Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tu miało być Twoje ulubione miasto...
~~Brunatnoceglasty Oczar niezalogowany
5 marca 2021r. o 11:30
Ciekawe jak to wszystko Ratuszowy Car wytłumaczy Hołowni i jego postępowym wyborcom, jak niedługo będzie z nim razem szedł do wyborów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kanarkowa Bazylia niezalogowany
5 marca 2021r. o 11:56
Pan Bernard nie zauważył że w Bolesławcu językiem potocznym staje się język Ruski z dialektem ukraińskim.
Niektóre urzędy już preferują pracowników ze znajomością języka Ruskiego.
Jak to jest w Urzędzie miasta to nie wiadomo bo nie zachodzę tam .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
5 marca 2021r. o 11:59
~Kanarkowa Bazylia napisał(a): Pan Bernard nie zauważył że w Bolesławcu językiem potocznym staje się język Ruski z dialektem ukraińskim.
Niektóre urzędy już preferują pracowników ze znajomością języka Ruskiego.
Jak to jest w Urzędzie miasta to nie wiadomo bo nie zachodzę tam .



Rosyjski.
Język ukraiński nie jest dialektem.

A że słychać tych języków coraz więcej, to ja się akurat cieszę.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 marca 2021r. o 12:06
Pan Bernard nie zauważył jeszcze kilku innych spraw...
podał tylko odnośniki do bezpiecznych dla niego tematów...

a to ze miasto kryzysowe -jakby tego nikt nie dostrzegał
a to do ogrodzenia skate parku który jak widzę jest istotniejsze od tego co tak naprawdę niszczy to miasto ...

gdzie chociaż jeden wyszczególniony temat o tych aferach i aferkach układu z grupy TKM ?
bo jak sobie przypominam były obietnice w typie -''będziemy śledzić wydarzenia''

i ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
5 marca 2021r. o 12:14
Ja bym jeszcze dodał temat wody.
Do niedawna sam szef wszystkich szefów zachęcał nas do picia kranówy. Dziś ta woda tak wali chlorem. że na wymioty bierze. Chyba nawet we Wrocławiu aż tak nie chlorują.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnozielona Aksamitka niezalogowany
5 marca 2021r. o 12:18
Bernard napisał(a):


Rosyjski.
Język ukraiński nie jest dialektem.

A że słychać tych języków coraz więcej, to ja się akurat cieszę.


Dlatego trzeba iść za ciosem i wprowadzić dwa języki wiadomości na Bolcu, miejscowy i ukraiński
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 marca 2021r. o 12:25
jeszcze ci tego mało? ;)

przypomina mi to pewien żart ...
po co polscy politycy mają się uczyć angielskiego jak przecież Anglia wychodzi z Unii ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworudy Lubczyk niezalogowany
5 marca 2021r. o 12:27
Już od dawna z Bolesławcem łączy mnie tylko mieszkanie, które traktuję jak hotel. Życie zawodowe i towarzyskie prowadzę we Wrocławiu. Tutaj się duszę. Układy i kliki są wszędzie, lepiej płatna praca tylko po znajomości. Miasto, niegdyś piękne, dziś robi się byle jakie w zawrotnym tempie. Miałeś panie Roman złoty róg...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.