Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tu miało być Twoje ulubione miasto...
~~Łososiowy Wilec niezalogowany
5 marca 2021r. o 19:45
Do tych co zachawlają: Cierpicie na krótkowzroczność. Dlaczego w taki mrazie sama Polska Akademia Nauk określiła Bolesławiec mianem zagrożonego kryzysem i marginalizacją? Ano dlatego że przeinwestowały władze w obiekty molochu które trzeba teraz utrzymywać zamiast w rozwój przedsiębiorczości. Fajerwerki przedwyborcze ładnie wyglądają, ale więdną z czasem jak kwiaty.... I tak już powoli dzieje się z Bolesławcem. Będzie jak z lotniskiem w Radomiu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Łososiowy Wilec niezalogowany
5 marca 2021r. o 19:48
~~Łososiowy Wilec napisał(a): Do tych co zachawlają: Cierpicie na krótkowzroczność. Dlaczego w taki mrazie sama Polska Akademia Nauk określiła Bolesławiec mianem zagrożonego kryzysem i marginalizacją? Ano dlatego że przeinwestowały władze w obiekty molochu które trzeba teraz utrzymywać zamiast w rozwój przedsiębiorczości. Fajerwerki przedwyborcze ładnie wyglądają, ale więdną z czasem jak kwiaty.... I tak już powoli dzieje się z Bolesławcem. Będzie jak z lotniskiem w Radomiu.


Brak inwestycji w młodych. Nie ma programów mieszkaniowych - same deweloperki na które młodych małżeństw nie stać. Brak żłobka itp. Basen fajny ale żeby młodzi mieli tu zostać i płacić podatki to trzeba im zrobić warunki. Bolesławiec staje się miastem emerytów - widzów lokalnej telewizji w której wszystko jest kolorowe. A oni miasta nie utrzymają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobłękitna Skalnica niezalogowany
5 marca 2021r. o 19:55
Emerytury są akurat najpewniejszym źródłem dochodów podatkowych dla miasta.
Z mojej za 2020 r poszło x.000zł ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobłękitna Skalnica niezalogowany
5 marca 2021r. o 19:59
Tu sie nie da optymalizować kosztów ;)
Dlatego proszę nie urągać emerytom
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Łososiowy Wilec niezalogowany
5 marca 2021r. o 20:05
~~Szarobłękitna Skalnica napisał(a): Tu sie nie da optymalizować kosztów ;)
Dlatego proszę nie urągać emerytom


To nie żadne urąganie, bo każdy z nas będzie seniorem i należy im się szacunek. Tu chodzi o zjawiska ekonomiczne. Obecna władza w mieście dopieszcza tych co na wyborych chodzą, a reszta liczy się już mniej. Najważniejsze jest utrzymać się u władzy, nawet kosztem takich perspektyw jakie zauważyła PAN.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotoruda Turzyca niezalogowany
5 marca 2021r. o 20:51
ja uciekłem, wydawało mi sie ze Bolesławiec ładny itp, słuchałem tych pochwał jak to wydajemy kase i jest spoko i nagrody dla miasta, byłem lokalym patriotą
Walczyłem o to miasto, ale w koncu wyjechałem, zobaczyłem jak zyje sie poza nim , zyski:
zarobki w Polsce ponad 3 krotnie wyzsze, perspektywa i mozliwośc korzystania ze znajomosci jezyków, Brk obaw o prace i ew. jej zmiane nawet teraz w covid.
Znajomi nie pompuja sie jak w BC ze ktoś cos ma lub jest nowy sklep za rogiem, albo inne duperele. Mam lotnisko pod nosem, znajomch z innymi problemami ( gdzie wyszukać fachowca od kostki na podjazd) no i cos czego w Bolesławcu nie ma ...prawdziwa kultura, teatr, street art, kluby, knajpy zadowoleni mieszkańcy. Widomo że niby covid ale da sie w takim srodowisku i tak cos wyszperac.
Bolesławiec to wspomnienie pracy poniżej kwalifikacji, niskich zarobków, i małych spraw w których gównymi tematami wśród ludzi były omawiane sprawy z Bolca lub istotnych. Brak kasy dobije to miasto zaraz po tym jak Pokuadaki, Riomany, Gabrysie, Tomeczyki zakonczą swoją nieudolna role udawania że jest ok.
Brakuje: zabudowy z głowa, planowania inwestycji, miejsc charakterystyczych i szybkiej reakcji.
Bulwar nad Bobrem, plaza z leżakami muza i browarem, kino pod wiaduktem, teatry uliczne, dbałosci o zabytki i stara arychitekturę, dobrej pracy i zadbania o zieleń, to by pomogło , jednak Bolec zasiedlili ludzie z wiosek, dla nich w duzej czesci to wygoda ze sklepy basen na miejscu i jest luz, a prezydent z tym i tak nic nie zrobi bo po co...
zmarnujecie sie tu, biznesy poupadaja beda sieci i tyle. kwestia 10 lat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 marca 2021r. o 21:23
Nieskrępowana prywatna przedsiębiorczość jedyną drogą do wzrostu poziomu życia wszystkich Polaków

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białoszary Ostrokrzew niezalogowany
5 marca 2021r. o 21:39
PanM napisał(a): Nieskrępowana prywatna przedsiębiorczość jedyną drogą do wzrostu poziomu życia wszystkich Polaków


No i m na prezydęta! Będzie się działo :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.