Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
77 lat temu pierwsi osadnicy z Jugosławii przybyli do Bolesławca
~~bazyliszek niezalogowany
9 kwietnia 2023r. o 6:27
~~Szmaragdowozielona Czereśnia napisał(a):
Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?
nie mam od tego takich jełopów jak ty , dlaczego nie czytasz sensu treści posta tylko wyszukujesz błędy rzekomo ortograficzne ,? , jak by nie napisał to inteligentna osoba przeczyta i zrozumie , a ty rozumiesz ???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kruczoczarny Niecierpek niezalogowany
9 kwietnia 2023r. o 12:01
~~Ultramarynowa Abelia napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Grynszpanowa Stokrotka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Piotr napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Karminowy Grzybień napisał(a): "-postanowiła odbyć drugą wielką podróż" Trochę to dziwnie i śmiesznie brzmi. Kto chciał mógł oczywiście zostać. Był to pierwszy w historii zbiorowy i zorganizowany powrót naszych Rodaków z emigracji. Po zakończeniu działań wojennych sytuacja nie była różowa. Zdarzały się ataki na naszych ludzi Jedynym słusznym wyjściem był powrót do Ojczyzny. Stało się po wielu negocjacjach z rządem Jugosławii. Powiat bolesławiecki był zarezerwowany dla powracających z Bośni. Wcześniej jednak znaleźli się osadnicy zza Bugu.Był taki Człowiek ,który to wszystko zorganizował i doprowadził do pomyślnego zakończenia. Czy znajdzie się ktoś w Bolesławcu i odpowie kto to był?
Jan Kumosz

Jan Kumosz miał swoje zasługi . Nie był to jednak On.
To napisz kto? Chętnie się dowiemy.

To był Adam Urban (1896-1975) ,delegat z Jugosławii na Pierwszy (1929) i Drugi Zjazd Polaków zza Granicy. Przez pewien czas wójt Nowego Martyńca, nauczyciel , działacz polonijny, obrońca polskości i wiary, inicjator powstania Polskiego Batalionu, Gdy w 1918 r wzmogły się represje władz już wtedy myślał o powrocie do ojczyzny (wystąpienie w sejmie na I Zjeździe) Stało się to możliwe po zakończeniu II wojny. Brał udział w negocjacjach z władzami Jugosławii i w końcu był pracownikiem Polskiej Misji Repatriacyjnej.Wrócił do kraju, tak jak i reszta rodaków w kolejnym transporcie kolejowym. Zamieszkał z rodziną w Nowogrodźcu. Do tej pory nie ukazała się szersza publikacja na temat działalności Adama Urbana.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~KALI niezalogowany
10 kwietnia 2023r. o 18:49
~~bazyliszek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Szmaragdowozielona Czereśnia napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?nie mam od tego takich jełopów jak ty , dlaczego nie czytasz sensu treści posta tylko wyszukujesz błędy rzekomo ortograficzne ,? , jak by nie napisał to inteligentna osoba przeczyta i zrozumie , a ty rozumiesz ???

Bo serbskiego już zapomniał a polskiego jeszcze się nie nauczył ( typowy polak).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Franijo niezalogowany
11 kwietnia 2023r. o 9:26
~~KALI napisał(a):
Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Szmaragdowozielona Czereśnia napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?nie mam od tego takich jełopów jak ty , dlaczego nie czytasz sensu treści posta tylko wyszukujesz błędy rzekomo ortograficzne ,? , jak by nie napisał to inteligentna osoba przeczyta i zrozumie , a ty rozumiesz ???

Bo serbskiego już zapomniał a polskiego jeszcze się nie nauczył ( typowy polak).



Mogła to pisać starsza osoba, która nie chodziła do szkoły. Typowy polski obywatel, który nie zna ortografii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Piwny Rojnik niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 17:34
~~KALI napisał(a): ~~bazyliszek napisał(a): Ktoś napisał: ~~Szmaragdowozielona Czereśnia napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?nie mam od tego takich jełopów jak ty , dlaczego nie czytasz sensu treści posta tylko wyszukujesz błędy rzekomo ortograficzne ,? , jak by nie napisał to inteligentna osoba przeczyta i zrozumie , a ty rozumiesz ???

Bo serbskiego już zapomniał a polskiego jeszcze się nie nauczył ( typowy polak).

A Ty kto, malarz, organista?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~KALI niezalogowany
13 kwietnia 2023r. o 0:02
~~Piwny Rojnik napisał(a):
Ktoś napisał: ~~KALI napisał(a): ~~bazyliszek napisał(a): Ktoś napisał: ~~Szmaragdowozielona Czereśnia napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?nie mam od tego takich jełopów jak ty , dlaczego nie czytasz sensu treści posta tylko wyszukujesz błędy rzekomo ortograficzne ,? , jak by nie napisał to inteligentna osoba przeczyta i zrozumie , a ty rozumiesz ???

Bo serbskiego już zapomniał a polskiego jeszcze się nie nauczył ( typowy polak).
A Ty kto, malarz, organista?


I malarz i organista. Ciekawe skąd to wiesz!? ( Kali , czarny człowiek).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza