Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Przełomowe zdjęcia zamykają sprawę lokalizacji podobozu Gross Rosen w Bolesławcu
~~Herbaciany Pierwiosnek niezalogowany
24 września 2023r. o 17:20
~~Staroróżowy Sadziec napisał(a): musisz albo coś doczytać albo nie chwytać się manipulacji...
przeczytaj to jeszcze raz....

''..niemieccy bandyci stworzyli piekło na ziemi tysiącom naszych Rodaków zwleczonych jako robotników przymusowych i i więźniów - niewolników XX wieku -...''

pisząc ''rodacy'' mogę to zrozumieć bo tamta Polska miała sporo polskich Żydów będących obywatelami tego kraju ...
ale wśród więźniów tego obozu byli też Rosjanie...
zapomniałeś o tym wspomnieć...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Herbaciany Pierwiosnek niezalogowany
24 września 2023r. o 17:21
~~Staroróżowy Sadziec napisał(a): musisz albo coś doczytać albo nie chwytać się manipulacji...
przeczytaj to jeszcze raz....

''..niemieccy bandyci stworzyli piekło na ziemi tysiącom naszych Rodaków zwleczonych jako robotników przymusowych i i więźniów - niewolników XX wieku -...''

pisząc ''rodacy'' mogę to zrozumieć bo tamta Polska miała sporo polskich Żydów będących obywatelami tego kraju ...
ale wśród więźniów tego obozu byli też Rosjanie...
zapomniałeś o tym wspomnieć...

~~Herbaciany Pierwiosnek napisał(a): Nasz świat chyba oszalał bez reszty. Na terenie Bolesławca i powiatu bolesławieckiego niemieccy bandyci stworzyli piekło na ziemi tysiącom naszych Rodaków zwleczonych jako robotników przymusowych i i więźniów - niewolników XX wieku - także do powiatu bolesławieckiego - dawniej kreis Bunzlau. Dzisiaj grupa barbarzyńców d;as swoich celów gra ich prochami i pamięcią. Nie ma sensy podejmować z nimi polemizować, i to nie dlatego, jak pospolicie tchórze nie odważają się ujawnić swoich prawdziwych , danych - po prostu nie mają argumentów. Zbyt wiele czasu i pragnienie w poznanie o prawdzie tamtych czasów zajęło mi ostatnie 60 lat życia. Teraz wierzę tylko, że niezwisłe sądy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskie ukarzą sprawiedliwie tych, dla których helt, podłość, dyskredyatcja bliźnich stała się sposobem na życie. Zdzisław Abramowicz

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morski Grujecznik niezalogowany
24 września 2023r. o 17:33
Proszę zwrócić uwagę na dokumenty
doczytać uchwały rady miasta i protokoły z posiedzeń RM ,
kto i jak głosował na sesjach .
Pan Abramowicz Zdzisław głosował za wyburzeniem
obozu koncentracyjnego .

Źródło BIP
- UM Bolesławiec ,
protokół z sesji RM z dnia 25 maja
2022 roku .

Źródło BIP
- UM Bolesławiec
- Urząd Wojewódzki
- Projekty uchwał kierowane do RM ,
osoboście pana Romana Piotra od
2014 roku , dotyczące zmiany
zagospodarowania działek w MPZP
miasta Bolesławiec . Uchwały RM
B- c .


Jakie są ceny za 1 m 2 działek ,
tereny historyczne , obozy koncentracyjne , Miejsca Pamięci
. . . - zero zł , 0 zł .

Jaka jest cena ziemi pod galerię handlową w Bolesławcu
115 € / 1m2 . teren o powierzchni
, ok 4 ha to kilkadziesiąt milionów zł .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zdzisław Abramowicz niezalogowany
24 września 2023r. o 17:37
Impulsywne reagowanie na absurdalne wypowiedzi jest wielkim błędem, i taki tu już wcześniej popełniłem. Tylko nasz Naród, Polski Naród walczył od pierwszego do ostatniego dnia drugiej wojny światowej - zdradzony haniebnie przez Francję i Anglię, rzekomych, wiarołomnych "sojuszników" z niemieckimi i sowieckimi napastnikami. Żydzi mieszkający w Polsce często witali często wtedy z wyrażającymi ich radość hasłami wkraczających na obszary wschodnie II Rzeczypospolitej rosyjskich siepaczy. W Bunzlau I najgorszymi zbrodniarzami byli takę Silbigier i Steuer, żydowscy kapo. Taka była i jest prawda. Dla mnie święta jest pamięć przede wszystkim o cierpieniu moich Rodaków - Polek i Polaków, chociaż rozumiem także wielka tragedię i martyrologię przedstawicieli innych nacji. I na tym kończę swoje wpisy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowy Sadziec niezalogowany
24 września 2023r. o 17:38
~~Morski Grujecznik napisał(a): Proszę zwrócić uwagę na dokumenty
doczytać uchwały rady miasta i protokoły z posiedzeń RM ,
kto i jak głosował na sesjach .
Pan Abramowicz Zdzisław głosował za wyburzeniem
obozu koncentracyjnego .



bo taki z niego ''malowany historyk''
pochodzi po jakimś lesie ,po jakichś tam gruzach lub rowach przydrożnych i błyśnie swoją ''myślą''

oto pozostałości okopu z kampanii wrześniowej...a tu kiedyś było gniazdo sowieckiego ckm-u...
i to by było tyle drogie ''dzieci'' ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morski Grujecznik niezalogowany
24 września 2023r. o 18:22
Czy panom Romanowi i Abramowiczowi powróciła pamięć ?
Tak amnezja minęła .

Czy zarzuty p. Abramowicza dotyczące jak to określił wielokrotnie
„ skorumpowania” kierowane do pana Piotra Romana
, na ostatniej sesji rady miasta dotyczyły pana Ramzy czy pana Guzika ?
Źródło
BIP UM Bolesławiec
protokół z sesji RM z dnia 20 września 2023 r.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morski Grujecznik niezalogowany
24 września 2023r. o 18:44

~~Zdzisław Abramowicz

niezalogowany
54 min. temu

„ Impulsywne reagowanie na absurdalne wypowiedzi jest wielkim błędem, i taki tu już wcześniej popełniłem. Tylko nasz Naród, Polski Naród walczył od pierwszego do ostatniego dnia . . . „

Pańskie wypowiedzi na sesjach RM
panie Abramowicz o Żydach byly
przepełnione pogardą , ksenofobią i antysemityzmem .
Źródło BIP protokół z
sesji RM z 25 maja 2023 roku .

Czy pan Zdzisław Abramowicz pedagog , teolog , osoba zaufania publicznego
„ wypatrzył „ również na tym zdjęciu , Umschlagplatz -
plac przeładunkowy więźniów / niewolników Żydów ,
na którym dzisiaj
pan Krzysztof Ramza - Kras Dom
buduje 3 wieżowce .
Działka nr 478 na ul Staroszkolnej ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~nikto niezalogowany
24 września 2023r. o 19:07
Ja tu czegoś w tej dyskusji nie rozumiem. Panie Abramowicz, to był ten obóz koncentracyjny w Bolesławcu na terenie dawnego Metalplastu, czy tylko obóz pracy. Dyskusja ta sprowokowała mnie do sięgnięcia po Pańskie wcześniejsze filmiki w których opowiada Pan o obozie pracy, a nie wspomina Pan o obozie koncentracyjnym. A później, to już się znajduje, ale pod nasypem obwodnicy. Całą tą sytuację odbieram jako przedstawianie przez Pana historii holokaustu tak jaka jest potrzeba, anie jaka jest prawda. Szkoda, ale w tym temacie straciłem do Pana i Prezydenta zaufanie i już Wam nie wierzę, bo za chwilę okaże się, że obóz był, ale na terenie ciepłowni, albo działek. A, moim zdaniem, wystarczyło posłuchać do mówi Starzyk, poprosić o dokumenty i mapy, usiąść do stołu i pochylić się nad upamiętnieniem tych zdarzeń. Mam nadzieję, że na to jeszcze nie jest za późno, bo co kto komu udowodni, bo według mnie, w tym sporze nie ma zwycięzców, wszyscy są przegranymi. A jeszcze jedna rzecz nasunęła mi się podczas pisania. n A co zrobił Pan Prokurator w tej sprawie, bo dla mnie to On powinien odegrać rolę pierwszoplanową i sprawdzić, czy to prawda, czy nie. Jeśli prokuratura zrobiła to co do niej należy to nie byłoby tej całej zadymy. Kto tak uważa, ręka w górę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza