Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

''Reforma '' sądów ? a co ze sądem w Bolesławcu?

~~Miodowa Skalnica niezalogowany
20 października 2021r. o 12:59
~~Pomidorowy Kleome napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a): wracam do pytania ...
po zlikwidowaniu sądu w tym grajdole gdzie będziecie jeździć?
jak będzie funkcjonował np. sąd w Legnicy skoro z pobliskich miasteczek wszystkie sprawy przejmie tamtejszy sąd ?

popatrzcie ile teraz trzeba czekać na terminy rozpraw a co będzie później?

ale likwidacja np. bolesławieckiego sądu to też likwidacja -tyle że ukryta- kilku niepasujących politycznie pissowi stanowisk sędziowskich ...

tak wygląda ziobrowa ''czystka'' przypominająca metody stalinowskie ...;D

Kup znicz i idź zapalić.

Nie musi kupować,niemce dadzą za friii
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
20 października 2021r. o 13:02
~~zenek napisał(a): No tak jak teraz zechcesz udupić Pannę to się do np. Legnicy będziesz musiał pofatygować.


np. ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Olo niezalogowany
20 października 2021r. o 17:00
dla tej konfitury nigdzie nie jest za daleko
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
20 października 2021r. o 17:58
I to cały lewacki Horus. Ty wiesz o czym piszesz? Kto chce likwidować sądy??? Reforma ma polegać na tym, że sądy rejonowe zyskają prawa okręgowych. Będą oddziałami czy filiami obecnych sądów okręgowych, a to oznacza, że każdy wnioskujący będzie mógł wnieść sprawę do sądu w całym okręgu, a nie tylko rejonie. Nie ufasz sądowi w Bolesławcu, będziesz mógł sprawę wnieść we Lwówku czy Lubaniu. Sądami odwoławczymi będą obecne sądy apelacyjne. To także podwyżki płac w sądach, bo wszyscy zatrudnieni będą pracownikami sądu okręgowego. Ma to także znaczenie przy wprowadzeniu sędziów pokoju. Horus nie musi więc palić zniczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
20 października 2021r. o 18:29
no wreszcie ktoś kto kuma temat..
popatrz na resztę dennych postów gdzie zamiast podobnej twojej wypowiedzi reszta skupiła się na wszystkim tylko nie samym temacie...

ja uważam że to nie wyjdzie na dobre bo pojawią się spory kompetencyjne pomiędzy samymi sędziami a dwuinstancyjność spowoduje lub może spowodować wędrówki akt z jednego sądu do drugiego...

ale mało wiem co do struktur sądowych więc poczekam co będzie się działo...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
20 października 2021r. o 18:46
Nie kompromituj się Horusie. Dwuinstancyjność w sądach obowiązuje od tzw. zawsze. A spory kompetencyjne pomiędzy sędziami były, są i będą. Teraz ci z SO będą mieli żal, że ci z obecnych SR będą na ich poziomie orzeczniczym, a nie w niższej klasie kasty. Co do "wędrówki" akt, to cyrk często jest obecnie. Giną nawet protokoły z rozpraw! Kasta szybko odnajdzie się w nowych strukturach. Bo w niej większość stanowią nie ci, którzy na podstawie prawa mają orzekać sprawiedliwie, a wyćwiczone w komunie ludziki mające trzymać swoją władzę - przede wszystkim wobec władzy publicznej - ustanowionej na zasadach demokratycznych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~skorn niezalogowany
20 października 2021r. o 18:52
~~Pomarańczowobrązowa Robinia napisał(a): Nie kompromituj się Horusie. Dwuinstancyjność w sądach obowiązuje od tzw. zawsze. A spory kompetencyjne pomiędzy sędziami były, są i będą. Teraz ci z SO będą mieli żal, że ci z obecnych SR będą na ich poziomie orzeczniczym, a nie w niższej klasie kasty. Co do "wędrówki" akt, to cyrk często jest obecnie. Giną nawet protokoły z rozpraw! Kasta szybko odnajdzie się w nowych strukturach. Bo w niej większość stanowią nie ci, którzy na podstawie prawa mają orzekać sprawiedliwie, a wyćwiczone w komunie ludziki mające trzymać swoją władzę - przede wszystkim wobec władzy publicznej - ustanowionej na zasadach demokratycznych.

Robina powiem ci tak;
Bierz mnie, będzie wspaniale
obsyp mnie złotym deszczem
No dalej, bierz mnie, bo zaraz spłonę
chcę mieć Cię jeszcze raz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Robinia niezalogowany
20 października 2021r. o 19:45
Skorn, plecy mnie bolą. A aby zniżyć się do twojego poziomu, musiałbym się schylać aż do podłoża...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza