Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już 15 sierpnia 2021r. Zapisy już otwarte
22258
#Horus nieaktywny
2 sierpnia 2021r. o 14:50
którym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 sierpnia 2021r. o 14:57
Horus napisał(a): Lucuś ma swoich ''bohatyrów''
zwykłych rezunów ...


Tu masz coś o Twoich bohaterach :

Obława augustowska bywa nazywana "Małym Katyniem". To największa zbrodnia popełniona na Polakach po wojnie. Latem 1945 roku "Smiersz", sowiecki kontrwywiad, wyłapał na terenach powiatów suwalskiego i augustowskiego ponad 7 tys. osób. Większość uwolniono, ale po prawie 600 słuch zaginął.

Odtajnione przez FSB dwa szyfrogramy w sprawie największej zbrodni popełnionej na Polakach po zakończeniu wojny potwierdzają fakt aresztowania przez Sowietów w lipcu 1945 r. jednego z przywódców podziemia niepodległościowego na ziemi augustowskiej. Tylko w jednorazowej akcji razem z Szymonem Krupińskim ps. "Grom" ujęto 50 żołnierzy. Pod wieloma względami zbrodnia popełniona w czasie obławy augustowskiej była bardziej dramatyczna niż ta z 1940 roku. Wśród około 600 ofiar było 30 kobiet, część z nich oczekiwała narodzin dziecka. Poza tym mordowano nieletnich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~prokPiotrowicz niezalogowany
2 sierpnia 2021r. o 15:08
~~Lucjan napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Niebieskofioletowa Azalia napisał(a): "Oddział NZW spowodował śmierć łącznie 16 osób, które straciły życie w palonych domach, od kul napastników lub zmarły później w wyniku odniesionych ran. Spłonęło żywcem 14 osób, w tym siedmioro dzieci.

Wśród dzieci byli:
Sergiusz Leończuk (1 rok),
Nadzieja Leończuk (dwa tygodnie),
Michał Niczyporuk (lat 16)."


Te dzieci musiały współpracować z sowietami , nasi niezłomni za nic by ich nie zastrzelili


Pewnikiem donosiły na UB ,w pieluchach .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 sierpnia 2021r. o 15:10
hahaha...
kiedy ja tu pisałem przed miesiącami a nawet latami o tej obławie ty o niej guzik wiedziałeś ...
teraz znowu nie swoje materiały tu kopiujesz chcą robić tu za ''historyka''

co wiesz o wiosce Koniuchy?
sporo o tym pisze niejaka Anna Kraus
co wiesz o wyzwolicielach w sowieckich mundurach?
pisze o tym min. Janusz AK-owcach w szeregach Mo?
pisze o tym Jerzy Wójcik...

a teraz kmiocie podaj kilka tytułów z twojej półki z książkami...;D

czytałeś kiedykolwiek jakąkolwiek książkę o powstaniu ?
a może o wyzwalaniu Polski przez sowietów?

cienki ''bolku'' :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 sierpnia 2021r. o 15:27
Horus napisał(a): hahaha...
kiedy ja tu pisałem przed miesiącami a nawet latami o tej obławie ty o niej guzik wiedziałeś ...
teraz znowu nie swoje materiały tu kopiujesz chcą robić tu za ''historyka''

co wiesz o wiosce Koniuchy?
sporo o tym pisze niejaka Anna Kraus
co wiesz o wyzwolicielach w sowieckich mundurach?
pisze o tym min. Janusz AK-owcach w szeregach Mo?
pisze o tym Jerzy Wójcik...

a teraz kmiocie podaj kilka tytułów z twojej półki z książkami...;D

czytałeś kiedykolwiek jakąkolwiek książkę o powstaniu ?
a może o wyzwalaniu Polski przez sowietów?

cienki ''bolku'' :D


Ty czerpiesz wiedzę z tanich książek , ja z udokumentowanych opracowań historyków .
Gruby Januszku .
Komuniści wydawali książki z pod znaku tygrysa , zapewne to skarbnica Twojej wiedzy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawordzawy Kokorycz niezalogowany
2 sierpnia 2021r. o 15:35
oho ,dwoje ipeenków się starło(wymieniło zródłami )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 sierpnia 2021r. o 15:36
Januszku w Twoich książkach tego nie znajdziesz .

https://podziemiezbrojne.ipn.gov.pl/zol/teksty-historyczne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 sierpnia 2021r. o 15:41
widzisz nieuku jak nie potrafisz jednym słowem nawiązać do tego co ci wymieniłem ...

dlatego piszę ci wprost że jesteś nieukiem kreującym się tutaj na wręcz geniusza a jesteś zwykłym cieniasem ...
tak ...kiedyś za małolata zbierałem i czytałem Tygrysy...
i wiedz że dzięki nim dorosłem do tego by dzisiaj weryfikować to co w nich było przed laty a co dzisiaj się odtajnia i przedstawia w innym świetle ...
ty ze swoją pustą makówą nigdy do tego nie dojrzejesz oszołomie ...

swoje bzdety możesz wciskać ''narodowcowi ''- wnusiowi ...;D
on to łyknie...hahaha

przemyśl to co ci teraz i wcześniej napisałem ...
jak wrócę poczytam bo liczę na kolejne ''rewelacje'' ;D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.