Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Gdzie kupić węgiel ?

~emeryt niezalogowany
9 grudnia 2012r. o 10:21
gdzie wydobycie to ok 90 pln za tonę Po tej cenie sprowadzany jest węgiel z Australi Chin Ukrainy itd.Posrednik i państwo z czegoś musi żyć i swoim urzędasom premie nie małe wypłacać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1665
#bizon nieaktywny
9 grudnia 2012r. o 11:20
~ napisał(a): W Bolesławcu tylko w ZEC. Praktykowałem wszystkich z Kościuszki-bez szans do ciepłowni.


No tak nie do końca.
Kupowałem rok temu było super.
W tym roku też postanowiłem kupić chociaż ceny mieli droższe niż składy w okolicy i przy zakupie 5 ton to już były odczuwalne różnice.
Ale - myślę nie będę ryzykował, było dobrze to i pewnie i tak zostanie.
Nic bardziej mylnego!!
Oczywiście przy wejściu węgiel pięknie wyeksponowany, błyszczący, okruszynki miału nie uświadczysz.
Przy zakupie pani poinformowała, że cene i tak jest atrakcyjna bo reklamowali jakość węgla bo jest nieznaczna ilość miału.
No oki, myślę sobie - chociaż z tą ceną promocyjną to jakoś mi się nie chciało wierzyć - pewnie to sprawa konkurencji bo składy zaczęły walczyć o klienta.
I kupiłem - deklarowany węgiel orzech II.
To co mam to po prostu jedno wielkie GÓWNO i tyle.
Na 5 ton na moje oko to może 3 tony jest oki. Reszta to miał i jakaś drobnica. Wygląda to tak jakby załadowali 3 tony dobrego węgla a resztę dopełnili jakimś pozostałym syfem. Za tą kasę to na koksiku miałbym super węgiel bez takiej ilości pozagatunkowej drobnicy. Ładuje węglarkę i wybieram trochę prawdziwego węgla i trochę tej tandety żeby jakoś to spalić.
Cały czas się zastanawiam żeby to zareklamować tylko nie wiem czy jest sens. Po prostu następnym razem JEŚLI będę tam kupował to będę przy załadunku i tyle. A na pewno nie kupię nic bez obejrzenia węgla na hałdzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2945
Mgosia
9 grudnia 2012r. o 21:22
~pietrek1 napisał(a):
Gosia, węgiel oczywiście, że mniej kaloryczny od naszego, ale ponad dwukrotnie tańszy.

Pietrek, a może próbowałeś palić naszym dla porównania ? Bo chodzi mi o to żeby zobaczyć objętościowo ile tego, a tamtego węgla się spali, żeby uzyskać pożądaną temperaturę :)
I jak to wtedy wychodzi rozliczeniowo :) Bo na razie kupujemy tutaj nasz , ale może faktycznie warto się zastanowić nad tym czeskim. Obawiam się , że może wyjść tak , że tego mniej kalorycznego spali się jeszcze raz tyle .

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje... mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że ty możesz być wielki&a
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
10 grudnia 2012r. o 9:38
a gdzie kupić dobry miał. Bo słyszałem że wszyscy moczą przed sprzedażą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pietrek1 niezalogowany
10 grudnia 2012r. o 9:58
GosiaM napisał(a):
~pietrek1 napisał(a):
Gosia, węgiel oczywiście, że mniej kaloryczny od naszego, ale ponad dwukrotnie tańszy.

Pietrek, a może próbowałeś palić naszym dla porównania ? Bo chodzi mi o to żeby zobaczyć objętościowo ile tego, a tamtego węgla się spali, żeby uzyskać pożądaną temperaturę :)
I jak to wtedy wychodzi rozliczeniowo :) Bo na razie kupujemy tutaj nasz , ale może faktycznie warto się zastanowić nad tym czeskim. Obawiam się , że może wyjść tak , że tego mniej kalorycznego spali się jeszcze raz tyle .

w zeszłym roku palone polskim ekoretem. Cena 960zł/tona. Zasobnik 150kg przy takich mrozach jak ostatnio wystarczał na 11 dni. Czeski wystarczył teraz na 8 dni - tona 400zł.
Kwotowo doba przy założeniach takiej samej temp. i poboru CWU:
polski ekoret (jedyny który mi nie koksował w piecu) - 13,09 zł/doba
czeski Ledvice - 7,50 zł/doba
Oba węgle workowane - worki PE 25kg

Jedyny minus czeskiego to to, że jest więcej sadzy w piecu (trzeba częsciej czyścić) i siłą rzeczy wiecej popiołu.
Uważam jednak, że w ogólnym rozrachunku warto.

W przyszłym roku amówimy z kilkoma znajomymi całą "patelnię" 24 tony bezpośrednio z kopalni. Wtedy ten węgiel kosztuje z transportem około 280 zł/tona. Poworkuję sobie sam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~piecyk niezalogowany
30 września 2014r. o 13:27
gdzie w tym roku kupujecie węgiel i w jakich cenach?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gosiabol niezalogowany
30 września 2014r. o 18:15
Polecam w Zebrzydowej. Po przejechaniu się na węglu z Kościuszki biorę tam 3 raz i jest ok.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 września 2014r. o 22:11
polecam w Osiecznicy i z Zebrzydowej super wegiel jest spala sie do czysta zadnej szlaki zobaczymy co głebiej jak sie dokopie ale jak narazie to jest super spala sie do czysta lekki błyszczacy jara równo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.