrali i samorządowego.
Jednym przykładów nieudolności władzy jest problem śmieci .A w zasadzie sposób ich zagospodarowania i odbioru.
Brak jakiegokolwiek planu zagospodarowania opakowaniami po produktach i napojach.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/oplaty-za-smieci-20-powodow-dlaczego-jest-tak-drogo/n2qmnw1[img=1611646402_6hmuira.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoszara Frezja niezalogowany
26 stycznia 2021r. o 14:43
PanM napisał(a):
~~Srebrzystoszara Frezja napisał(a):
PanM napisał(a): Moja instalacja fotowoltaiczna przez półtora roku do dzisiaj zapobiegła w przeliczeniu na emisję CO2 zanieczyszczeniu środowiska w wysokości ośmiu ton dwutlenku węgla .
Przy okazji wyprodukowała 10 MW energii z czego 2 MW zasiliły konto państwa.
Państwo Polskie symuluje swoje zainteresowanie niektórymi ważnymi aspektami społecznymi.
Niby to zabiega o zmniejszenie emisji zanieczyszczeń a w praktyce pobiera dosyć słoną daninę od producentów energii odnawialnej.
Małe instalacje oddają państwu 20% wartości wyprodukowanej energii a większe powyżej 10 KW 30 % .
Przy okazji wypada wspomnieć o całkowitym braku jakiegokolwiek projektu zagospodarowania opakowaniami po napojach i produktach.
Czy to właściwa droga do eliminacji zanieczyszczenia powietrza i uniknięcia kar osądźcie sami.
Ciekawe jakie zdanie w tym temacie mają młodzi bojownicy w czyste powietrze i środowisko ?


MW ? Boże, gdzie wy go wytrzasnęliście w tym Bolesławcu? Co za analfabetyzm techniczny. Koleś ma moc z kilku paneli, taką prawie jak elektrownia w Pilchowicach . :D Co za cymb......


Za dużo w tobie boga za mało wiedzy.
10 MWh to roczna produkcja energii mojej instalacji. Czy coś tu nie tak ?
Sam się doucz Matołku nie ubliżając koziołkowi.[img=1611608378_wm554t1.jpg]


Jesteś analfabetą technicznym i tyle, nie odróżniasz W od Wh, to jest wiedza 14 latków.
Już ci kiedyś pisałem, nie znasz się to siedź cicho ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2021r. o 15:05
~~Srebrzystoszara Frezja napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Srebrzystoszara Frezja napisał(a):
PanM napisał(a): Moja instalacja fotowoltaiczna przez półtora roku do dzisiaj zapobiegła w przeliczeniu na emisję CO2 zanieczyszczeniu środowiska w wysokości ośmiu ton dwutlenku węgla .
Przy okazji wyprodukowała 10 MW energii z czego 2 MW zasiliły konto państwa.
Państwo Polskie symuluje swoje zainteresowanie niektórymi ważnymi aspektami społecznymi.
Niby to zabiega o zmniejszenie emisji zanieczyszczeń a w praktyce pobiera dosyć słoną daninę od producentów energii odnawialnej.
Małe instalacje oddają państwu 20% wartości wyprodukowanej energii a większe powyżej 10 KW 30 % .
Przy okazji wypada wspomnieć o całkowitym braku jakiegokolwiek projektu zagospodarowania opakowaniami po napojach i produktach.
Czy to właściwa droga do eliminacji zanieczyszczenia powietrza i uniknięcia kar osądźcie sami.
Ciekawe jakie zdanie w tym temacie mają młodzi bojownicy w czyste powietrze i środowisko ?


MW ? Boże, gdzie wy go wytrzasnęliście w tym Bolesławcu? Co za analfabetyzm techniczny. Koleś ma moc z kilku paneli, taką prawie jak elektrownia w Pilchowicach . :D Co za cymb......


Za dużo w tobie boga za mało wiedzy.
10 MWh to roczna produkcja energii mojej instalacji. Czy coś tu nie tak ?
Sam się doucz Matołku nie ubliżając koziołkowi.[img=1611608378_wm554t1.jpg]


Jesteś analfabetą technicznym i tyle, nie odróżniasz W od Wh, to jest wiedza 14 latków.
Już ci kiedyś pisałem, nie znasz się to siedź cicho ...


Baranowi nie wytłumaczysz i ne będę się starał.
Masz tu tłuku poczytaj jakie niespodzianki tworzy "prawe i sprawiedliwe państwo "
http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/zmiany-w-prawie/masz-fotowoltaike-moze-grozic-ci-kara-za-obowiazek-o-ktorym-nawet-nie-wie
10 MWh to maksymalna dopuszczalna moc instalacji dla grupy tzw POSUMENTÓW .[img=1611669900_nbkrekh.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Limonkowa Nemezja niezalogowany
26 stycznia 2021r. o 15:21
PanM już było kilka pro eco

opalanie mazutem
opalanie olejem opałowym
opalanie gazem ,aż emeryci przeszli na piece z wyboru
opalanie ecogroszkiem,pellet
fotowoltaika ,wystarczy że władza (urzednik )zacznie przy tym grzebać
i pańska opłacalność poszła w p,,,,,,du
choć wcale tego nie życzę
jak na razie ciesz się Pan do końca swiata i jeden dzień dłużej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
26 stycznia 2021r. o 15:36
PanM napisał(a):
Baranowi nie wytłumaczysz i ne będę się starał.
10 MWh to maksymalna dopuszczalna moc instalacji dla grupy tzw POSUMENTÓW

Sam jesteś baran.
MWh to jednostka energii, a nie mocy!!
I "prosument", a nie posument.

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza