Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

WIARA /AKCEPTACJA I WYBÓR!!!

22258
#Horus nieaktywny
29 stycznia 2021r. o 22:54
to wszystko?
czyli jednak wiki cię uratowała...

no popatrz...hahaha

i tak się nadzwyczaj często kończą te forumowe ''dyskusje'' :]

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brązowa Tunbergia niezalogowany
29 stycznia 2021r. o 23:01
pisowce niech nie oczekują przyrostu urodzeń. Czasy są bardzo niepewne rząd zd-radziecki. Polska się wyludnia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
29 stycznia 2021r. o 23:07
Tunbergio czy czasem nie jesteś po lampce mszalnego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
29 stycznia 2021r. o 23:14
a ja już po dwóch...
nie mszalne ale jednak dwie ..

:]

ale teraz czas na ...
a co tam ...nieważne ...:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Myszaty Żywotnik niezalogowany
29 stycznia 2021r. o 23:56
Witenbergia już usnął?

Spokojnych snów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Makowa Gailadia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 12:24
Horus napisał(a): to wszystko?
czyli jednak wiki cię uratowała...

no popatrz...hahaha

i tak się nadzwyczaj często kończą te forumowe ''dyskusje'' :]



Zacznij od trzytomowej "Historii filozofii" Tatarkiewicza (żebyś rozumiał szeroki kontekst), potem zapoznaj się z kilkoma pozycjami napisanymi przez np. Mircea Eliade, potem "Wprowadzenie do Buddyzmu Zen" Teitaro Suzuki. Jak skończysz, możemy pogadać o buddyzmie. Nie polecam książek obecnego Dalajlamy - mętnie napisane (np. "Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji").

A swoją drogą zawsze się zastanawiam jak działa umysł osób, które naśmiewają się z katolików, że wierzą w cuda, a akceptują buddyzm z reinkarnacją, bytami duchowymi, itp. Jakiś defekt mózgu mają?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 13:07
~~Makowa Gailadia napisał(a):
Horus napisał(a): to wszystko?
czyli jednak wiki cię uratowała...

no popatrz...hahaha

i tak się nadzwyczaj często kończą te forumowe ''dyskusje'' :]



Zacznij od trzytomowej "Historii filozofii" Tatarkiewicza (żebyś rozumiał szeroki kontekst), potem zapoznaj się z kilkoma pozycjami napisanymi przez np. Mircea Eliade, potem "Wprowadzenie do Buddyzmu Zen" Teitaro Suzuki. Jak skończysz, możemy pogadać o buddyzmie. Nie polecam książek obecnego Dalajlamy - mętnie napisane (np. "Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji").

A swoją drogą zawsze się zastanawiam jak działa umysł osób, które naśmiewają się z katolików, że wierzą w cuda, a akceptują buddyzm z reinkarnacją, bytami duchowymi, itp. Jakiś defekt mózgu mają?


nie bardzo wiem po co mi proponujesz zapoznawanie się z tymi tytułami żebym jakiś tam ''kontekst rozumiał''
nie interesuje mnie sam buddyzm ale ok.
niech ci będzie ...
mnie bardziej interesuje sama historia chrześcijaństwa i historia papiestwa...

a nie zastanawia cię jak działa umysł zaślepionych fanatyczną wręcz wiarą katolików kiedy ci wyśmiewają inne religie?
a więc czym oni się różnią od tych którzy jak piszesz ''wyśmiewają się '' z ich wiary w ''cuda''?

bo nie wiem jak mi wytłumaczysz np. '' fakt'' że w kilka dni mitologiczny Noe sprowadził na arkę pingwiny z Grenlandii ...;)

skoro uważasz że nie można wierzyć w np. reinkarnację to wytłumacz mi jak ja mam uwierzyć w te pingwiny...;)

no chyba że nie potrafisz to coś mi się wydaje że jest coś na rzeczy z tym ''defektem mózgu'' :) o którym wspominasz...

na dodatek dziwnie wygląda to twoje pisanie o tych którzy ''wyśmiewają się z katolików'' a teraz ty piszesz że ktoś ma ten ''defekt''

ale to zapewne nie jest ''wyśmiewanie'' ...;)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowoniebieska Lewizja niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 13:13
Horus A po co On ci ma to wszystko tłumaczyć. Chcesz wiedzieć zapytaj Mamusi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza