Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
34 nowe zakażenia w powiecie
22258
#Horus nieaktywny
30 listopada 2021r. o 12:41
kurna kmiocie...
już raz próbowałem ci wytłumaczyć a ty dalej tkwisz w ciemnocie umysłowej...

na wściekliznę nie ma szczepionek ...są przeciw wściekliźnie...

skorzystaj...;D

pamiętaj jednak że tam też są skutki uboczne...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
30 listopada 2021r. o 13:09
Horusie , przeczytaj artykuł , może u Cienie szczepionka straciła ważność ;

ILE JEST WAŻNE SZCZEPIENIE PSA NA WŚCIEKLIZNĘ?

Strona główna » blog » Ile jest ważne szczepienie psa na wściekliznę?

Zawiła droga do wynalezienia szczepionki na grypę .
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1950670,1,zawila-droga-do-wynalezienia-szczepionki-na-grype.read


Dopisane 30.11.2021r. o godz. 13:09:

Informacja dla " profesora " Horusa .

Szczepienia na grypę
Seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę od początku listopada. Od 23 listopada mogą się zaszczepić pozostali dorośli. Na swoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdą wpis o przebytym szczepieniu .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
30 listopada 2021r. o 13:19
''Wścieklizna cechuje się najwyższym wskaźnikiem śmiertelności ze wszystkich znanych zakażeń – chorobę przeżywają pojedyncze osoby, które zostały zaszczepione przed wystąpieniem objawów lub zakażone przez mniej zjadliwe szczepy wirusa. Chorobie można natomiast skutecznie zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych i swoistej immunoglobuliny. Szczepionka przeciwko wściekliźnie była jedną z pierwszych opracowanych przez Ludwika Pasteura (w 1885 roku).


Co robić w przypadku wystąpienia wścieklizny?
Wścieklizna jest chorobą nieuleczalną, dlatego skupiamy się na zapobieganiu jej rozwojowi, co określa się jako „profilaktykę poekspozycyjną wścieklizny”.

określenie ''szczepienie na wściekliznę '' jest tzw. uogólnieniem ale ty tępaku nie potrafisz tego zrozumieć...

szczepi się i ludzi i zwierzęta PRZECIW wściekliżnie a nie NA wściekliznę bo wtedy zazwyczaj jest już ''po herbatce''
tak jak psa nie szczepię NA nosówkę a PRZECIW...
po raz kolejny widać jak prostych spraw nie ogarniasz ...


Dopisane 30.11.2021r. o godz. 13:19:

M21W2 napisał(a): Horusie Informacja dla " profesora " Horusa .

Szczepienia na grypę
.



a na ''h'' mi to?
myślisz ''docencie'' że się szczepię?

mając grypkę leżę w łóżeczku popijając herbatkę z cytrynką lub miodem ...

ty się szprycujesz bo lubisz...
zaczynam podejrzewać ze kiedyś nieźle dawałeś ''w żyłę '' i tak ci pozostało...
przyznaj ...nie ma się co wstydzić ...''pies'' Terlecki też dawał...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Qwax_ niezalogowany
30 listopada 2021r. o 14:24
M21W2 napisał(a): Januszek ostatnią szczepionką jaką się szczepiłem była szczepionka na ospę w 1962 r, szczepienia przeciwko ospie były obowiązkowe .
Teraz czuję się znacznie lepiej nikt mnie nie zmuszał dlatego z chęcią przyjąłem już trzy .

A szczepienia na grypę?? To po to ci naukowcy się tyle natrudzili, byś ty był przez lata potencjalnym mordercą?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
30 listopada 2021r. o 15:25
~~Qwax_ napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Januszek ostatnią szczepionką jaką się szczepiłem była szczepionka na ospę w 1962 r, szczepienia przeciwko ospie były obowiązkowe .
Teraz czuję się znacznie lepiej nikt mnie nie zmuszał dlatego z chęcią przyjąłem już trzy .

A szczepienia na grypę?? To po to ci naukowcy się tyle natrudzili, byś ty był przez lata potencjalnym mordercą?



Są tacy co twierdzą że tych co się nie szczepią można uznać za potencjalnych morderców , Qwax zakaża własną babcię , babcia umiera , nie wiem jak będzie się czuł Qwax , ja bym miał straszne wyrzuty sumienia , byłbym pośrednim sprawcą śmierci babci .
Szczepiąc się wiem że zrobiłem to co do mnie należy aby mieć czyste sumienie , babci której już nie mam też bym to polecił .
Jak sytuacje z covidem zostanie dzięki szczepionkom opanowana tak jak w przypadku grypy i do tego będą skuteczne leki jestem pewny , nie będę się szczepił .
Pandemia grypy była za życia naszych przodków , oni nie mieli takiej szansy jak my , długo musieli czekać
na wynalezienie szczepionki .



Dopisane 30.11.2021r. o godz. 15:25:

Januszek Twój wpis to jak brednie pijanego menela .
Bez obszczekiwania nie potrafisz żyć .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobrązowy Lędźwian niezalogowany
30 listopada 2021r. o 15:38
no ,uprzejmości zostały wymienione ,czekamy na dalsze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrna Jukka niezalogowany
30 listopada 2021r. o 16:14
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Qwax_ napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Januszek ostatnią szczepionką jaką się szczepiłem była szczepionka na ospę w 1962 r, szczepienia przeciwko ospie były obowiązkowe .
Teraz czuję się znacznie lepiej nikt mnie nie zmuszał dlatego z chęcią przyjąłem już trzy .

A szczepienia na grypę?? To po to ci naukowcy się tyle natrudzili, byś ty był przez lata potencjalnym mordercą?



Są tacy co twierdzą że tych co się nie szczepią można uznać za potencjalnych morderców , Qwax zakaża własną babcię , babcia umiera , nie wiem jak będzie się czuł Qwax , ja bym miał straszne wyrzuty sumienia , byłbym pośrednim sprawcą śmierci babci .
Szczepiąc się wiem że zrobiłem to co do mnie należy aby mieć czyste sumienie , babci której już nie mam też bym to polecił .
Jak sytuacje z covidem zostanie dzięki szczepionkom opanowana tak jak w przypadku grypy i do tego będą skuteczne leki jestem pewny , nie będę się szczepił .

Przy covidzie jesteś "wzorowym" obywatelem, ale niewykluczone, że nie szczepiąc się na grypę zamordowałeś kilka osób.
Smutne to...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
30 listopada 2021r. o 16:19
~~Srebrna Jukka , nie trafiłeś z komentarzem , nie chorowałem na grypę , nikt mnie ani ja nikogo nie zaraziłem , jutro idę zaszczepić sią na grypę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.