Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Poszukiwacze skarbów.

~ignac niezalogowany
5 grudnia 2011r. o 20:22
w osiecznicy wyjezdrzając w kierunku parowej po prawej stronie jest głebokie urwisko na zboczach jest wiele tuneli prawdopodobnie była tam fabryka rakiet v1 jakies 40 lat temu jak mialm 14 lat chodzlismy tam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~IGNAC niezalogowany
6 grudnia 2011r. o 0:36
Te tunele są tam napewno kilku chłopaków rocznik 1956 zOsiecznicy i Kliczkowa tesz szukało za młodych lat skarbów niejaki S.Rysiek B.Czesiek P.Felek C.Piotrek K.Rysiek S.Edek i nie tylko tam bo w okolicach Kliczkowa a że produkowano coś zelementówV1 słyszałem od przewodnika wycieczki w 1970 w Zgorzelcu gdzie wskarpie przy nysie tesz są takie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6727
#lukasz25 nieaktywny
6 grudnia 2011r. o 22:48
Potwierdzam, sa tunele w tamtym miejscu w Osiecznicy.
Sam mieszkam od nich okolo 300m.
Dokladnie sa tam 3 wejscia, ale tunele po kilkunastu metrach sa zasypane.
Moge jeszcze dodac, ze to nie sa jedyne tunele w tej miejscowosci, poniewaz jest jeszcze jeden tunel, ktory na 100% nie jest zasypany.(Ponizej fotka tego tunelu)
Pozdrawiam poszukiwaczy.[img=1323208021_zxqjamq.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5339
#eurekasystemy nieaktywny
7 grudnia 2011r. o 20:24
Dzieki Łukasz za konkrety.Tunele są, oczywiście w większości zasypane lub zatopione ale stanowią najszybszą drogę do odnalezienia "Skarbu" tj pamiątki z czasów II wojny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6727
#lukasz25 nieaktywny
7 grudnia 2011r. o 21:18
Witaj Tomek.
Na fotce wyzej jest wlasnie tamten tunel, o ktorym kiedys Ci wspominalem.
Znajduje sie on okolo 2km od tuneli, o ktorych byla mowa wczesniej na forum.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ignac niezalogowany
7 grudnia 2011r. o 22:37
ote tunele mi chodzilo w latach70 tych była tam kilku studentów zechosądą wykrywającą pusteprzeszczenie Tch tuneli jest tam więcej i to szersz i wyższe Aten dół to po wysadzeniu Wstronę kwisy koło
tych domów na dole są kanały odwadniające Teraz jest lepszy spszęt napewno by tam można odkryć więcej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ignac niezalogowany
10 grudnia 2011r. o 0:20
Gdyby znalazło się kilku odważnych poszukiwaczy wydaje mi
się,że z tych tuneli wOiecznicy można zrobić atrakcję niemniejszą,niż sztolnie uranu w Kowarach które długo po wojnie były wielką tajemnicą
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mayki niezalogowany
10 grudnia 2011r. o 19:04
Ja za małolata widziałem i słyszałem coś o tunelach pod Szpitalem Wojewódzkim (pschychiatrykiem). Kolega, którego rodzice tam pracowali pokazywał mi nawet wejście do tunelu. Wejście znajduje się przy stolarni ( starym kościele). Nawet weszliśmy kawałek do środka, ale bez konkretnych latarek, gumowców i jakiegoś sprzętu baliśmy się wchodzić dalej. Kilka lat później jak chodziłem tamtędy z psiakiem to widziałem, że wejście zostało zasypane gruzem. Widziałem też coś co mogło być kiedyś wejściem do tunelu w lasku za szpitalem. Wejście było dość blisko drogi szutrowej prowadzącej do Łazisk. Niestety nie wiem nic więcej na ten temat, ale może ktoś z szanownych czytelników coś słyszał?? pozdrawiam serdecznie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.