Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Bal Day SPA w Zamku Kliczków!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Piasek stanowi fundament współczesnej cywilizacji, wydmy na "Pustyni Kozłowskiej", nie takie jak na Saharze, ale powstałe tak samo, czyli przy pomocy wiatru
~~Bolecnauta niezalogowany
18 października 2021r. o 9:37
Super artykuł, brawo Panie Wojtku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek niezalogowany
18 października 2021r. o 10:33
Bardzo ciekawy artykuł.
Prosimy o więcej, zwłaszcza dotyczących naszego regionu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
18 października 2021r. o 10:40
Kozłów to nasz region, nie wiedziałem, ze tu jest pustynia. Wybiorę się na wycieczkę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Rumianek niezalogowany
18 października 2021r. o 11:17
Poligon na wschód od Kozłowa istniał od chwili gdy w okolicy zasiedzieli się sowieci.
Turańczycy spod sierpa i młota celowo niszczyli szatę roślinną wzniecając pożary ostrzałem artyleryjskim, nie gasząc ich. Przykładowo w latach 80 jednego roku pożar na poligonie Świętoszów trwał 3 miesiące przez całe lato. Słup dymu był widoczny z Bolesławca. Lasy Państwowe powoli na nowo zalesiają zniszczony drzewostan. Wypalone pustki powoli w naturalny sposób zarastają lasem, tworzy się podszyt, utrzymujący piach w miejscu. "Dzięki" sowietom pas lasu od Trzebienia do Przemkowa tworzy najdłuższy odcinek lasu w Polsce, gdzie nie ma siedzib ludzkich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ewelina niezalogowany
18 października 2021r. o 12:15
Głośniej o takich miejscach to zaraz tam będzie poryte Quadami , Crossami i nawiozą śmieci buraki na rowerach .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sinoniebieska Męczennica niezalogowany
18 października 2021r. o 12:57
ewelina ,ekrany postawcie jak koło biedry
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wojciech Faltyn niezalogowany
18 października 2021r. o 19:29
~~Ewelina napisał(a): Głośniej o takich miejscach to zaraz tam będzie poryte Quadami , Crossami i nawiozą śmieci buraki na rowerach .


Witam, autor z tej strony się kłania :) Kwestia jest taka, że wszystko jest dla ludzi. Moim skromnym zdaniem, istnienie takich miejsc jak najbardziej trzeba nagłaśniać - chociażby dla wrażeń, widoków, geoturystyki, czy też dla poznania procesów morfogenetycznych :) Kiedyś poligon wojskowy, a dziś świetny poligon edukacyjny dla dzieci i pasjonatów natury. Jeżeli chodzi o "oranie" takich stanowisk quadami itd. to i tak de facto jest to zakazane - tu już wchodzi kwestia naszego podejścia. Jako geolog, traktuję takie ekscesy jako kolejny czynnik morfogenetyczny, który kształtuje środowisko i całą Ziemię - nad tymi procesami można również rozwodzić się godzinami, a to również potencjał edukacyjny :) Pozdrawiam!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobiały Rozmaryn niezalogowany
18 października 2021r. o 20:40
Quady i crossy rozjeżdżają to miejsce bardzo często, zwłaszcza w weekendy. Pasjonaci tego sportu przywożą pojazdy na lawetach, wjezdzaja w głąb lasu , szaleją do późnych godzin wieczornych. Po udanej zabawie ładują graty na lawety i wracają do Wrocka czy Środy Śląskiej (nr. rej) A GDZIE STRAŻ LEŚNA? Te służby najchętniej ganiają grzybiarzy, którzy za daleko zapuszczają się autem. Tyle w temacie ochrony terenów leśnych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.