Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Caritas czy WOŚP ?

~~Jasnożółty Dyptam niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 18:44
~~Burawa Krzewuszka napisał(a):
skorn napisał(a):
PanM napisał(a): Zastanawia mnie czym kierują się zajadli wrogowie WOŚP / lub Owsiaka / . Jakie są ich motywacje. Oraz czy poparte są konkretnymi dowodami czy tylko robią to idąc nurtem katolickiej retoryki.


Ma pan jakies dane jako procentowo rozkłada sie poparcie dla WOSP, jesli chodzi o katolików i nie-katolików?

Bo panm dzieli świat tylko na dwie części
Katolików - swoich wrogów i niekatolików - swoich przyjaciół.
Kto sie nie zgadza z panm to jest na pewno katolik - wróg.


Procentami zajmuje się tu misiu pysiu. Ma swoje ipeenki i wie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
30 stycznia 2021r. o 20:12
skorn napisał(a):
PanM napisał(a): Zastanawia mnie czym kierują się zajadli wrogowie WOŚP / lub Owsiaka / . Jakie są ich motywacje. Oraz czy poparte są konkretnymi dowodami czy tylko robią to idąc nurtem katolickiej retoryki.


Ma pan jakies dane jako procentowo rozkłada sie poparcie dla WOSP, jesli chodzi o katolików i nie-katolików?


Przecież nie o to tu chodzi.
Swoje zdanie przedstawiłem jasno.
WOŚP pomaga wszystkim bez wyboru .
Caritas pomaga niemal wyłączne katolikom.

Kilku z Was skupia się jedynie na mojej osobie. Temat nie jest o mnie .


Dopisane 30.01.2021r. o godz. 20:12:

PIS-PO-PRL napisał(a): Osoba czyta to, co PanM napisze. Nic mniej, nic więcej.
A że Pisze Pan samymi ogólnikami, to już nie mój problem.
ktoś wyżej opisał w czym może leżeć problem. Może się Pan odniesie. Tylko trzeba będzie napisać coś więcej niż te ogólniki ;)

No i faktycznie... nigdy Pan nie napisał żeby zabrać kościołowi. nigdy :D


Za prezentowanie szczegółów i rozwiązywanie problemów władza bierze kilkadziesiąt miliardów rocznie .
Osoba nie zamierza polemizować i zmierza konsekwentnie aby mnie poirytować zatem
nie ma sensu dalsza wymiana opinii.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
30 stycznia 2021r. o 20:52
Caritas pomaga tylko katolikom? Pan nie masz pojęcia jak działa caritas. :D

A wymiana opinii faktycznie nie ma z Panem sensu. Bo już nie raz Pan udowodnił, że nie o to w tym chodzi. No i... rzucanie populistycznymi sloganami to żadna wymiana opinii :D


PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 21:03
trzeba jednak zaznaczyć że z Caritasem związane jest kilka afer...niektóre nawet głośne a w niektórych zapadły wyroki skazujące ...

śmieszne jeśli wie się o co i o kogo chodziło ...
mniej śmieszne jest to że oszukiwali fundacje związane z obsługą osób niepełnosprawnych ...;)

ale co tam ...
wystarczą okólniki ...popisać byle ostrożnie bo można się narazić...;)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
30 stycznia 2021r. o 21:11
Były afery i skazali winnych? To dopiero afera, całkowicie przekreślająca caritas :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 21:20
nie napisałem że to przekreśla Caritas...

napisałem tylko że były tam afery i zapadły śmieszne wyroki...
może było by tego więcej ale Caritas broni jak twierdzy dostępu do swoich danych...

sam sobie odpowiedz na pytanie czy wewnętrzna kontrola w formie tzw. audytu przeprowadzona przez ludzi Caritasu może być obiektywna...

firma która obraca kwotą ponad sou milionów jest kontrolowana przez ludzi biskupa...

to mi wygląda na kpinę ale oczywiście masz prawo powiedzieć że jest inaczej i kontrola była sumienna i rozliczono wszystko co do grosza...:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
30 stycznia 2021r. o 21:27
Nie tropie kościelnych afer z takim zamiłowaniem jak Ty. Daje na parafialny caritas, konkretne rzeczy, które trafiają do konkretnych ludzi. Nie tylko "głównie" do katolików jak pewien populista tu twierdzi.

No ale... kościół... PanM... nawet Ty... wiadomo jak taka dyskusja się potoczy :D

I nie... nie z winy anonimowych katoli ;)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 21:41
PIS-PO-PRL napisał(a): Nie tropie kościelnych afer z takim zamiłowaniem jak Ty. Daje na parafialny caritas, konkretne rzeczy, które trafiają do konkretnych ludzi. Nie tylko "głównie" do katolików jak pewien populista tu twierdzi.

No ale... kościół... PanM... nawet Ty... wiadomo jak taka dyskusja się potoczy :D

I nie... nie z winy anonimowych katoli ;)


ależ ja ich nie tropię...
one się pojawiają a ja je tylko ''upubliczniam'' na forum bo przecież mało kto to robi ...może jedna czy dwie osoby ...
i chwała im za to bo gdyby nie oni to forum przypominało by nic innego jak ambonę ...;)

ja na Caritas nie daję i nie dam ...
może dlatego ze jesłi zachodzi potrzeba a mam możliwość sam lub przez znajomych przekazuję to czy owo...

PPP :) do takiego czegoś nie jest mi potrzebne ani WOŚP ani Caritas...

to że daję oficjalnie na WOŚP to tylko z przekonania że robię tym więcej niż gdybym dał na Caritas...
może właśnie dlatego że u tych ostatnich więcej afer?...
a może dlatego że na żadnym sprzęcie szpitalnym nie widziałem żadnego logo z Caritasem...
ja nawet nie mam pewności czy krzyże wiszące w każdej sali chorych oni zakupili a nie dyrekcje szpitali ...;)

PPP:) w Bolesławcu był jeden ksiądz którego zawsze szanowałem i na którego do dzisiaj złego słowa nie powiem ...KS. Rączka ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza