Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

WIARA /AKCEPTACJA I WYBÓR!!!

~~Makowa Gailadia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 13:13
Horus napisał(a):
~~Makowa Gailadia napisał(a):
Horus napisał(a): to wszystko?
czyli jednak wiki cię uratowała...

no popatrz...hahaha

i tak się nadzwyczaj często kończą te forumowe ''dyskusje'' :]



Zacznij od trzytomowej "Historii filozofii" Tatarkiewicza (żebyś rozumiał szeroki kontekst), potem zapoznaj się z kilkoma pozycjami napisanymi przez np. Mircea Eliade, potem "Wprowadzenie do Buddyzmu Zen" Teitaro Suzuki. Jak skończysz, możemy pogadać o buddyzmie. Nie polecam książek obecnego Dalajlamy - mętnie napisane (np. "Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji").

A swoją drogą zawsze się zastanawiam jak działa umysł osób, które naśmiewają się z katolików, że wierzą w cuda, a akceptują buddyzm z reinkarnacją, bytami duchowymi, itp. Jakiś defekt mózgu mają?


nie bardzo wiem po co mi proponujesz zapoznawanie się z tymi tytułami żebym jakiś tam ''kontekst rozumiał''
nie interesuje mnie sam buddyzm ale ok.
niech ci będzie ...
mnie bardziej interesuje sama historia chrześcijaństwa i historia papiestwa...

a nie zastanawia cię jak działa umysł zaślepionych fanatyczną wręcz wiarą katolików kiedy ci wyśmiewają inne religie?
a więc czym oni się różnią od tych którzy jak piszesz ''wyśmiewają się '' z ich wiary w ''cuda''?

bo nie wiem jak mi wytłumaczysz np. '' fakt'' że w kilka dni mitologiczny Noe sprowadził na arkę pingwiny z Grenlandii ...;)

skoro uważasz że nie można wierzyć w np. reinkarnację to wytłumacz mi jak ja mam uwierzyć w te pingwiny...;)

no chyba że nie potrafisz to coś mi się wydaje że jest coś na rzeczy z tym ''defektem mózgu'' :) o którym wspominasz...

na dodatek dziwnie wygląda to twoje pisanie o tych którzy ''wyśmiewają się z katolików'' a teraz ty piszesz że ktoś ma ten ''defekt''

ale to zapewne nie jest ''wyśmiewanie'' ...;)



Noe sprowadził pingwiny z Grenlandii!? Ty naprawdę myślisz jak 3-letnie dziecko. Aż niewiarygodne, że stary chłop ma rozum 3-latka. Jest tu jeszcze jeden taki, co myśli, że Noe sprowadzał pingwiny. I małpy:)

No coż, proponowanie tobie poważnej lektury to jak rzucanie pereł przed wieprze. Baw się dalej w swoim dziecinnym świecie.

P.S.

Prawa wyborcze powinni mieć tylko ci, którzy umysłowo osiągnęli dojrzałość. Jak głosują wyrośnięte 3-latki to mamy to. co mamy.
Miłego weekendu - kończę, bo szkoda czasu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 18:59
~~Makowa Gailadia napisał(a):
Horus napisał(a):
~~Makowa Gailadia napisał(a):
Horus napisał(a): to wszystko?
czyli jednak wiki cię uratowała...

no popatrz...hahaha

i tak się nadzwyczaj często kończą te forumowe ''dyskusje'' :]



Zacznij od trzytomowej "Historii filozofii" Tatarkiewicza (żebyś rozumiał szeroki kontekst), potem zapoznaj się z kilkoma pozycjami napisanymi przez np. Mircea Eliade, potem "Wprowadzenie do Buddyzmu Zen" Teitaro Suzuki. Jak skończysz, możemy pogadać o buddyzmie. Nie polecam książek obecnego Dalajlamy - mętnie napisane (np. "Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji").

A swoją drogą zawsze się zastanawiam jak działa umysł osób, które naśmiewają się z katolików, że wierzą w cuda, a akceptują buddyzm z reinkarnacją, bytami duchowymi, itp. Jakiś defekt mózgu mają?


nie bardzo wiem po co mi proponujesz zapoznawanie się z tymi tytułami żebym jakiś tam ''kontekst rozumiał''
nie interesuje mnie sam buddyzm ale ok.
niech ci będzie ...
mnie bardziej interesuje sama historia chrześcijaństwa i historia papiestwa...

a nie zastanawia cię jak działa umysł zaślepionych fanatyczną wręcz wiarą katolików kiedy ci wyśmiewają inne religie?
a więc czym oni się różnią od tych którzy jak piszesz ''wyśmiewają się '' z ich wiary w ''cuda''?

bo nie wiem jak mi wytłumaczysz np. '' fakt'' że w kilka dni mitologiczny Noe sprowadził na arkę pingwiny z Grenlandii ...;)

skoro uważasz że nie można wierzyć w np. reinkarnację to wytłumacz mi jak ja mam uwierzyć w te pingwiny...;)

no chyba że nie potrafisz to coś mi się wydaje że jest coś na rzeczy z tym ''defektem mózgu'' :) o którym wspominasz...

na dodatek dziwnie wygląda to twoje pisanie o tych którzy ''wyśmiewają się z katolików'' a teraz ty piszesz że ktoś ma ten ''defekt''

ale to zapewne nie jest ''wyśmiewanie'' ...;)



Noe sprowadził pingwiny z Grenlandii!? Ty naprawdę myślisz jak 3-letnie dziecko. Aż niewiarygodne, że stary chłop ma rozum 3-latka. Jest tu jeszcze jeden taki, co myśli, że Noe sprowadzał pingwiny. I małpy:)

No coż, proponowanie tobie poważnej lektury to jak rzucanie pereł przed wieprze. Baw się dalej w swoim dziecinnym świecie.

P.S.

Prawa wyborcze powinni mieć tylko ci, którzy umysłowo osiągnęli dojrzałość. Jak głosują wyrośnięte 3-latki to mamy to. co mamy.
Miłego weekendu - kończę, bo szkoda czasu.


masz rację ...
kończ tym samym wstydu sobie oszczędzając ...:]

dlaczego lepiej że to robisz?...dlatego bo jednej sensownej odpowiedzi nie zamieściłeś /aś...
przykłady

twoje -'' zastanawiam jak działa umysł osób, które naśmiewają się z katolików, że wierzą w cuda, ''
moje- ''a nie zastanawia cię jak działa umysł zaślepionych fanatyczną wręcz wiarą katolików kiedy ci wyśmiewają inne religie?'' ( bez odpowiedzi )

twoje- ''Jakiś defekt mózgu mają? ''
moje- ''na dodatek dziwnie wygląda to twoje pisanie o tych którzy ''wyśmiewają się z katolików'' a teraz ty piszesz że ktoś ma ten ''defekt''

piszesz tak dziecinne teksty że podałem ci jeden z najprostszych przykładów o legendach ...
czyżby na arce Noego nie było pingwinów? :]
ale przecież miał zabrać na pokład po parce wszystkiego co żyło...:]


no dobra ...to pingwinów nie zabrał ...zapomnijmy o tym ...:)

a jak ma się sprawa z tą prawdą (bo to też chyba jednak nie legenda) o tym Jonaszu co to tam spędził kilka dni w brzuchu wieloryba zanim został wypluty...:]


na najprostsze pytania nie potrafisz tu odpowiedzieć a ty się bierzesz za rozgryzanie '' buddyzmu?
daruj sobie ...;)


bo mam jeszcze sporo pytań a te to już by cię powaliły na łopatki...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawobrązowa Abelia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 19:04
O Jonaszu też ci ludzie pisali i tłumaczyli, ale dalej do ciebie nie dociera. Jesteś jak zdarta płyta.

Nawet z żoną jak byłes katolikiem współżyłeś zgodnie z instrukcją jakiegoś idioty, który zrobił sobie żart, bo myślałeś, że tak katolik musi. Robisz z siebie pośmiewisko na forum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 19:27
~~Rudawobrązowa Abelia napisał(a): O Jonaszu też ci ludzie pisali i tłumaczyli, ale dalej do ciebie nie dociera. Jesteś jak zdarta płyta.



pisali być może ale nic z tego nie wynikało oprócz jakichś bezładnych ,bezsensownych prób tłumaczenia...
może więc zrób to jeszcze raz...czy może szkoda ci czasu ? ;)

ale skoro tu jesteś to może mi odpowiesz czy w imieniu tego legendarnego ''pana'' można kogoś ''przeklnąć''?

np. mówiąc ''przeklinam cię w imię pana''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawobrązowa Abelia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 19:48
Horus napisał(a): pisali być może ale nic z tego nie wynikało oprócz jakichś bezładnych ,bezsensownych prób tłumaczenia...
może więc zrób to jeszcze raz...czy może szkoda ci czasu ? ;)


To ciekawe, bo ja pamiętam coś takiego

Falco : "no wreszcie!!!!...ktoś zadał sobie odrobinę trudu :)
Jonasz -ja to już dawno czytałem jak i to o rekinach i komorach powietrznych jako wytłumaczenie ''jak ktoś może przeżyć trzy dni pod wodą'' ;) "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawobrązowa Abelia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 20:27
Horus napisał(a): pisali być może ale nic z tego nie wynikało oprócz jakichś bezładnych ,bezsensownych prób tłumaczenia...
może więc zrób to jeszcze raz...czy może szkoda ci czasu ? ;)


To ciekawe, bo ja pamiętam coś takiego

Falco : "no wreszcie!!!!...ktoś zadał sobie odrobinę trudu :)
Jonasz -ja to już dawno czytałem jak i to o rekinach i komorach powietrznych jako wytłumaczenie ''jak ktoś może przeżyć trzy dni pod wodą'' ;) "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 stycznia 2021r. o 20:44
szkoda by tyle trudu w poszukiwaniach posta Falco poszło na marne ...

podaj link do strony...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudawobrązowa Abelia niezalogowany
30 stycznia 2021r. o 20:46
Poszukaj sobie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego