Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA ZSET Rakowice - Twoja szkoła
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
"Polski Ład" to śmierć dla samorządów, Bolesławiec straci rocznie ponad 12 mln dochodów?
~~ML 30 lipca 2021r. o 15:05
Byłoby miło. Zważywszy, że Pan Pogoda jest ekonomistą i na pewno wie, że nie w tą stronę powinny iść decyzje ekonomiczne rządu. Odnośnie budżetu miasta to musi się zamknąć i koniec kropka.
Podwyżki podatków?
Cięcia?
Jedno i drugie

Z jednej strony lockdowny drenują budżet, z drugiej strony jakieś grosze zostają.

Ławki można sprzedać. Moim zdaniem jest ich 2-3 x za dużo, a jak wiadomo konserwacja kosztuje. Większość osób zaskoczył ten polot. Jaki był koszt zakupu ławek? cena, ilość, firma, koszt renowacji?


http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file_contents.php?id=217092
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Konopna Laurencja 30 lipca 2021r. o 15:12
~~Rudozłoty Pierwiosnek napisał(a): A może pan Roman powie ile już dostał że środków budżetu państwa (rządowych programów)? Głupie tłumaczenie...

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy (cyt. Thatcher). Tyle lub aż tyle z lekcji ekonomii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawa Trytoma 30 lipca 2021r. o 16:10
W państwej spółce też jest propozycją "Polskiego ładu", ZC Bolesławiec w ramach podziękowania za wieloletnią pracę najstarszym stażem pracownią obniżają wynagrodzenie, wszystkim zabierają
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowoczerwona Kobea 30 lipca 2021r. o 16:18
bardzo dobrze mniej pieniędzy zostanie wyżuconych w błoto
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkaniec Bolesawca 30 lipca 2021r. o 16:30
Nie rozumiem skąd taka frustracja Prezydenta Bolesławca i te liczby domniemanych strat dla budżetu w samorządach. Wystarczy zmniejszyć zatrudnienie w urzędach, a nie zwiększać. Tak samo uczynić we wszystkich spółkach miejskich i zakładach budżetowych. Sprzedać wyremontowany budynek przy stacji PKP, który ma podobno służyć dla spółki miejskiej TBS, która zarządza prywatnymi wspólnotami mieszkaniowymi - a pieniądze się znajdą na rzetelne gospodarowanie naszym grodem. Dobry gospodarz i każdy przedsiębiorca tak by zrobił. A swoją drogą czy wyremontowanie i przekazywanie budynku dla spółki TBS, (pytają mieszkańcy czy to z podatków wszystkich mieszkańców) na potrzeby zarządzania prywatnym majątkiem wspólnot mieszkaniowych nie podlega pod dyscyplinę finansową ? Uważam, że nie ma zasadności ubolewanie, że przysłowiowemu "Kowalskiemu" się polepszy z powodu mniejszego dla niego podatku i przysporzy on swojej rodzinie nieco większego dochodu. Żaden rząd tyle nie uczynił dla rodziny, co PIS, a samorządy powinny mieć dobrych gospodarzy, czego możemy sobie życzyć dla dobra wspólnego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Powój 30 lipca 2021r. o 16:48
Niech przychodzi autobusy płatne będzie miał pieniądze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Powój 30 lipca 2021r. o 16:50
Niech przywróci autobusy płatne jest dużo Ukraińców będzie kasa korzystają z autobusów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Powój 30 lipca 2021r. o 16:51
Niech przywróci płatne autobusy komunikacji miejskiej jest dużo Ukraińców korzystają będzie kasa a Bolesławiec to nie Lubin że się Wzoruje że darmowe autobusy zrobił
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.