Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dziewczyny z Ukrainy, które karmią głównie Polaków
~~Karmazynowy Bluszczyk niezalogowany
8 października 2022r. o 15:52
~~Srebrnobiały Wrzos napisał(a): Mam jedno pytanie, co takiego spektakularnego one robią że trzeba o tym pisać. Chyba że chodzi jak zawsze o nagonge tematu, to wtedy tak. News na pół strony. Ale jak polskie babki chcą robić coś fajnego to jest nie zgodne z linią tych zbrodniarzy.

Spektakularność polega na podejściu, zaradności, konsekwencji, dążeniu do realizacji celu i przy tym wszystkim w roli głównej występuje osoba (właścicielka), która nie mówi po polsku (mówi trochę kelnerka), nie zna mentalności, nie ma tu rodziny, przyjaciół etc. O to wszystko musi się teraz starać poprzez własną pracę, rzetelność, postawę życiową. Proszę zauważyć, że te panie nie planowały wyjazdów emigracyjnych, nie planowały podbijać polski rynek, nie planowały biznes projekty, nie przeprowadzały badań runku. Założę się, że przed wojną nie wiedziały o istnieniu miasta Bolesławiec. W jednym dniu ich świat się zawalił, pod nogami zaczęło się palić, zgarnęły dzieci i uciekły. Do tych wszystkich, delikatnych i bardzo zmęczonych słuchaniem o wydarzeniach na Ukrainie: nie słuchajcie, nastawcie sobie Chopina, dobrze Wam zrobi. I jeśli w którymś momencie Ukraińcy uznają, że też się zmęczyli i już nie dają radę, to wówczas będziemy musieli nie słuchać o wojnie, a sami z tą wojną się zmagać. Wracając do Pań z Żytomierza, one ze swoim statusem uchodźcy radzą sobie, jak mogą - i to całkiem nie źle. Nie byłam na tyle zaradna, by odważyć się na własny biznes, więc podziwiam tych, którzy są w gorszej ode mnie sytuacji, zaś mają taką odwagę. Podziwiam, a nie zazdroszczę, życzę powodzenia Paniom! Pracujcie uczciwie, a pozyskacie klientów, dobrych znajomych, przyjaciół, gdyż Bolesławianie w większości to są dobrzy, życzliwi ludzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mondry niezalogowany
8 października 2022r. o 16:09
~~Karmazynowy Bluszczyk napisał(a):
Ktoś napisał: Pracujcie uczciwie, a pozyskacie klientów, dobrych znajomych, przyjaciół, gdyż Bolesławianie w większości to są dobrzy, życzliwi ludzie.


Oprócz Horusa , Lucjana i niedoszłego Skorna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ala niezalogowany
8 października 2022r. o 22:00
Nie skorzystam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Anonymus niezalogowany
9 października 2022r. o 8:19
Na ile mi wiadomo Nadziezda to ruskie imię, po Ukraińsku brzmi inaczej, Nadija?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
9 października 2022r. o 8:35
stołuje się tylko w polskich restauracjach i wspieram lokalnych przedsiębiorców bo jestem polakiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowa Fuksja niezalogowany
9 października 2022r. o 12:04
~~Anonymus napisał(a): Na ile mi wiadomo Nadziezda to ruskie imię, po Ukraińsku brzmi inaczej, Nadija?

Ooo! Z tym proszę o ostrożność, by nikogo nie urazić, gdyż pełno w naszym środowisku, jak autor nazwał "ruskich" imion, takich jak np. Lena, Pola, Igor, Borys, Tatiana, Olga, Walentyna, Wera, Nadia, Oksana etc. Człowiek nie niesie odpowiedzialności za pomysły rodziców, osobiście spotkałam się z realizowanym pomysłem rodziców dla dziecka o nazwisku suto polskim i imieniu pochodzenia hebrajskiego (mała wieś pod Przemyślem) - Emanuel Cebula.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowa Fuksja niezalogowany
9 października 2022r. o 13:06
~~bazyliszek napisał(a): stołuje się tylko w polskich restauracjach i wspieram lokalnych przedsiębiorców bo jestem polakiem.

Brawo-Bravissimo! Oto Patriota, godny naśladowania! Proszę mnie tylko nie rozczarować - chyba się nie pomylę, jeśli stwierdzę, że jeździ Pan/Pani , rzecz jasna, Polonezem, ew. Syrenką i nigdy nie robi zakupów we wstrętnej Biedronce ze 100% kapitałem portugalskim, pomijając oczywiście polski smartfon i polski laptop, których dumnym właścicielem jest Pan/Pani. Proszę uważać na podwójne standardy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
9 października 2022r. o 13:44
~~Bławatkowa Fuksja napisał(a):
Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): stołuje się tylko w polskich restauracjach i wspieram lokalnych przedsiębiorców bo jestem polakiem.

Brawo-Bravissimo! Oto Patriota, godny naśladowania! Proszę mnie tylko nie rozczarować - chyba się nie pomylę, jeśli stwierdzę, że jeździ Pan/Pani , rzecz jasna, Polonezem, ew. Syrenką i nigdy nie robi zakupów we wstrętnej Biedronce ze 100% kapitałem portugalskim, pomijając oczywiście polski smartfon i polski laptop, których dumnym właścicielem jest Pan/Pani. Proszę uważać na podwójne standardy...
jeżdzę niemieckim samochodem produkowanym w całości w polsce w poznaniu,(jedyna opcja)w biedronce nie byłem 10 lat ,(dino)smartfona nie posiadam .a ci co tu przyjechali niech już odjeżdzają na wschód do ameryki i do izraela.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.