Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Poszukiwacze skarbów.

~Tomek niezalogowany
28 października 2011r. o 23:45
kordi napisał(a): Bardzo Ciekawy Temat, chętnie pochodziłbym z kimś po takich tunelach lubię te sprawy.

Mieszkając w Dąbrowie chodziłem tam do szkoły i z wiadomych mi danych to podobno tunel jest albo od starego młyna (jak się wchodzi do parku) , pod asfaltem na boisku szkolnym lub wydaje mi się że kiedyś widziałem takie wejście w piwnicy w podstawówce z tym, że to było dawno temu.

Sprawa druga, zwiedzając kiedyś Ratusz, w podziemiach z tego co pamiętam na przeciwko sali w której są namalowane godła polskie, jest zamurowane wejście do podziemi ew. tuneli.

Sprawa Trzecia, moja prababcia mieszka w bolesławcu na Widoku. Kiedyś z tatą jeździliśmy w tamte lasy na grzyby i znaleźliśmy wejście do tuneli podziemnych w tamtych lasach (oczywiście zasypane).

Sprawa Czwarta w Tomaszowie Bolesławieckim w Kościele (tym do którego teraz uczęszczają wierni) jest właz który zamyka drogę do podziemi, które według opowiadań Dziadka który słyszał od swojego ojca i dziadka :) jest połączenie ze szkołą (dawnym Domem zakonnym) i zamkiem Grodźcem.

Pomijam kwestie bunkrów znajdujących się w Lasach W Tomaszowie Bol. ponieważ zbadałem je i trzeba by się dużo nakopać żeby znaleźć tam coś ciekawego.

Jeżeli ktoś ma informacje na temat takich tuneli, czas i chęci to chętnie pozwiedzam chociażby Lotnisko w Krzywej od strony Podziemi (Budynki już sprawdziłem )
Witam Mieszkam jakieś 1,5 km od Zamku Grodziec... Na wakacjach podpytałem się jej trochę o tunelach prowadzących do zamku... Mówiła, że jak była mała(jakieś 14 lat) to biegała z rodzeństwem po owych tunelach. Pytałem się jej gdzie są wejścia do tych tuneli, powiedziała iż jeden jest na polach w pobliży zamku (od strony Sędzimirowa) przy starej linii kolejowej prowadzącej do nie funkcjonującej juz "Cementowni" w Raciborowicach tylko jest jeden mankament :/ - otóż ten tunel jest po części juz zasypany ale wejście nadal jest. A przy okazji jest jeszcze jeden znany mi tunel do Zamku... Jest on w raciborowicach górnych, przy "Pub Figaro". Są nawet drzwi stalowe, najprawdopodobniej zamkniete a mama mówiła że są zamknięte ponieważ cały ten odcinek prowadzący do zamku jest zaminowany. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie ukrywam że w to wątpię ale ten tunel ze wszystkich mnie najbardziej interesuje (może dlatego że nigdy w nim nie byłem) i chętnie bym się dowiedział nieco więcej na ten temat i jeżeli ktoś wie więcej na ten temat to prosił bym o info w tum dziale. :> [img=1319838354_4cojpws.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pinio65 niezalogowany
29 października 2011r. o 6:42
Przy boisku SP nr 4 znajduje się tunel. Oczywiście w chwili obecnej zamurowany.
Będąc ucznem tej szkoły miałem okazję go zwiedzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5339
#eurekasystemy nieaktywny
21 listopada 2011r. o 19:01
Tunel w Raciborowicach za sklepem jest zasypany po 300metrach.Nie ma tam po co wchodzić.Właściciel ma tam magazyn.Zbadał go p.Abramowicz.

Czy ktoś może mi napisać gdzie jest wejście do tuneli w 50siatce na Wizowie?.

Jeśli chodzi o Lotnisko w Krzywej też oblatałem całe i nigdzie nie było wejścia.Jest wejścia na samym końcu lotniska czyli niedaleko przekaźnika GSM.Idzie się od hangarów do końca lotniska linią prostą.Są tam pozostałości budynków ceglanych, trzeba iść do końca lotniska przez trawy.Z tego co pamiętam jest tam jakieś wejście ale nie wiem czy do podziemi??


Dopisane 21.11.2011r. o godz. 19:01:

[img=1321898381_ckkbvf7.jpg]


Znaleziony na jednym z dawnych kosciołów datowany na 1558r.Znalazłem go na zewnątrz wyryty na kamieniu wbudowanym w kościół.Bylo takich więcej.Ciekawe co oznacza ?? :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 9:37
ponoc na ul orlej w b-cu w dawnych zakladach bodajze zbrojeniowych czy jak tam je zwal sa podpiwniczenia lub jakies tunele - ponoc z zawartoscia. moze to prawda a moze bajka bo ludzie lubia koloryzowac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Krzysiek niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 10:04
Tunel w Raciborowicach za sklepem miał tlko 30 metrów i był zasypany coś go słabo sprawdziliście
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~adam niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 12:48
Drogie dzieci, tuneli nie ma. W Bolesławcu jest sporo miejsc które przypominają tajemnicze przejscia. Sledziłem temat i widze że wielu z was czerpie swoje informacje od starszych osób. Polecałbym poczytać troche w kierunku interesującego was tematu. W samym miescie obiekty o których tu się pisze nie mają nic wspólnego z czasami średniowiecznymi. Pod ratuszem są piwnice ale nic w nich nie ma, jest za to loch głodowy i dwie cysterny ( pojemniki na wode) pod płytą rynku. W pałacu slubów nie ma wejscia do podziemi. Fotografia kamienia z tajemniczym znakiem to znak murarski coś jak logo firmy. Zatem zastanówcie się do czego służą tunele, zwykle chodzi o ewakuacje w razie najazdu obcych wojsk. Nie mylcie schronów i ziemianek z bunkrami bo to zupełnie inne obiekty. Nasze miasto i okoliczne zamki mają spisaną historie wystarczy wybrać się do biblioteki i poczytać, przeanalizować rysunki. Na wiele pytań znajdziecie odpowiedzi. Ponadto przypominam wam że chodzenie po lesie z wykrywaczem jest karane mandatem Policja przy okazji złapania was zrobi rewizje w domu może być nieprzyjemnie gdy znajdzie u was np pociski.

pozdrawiam
Poszukiwacz skarbów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Artur niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 13:35
Bardzo ciekawy temat.
W naszej okolicy jest wiele takich tuneli i innych rzeczy.
W Wykrotach też są tunele. Kture prowadzą prawdopodobnie do Godzieszowa i jeszcze do parku w Wykrotach. Wejście jest w kościele za ołtarzem. Ale ponoć wszytstko jest zalane wodą i nie można jej wypompować. Tak słyszałem z opowieści. A starsi ludzie opowiadali że niemcy bardzo dużo rzeczy tam schowali przed wysiedleniem. Ciekawostek jest wiele ale jak to sprawdzić kiedy nie ma się dostępu do tego?
Moim zdaniem wszystkiego nie da się odkryć. Ale rzyczę powodzenia. Świetny temat i niezła pasja. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 14:07
może niech ktoś da jakąś prowizoryczną mapkę lub spis wszystkich pewnych tuneli/kanałów. wielu zaciekawi temat
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza