Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Renta socjalna, dla kogo i na jakich zasadach?
~~Błękitnoszara Kalmia niezalogowany
6 lutego 2024r. o 18:54
~~Purpurowy Wyżlin napisał(a): A co z ludźmi których niepełnosprawność powstała po 25 roku życia.Mój wujek ma obecnie 63 lata ,od 10 lat choruje,stopień niepełnosprawności znaczny(choroby psychiczne).Całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji na stały.Renta socjalna mu nie przysługuje.

Szkoda, że nie starał się o rentę kiedy zachorował gdy miał 53 lata. Chyba miał jakieś lata pracy i mógłby dostać normalną rentę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Błękitnoszara Kalmia niezalogowany
6 lutego 2024r. o 18:57
~~Żaba napisał(a): Wreszcie się doczekali i bardzo dobrze kibicowałam im od samego początku jak protestowali w sejmie i mam nadzieję że będzie to jak najszybciej uchwalone.

Opiekunowie też będą nadal dostawali tyle co teraz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Socjal niezalogowany
6 lutego 2024r. o 21:13
Patrząc na to że może być taka duża podwyżka ale zapewne nie będzie no bedac na takiej rencie też trochę mnie ta kwota .zszokowała .Choruje od urodzenia bez poprawy operacji 6 sztuk na oczy .2 lasery żeby drugie działało za tę chore .plus 11 diopotrii w okularach
Zero szans na powrót widzenia no 2 pierwsze operację zrobione w latach prawie 80
....trzeba dbać o te zdrowsze chociaż ostatnio doczepila się jaskra ....wiem są ludzie bardziej chorzy ...dlatego podnieść zasiłek pielęgnacyjny plus drobna korekta kwotowa dla umiarkowanych stopni a dla osób leżących czy z dużymi deficytami może być ta duża ....mogę podjąć pracę owszem ale przy przy sprzątaniu ja nie mogę się schylać a dużo ofert w moim miejscu zamieszkania i nie przechodzę badań lekarskich ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lepsze _jutro niezalogowany
7 lutego 2024r. o 6:02
Na tym polegają ich komisję, zabierają nam renty kto ich wybrał do orzekania to chyba im daje rozkaz zabierać jak leci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lepsze _jutro niezalogowany
8 lutego 2024r. o 19:12
Kiedy do sejmu trafi podniesienie zasiłku pielęgnacyjny 215,84. I kiedy trafi głosowanie o rentę socjalną.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lepsze _jutro niezalogowany
11 lutego 2024r. o 20:06
Podobno jutro wraca temat rent do sejmu coś tam wiadomo czy co napiszcie i niby mają się brać za podnoszenie zasiłku pielęgnacyjnego 215,84zł no czy to kolejny fejk w internecie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarniawa Skimia niezalogowany
12 lutego 2024r. o 11:53
~~Lepsze _jutro napisał(a): Podobno jutro wraca temat rent do sejmu coś tam wiadomo czy co napiszcie i niby mają się brać za podnoszenie zasiłku pielęgnacyjnego 215,84zł no czy to kolejny fejk w internecie?
No tak, to znów podniosą ceny i podatki pracującym. To tak, jak z dodatkami mieszkaniowymi. Jedni biorą, drudzy płacą coraz więcej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lepsze _jutro niezalogowany
12 lutego 2024r. o 15:07
No jak tylko renty i emerytury w górę to czynsze opłaty też bo przecież żerują na tym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.