Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Astronomia Bc i okolice :)

~virgo niezalogowany
22 października 2014r. o 22:28
Pannazdzieckiem napisał(a):

Panta rej :D


Chyba...panta rhei... :) ?? Przepraszam , jeżeli się mylę :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 października 2014r. o 22:49
No przecież mówiłem Droga Niewiasto :* , że matury nie mam.

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~virgo niezalogowany
22 października 2014r. o 22:57
Chciałeś napisać , Panienko ,że nie zachowałeś świadectwa maturalnego..to jasne , trzeba było złożyć na uczelnię w chwili rozpoczęcia studiów... :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
24 października 2014r. o 4:21
Pannazdzieckiem napisał(a):
~geometra napisał(a):
Ruch synchroniczny to dość mętne pojęcie a w/g mnie jedynym, logicznym wytłumaczeniem że z Ziemi widzimy zawsze tylko jedną stronę Księżyca jest fakt że jego oś jest ustawiona prostopadle do osi obrotu Ziemi. Innej opcji geometria przestrzenna nie przewiduje.


Mogło by to być tłumaczeniem , ale tak się składa , że osie obrotu wszystkich planet i księżyców , są w zasadzie równoległe do osi obrotu Słońca , pomijając w tym momencie zjawisko precesji ... oczywiście. :) Już Asimow pisał , że ten Księżyc jest nienormalny :D

Panta rej :D Oto dowód :

&list=PLb6S-JbDo2qKLiwiKCHnIGNfjSNL6tHwQ

Święta geometria Drogi Kolego :) To nasza przyszłość :)

Dobranoc :)


Fakt naukowcy od wieków porównują świat do matematyki i doszukują się jakichś szczegółów.
Jednym z nich jest teoria "super symetrii".
Ale to robija się już o mechanikę kwantową.
Poniekąd bardzo ciekawa i nieprzewidywalna dziedzina nowoczesnej nauki :)
Przeczytałem parę ciekawych książek na ten temat :)
A "kot schrodingera" rozwala na łopatki :)


Dopisane 24.10.2014r. o godz. 04:21:

http://www.fromquarkstoquasars.com/detect-dark-matter-astrophysicists-weigh/

Ciekawe obserwacje dotyczące mechaniki kwantowej :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
24 października 2014r. o 6:05
Nigdy nie potrafiłem pojąć o co chodzi z tym " kocurem " :D I przyznam szczerze , że teoria strun też jakaś taka naciągana :|
Polecam Ci Blazer :) , a widzę żeś obcykany :) Harameina. Moim skromnym zdaniem , Jego tezy kwalifikują się pod wielką teorię Unifikacji. Tłumaczy oddziaływania silne i słabe stworzeniem osobliwości. Czyż to nie piękne i proste ? Stwórca nie gra z nami w kości :D

&list=PL88EC46B974B4A4D4

Miłego dnia :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
16 listopada 2014r. o 17:07
Krotki filmik z wypadu za miasto z moim nowym sprzętem :)

http://youtu.be/F2N7grP9UAk



Dopisane 16.11.2014r. o godz. 17:07:

Oraz pierwsza fotka zrobiona na szybko.
M57 Mgławica Pierścień czas 7x5s[img=1416154045_hbxn6h3.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
16 listopada 2014r. o 21:21
No ładne , nie powiem. Doceniam pasję , lecz wiedza ważniejsza
... to może Hubla ?

[img=1416168597_ykimugg.jpg]


Nie wiem , czy to kwazar , czy zwyczajna gwiazda , ale obraz destrukcji piękny.

A wracając do sprawy Blazer :) Czyż to nie jest piękne i proste ? Zechcesz odpowiedzieć na pytanie ? :)

A wracając do osi obrotu . Niektórzy wyznawcy teorii spiskowych twierdzą , że baza kosmitów jest w okolicach żelaznego jądra Ziemi , tzw. Agarcie. Ja śmiem twierdzić , że we wnętrzu nieruchomego Księżyca. Żaden ruch " synchroniczny" nie wytłumaczy braku osi obrotu :)

Pewnie Polacy tam byli :D

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8971
#blazer1983 nieaktywny
17 listopada 2014r. o 4:36
Wiedza też jest nie bój się :)
Co do osi obrotu to przecież księżyc ją ma tyle tylko, że obraca się w okół niej z taką prędkością, że my z ziemi tego nie widzimy właśnie bo w stosunku do ziemi jest widoczna tylko jedna strona, a księżyc w roku okrąża ziemię raz w miesiącu w przybliżeniu.
Pannazdzieckiem napisał(a): No ładne , nie powiem. Doceniam pasję , lecz wiedza ważniejsza
... to może Hubla ?

[img=1416168597_ykimugg.jpg]

Nie wiem , czy to kwazar , czy zwyczajna gwiazda , ale obraz destrukcji piękny.

A wracając do sprawy Blazer :) Czyż to nie jest piękne i proste ? Zechcesz odpowiedzieć na pytanie ? :)

A wracając do osi obrotu . Niektórzy wyznawcy teorii spiskowych twierdzą , że baza kosmitów jest w okolicach żelaznego jądra Ziemi , tzw. Agarcie. Ja śmiem twierdzić , że we wnętrzu nieruchomego Księżyca. Żaden ruch " synchroniczny" nie wytłumaczy braku osi obrotu :)

Pewnie Polacy tam byli :D

Dobranoc :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza