Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Środek Tygodnia - Szkoła Zakonu Pijarów
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 11:48
~ napisał(a): "Autolinie" powinny wystapić o przekazanie placu przy dworcu kolejowym. Zorganizują dworzec autobusowy gdzie pasażerowie bedą czekać w godnych warunkach.

To idź do szefa Autolinii - niech wystąpią.
Ciekawe, czy szef będzie zadowolony, że ma wywalić kupę kasy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alka niezalogowany
5 października 2012r. o 12:13
Miałem Pana Abramowicza za mądrego gościa.Po obejrzeniu materiału jestem w szoku. Miasto zadłużone pod górną kreskę, podniesione przez Abramowicza podatki na maksa i prezent dla ojców pijarów za kilkanaście milionów z remontem za naszą kasę w tle. Kto zabrania pijarom założenia w Bolesławcu szkoły niepublicznej na ogólnych zasadach??Czy koniecznie muszą ją zakłądać za nasze pieniądze?To policzek w twarz bolesławieckim nauczycielom.Myślę,że będą o tym pamiętać przy kolejnych wyborach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 13:57
~ napisał(a):
~ napisał(a): "Autolinie" powinny wystapić o przekazanie placu przy dworcu kolejowym. Zorganizują dworzec autobusowy gdzie pasażerowie bedą czekać w godnych warunkach.

To idź do szefa Autolinii - niech wystąpią.
Ciekawe, czy szef będzie zadowolony, że ma wywalić kupę kasy.

Dlaczego wywalić kupę kasy. Myślę o nieodpłatnym przekazaniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 14:16
Warunki rekrutacji są na tej stronie.
http://www.poznan.pijarzy.pl/niusy/warunki-rekrutacji-do-publicznej-szkoly-podstawowej-zakonu-pijarow-w-poznaniu-20122013
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 14:55
~alka napisał(a): Miałem Pana Abramowicza za mądrego gościa.Po obejrzeniu materiału jestem w szoku. Miasto zadłużone pod górną kreskę, podniesione przez Abramowicza podatki na maksa i prezent dla ojców pijarów za kilkanaście milionów z remontem za naszą kasę w tle. Kto zabrania pijarom założenia w Bolesławcu szkoły niepublicznej na ogólnych zasadach??Czy koniecznie muszą ją zakłądać za nasze pieniądze?To policzek w twarz bolesławieckim nauczycielom.Myślę,że będą o tym pamiętać przy kolejnych wyborach


Nie miałem autorów takich wpisów za mądrych gości, więc nie jestem w szoku!
To jest prezent pijarów dla miasta a nie odwrotnie - wszędzie mają szkoły w wielkich miastach a Bolesławiec do nich nie należy. Szkoła jest dalej szkołą i nie należy do Pijarów!
taka szkoła to żaden biznes.
Odpowiedz na liczne pytania stawiane przez Abramowicza. Choćby na to: dlaczego nikomu nie przeszkadzało przekazanie byłej szkoły nr 1 na cele pozaszkolne a szkoła ta jest niużytkiem niszczejącym. A dlaczego przeszkadza utrzymanie szkoły jako szkoły i własności miasta z możliwością dania wyboru uczniom i rodzicom do jakiej szkoły publicznej mają oddać dzieci?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 15:18
Naszego miasta nie stać ,aby robić ojcom Pijarom prezentu, miasto jest zadłużone na 60 milionów, kolejne zadłużenie to obligacje na budowę mieszkań ,które Pan prezydent obiecał w kampanii wyborczej 10, 5 mil. ( obietnica wybudowania 300 mieszkań w tej kadencji). Realizacja wielu inwestycji ,które generują koszty, itd. można by jeszcze wiele wymieniać ale na tym poprzestanę....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolesławianin na emigracji niezalogowany
5 października 2012r. o 16:03
Zupełnie nie rozumiem zachwytu Panen Sakowskim, który tutaj nic ciekawego i błyskotliwego nie powiedział.Prowadząca zupełnie nie potrafiła ułożyć, uporządkować dyskusji, a Abramowicz broni racjonalnego stanowiska. Pijarzy będą i jeśli nie chcesz tam dać swojego dziecka to nie dawaj. A Sakowski w swoich wypowiedziach uprawia demagogię, mówi o niczym - czy Wy tego nie widzicie ? Przemawia przez Was antyklerykalizm. Jeśli nie będzie chętnych - szkoła upadnie i radość dla jej przeciwników.

P.S. Słowa P.Sakowskiego o świetnym poziomie bolesławieckich nauczycieli to kpina - nie dla tego, że On, jako nauczyciel kompletnie nie przyczynił się do jego wzrostu. Był moim Wfistą i uważam, że nie miał za grosz zaangażowania.

pozdrawiam wszystkich lemingów :)
i przestańcie już powtarzac puste slogany, że ksieża jeżdżą fajnymi furami itd. bo to Was pograza drodzy rozmówcy

Zmoderowano 06.10.2012 godz.9:39 - powód: 82.143.163.**, daruj sobie CAPS LOCK. Pierwszy i ostatni raz przepisuję Twoją wypowiedź. (Hegemon)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alka niezalogowany
5 października 2012r. o 16:08
~ napisał(a):
~alka napisał(a): Miałem Pana Abramowicza za mądrego gościa.Po obejrzeniu materiału jestem w szoku. Miasto zadłużone pod górną kreskę, podniesione przez Abramowicza podatki na maksa i prezent dla ojców pijarów za kilkanaście milionów z remontem za naszą kasę w tle. Kto zabrania pijarom założenia w Bolesławcu szkoły niepublicznej na ogólnych zasadach??Czy koniecznie muszą ją zakłądać za nasze pieniądze?To policzek w twarz bolesławieckim nauczycielom.Myślę,że będą o tym pamiętać przy kolejnych wyborach


Nie miałem autorów takich wpisów za mądrych gości, więc nie jestem w szoku!
To jest prezent pijarów dla miasta a nie odwrotnie - wszędzie mają szkoły w wielkich miastach a Bolesławiec do nich nie należy. Szkoła jest dalej szkołą i nie należy do Pijarów!
taka szkoła to żaden biznes.
Odpowiedz na liczne pytania stawiane przez Abramowicza. Choćby na to: dlaczego nikomu nie przeszkadzało przekazanie byłej szkoły nr 1 na cele pozaszkolne a szkoła ta jest niużytkiem niszczejącym. A dlaczego przeszkadza utrzymanie szkoły jako szkoły i własności miasta z możliwością dania wyboru uczniom i rodzicom do jakiej szkoły publicznej mają oddać dzieci?


Boże mnie broń od takich "prezentów" od ojców pijarów.Pan nie rozumie kompletnie zadań gminy w zakresie prowadzenia oświaty. Zapytam zatem : po co miasto wywala tyle kasy na remonty swoich szkół,budowę boisk,sal gimnastycznych pracowni komputerowych skoro władze uważają,że oświata jest na tak niskim poziomie,że trzeba sięgać po pomoc do ojców pijarów? Aby szkoła była rentowna to musi w niej powstać kilkanaście oddziałów na poziomie podstawówki i gimnazjum. Skąd się te dzieci wezmą? No może z terenu szkół wiejskich i przy okazji parę z nich padnie, ale w wiekszości będą to dzieci miejskie. Te same,które chodzą do szkół publicznych utrzymywanych przez samorząd.Idę o zakład z Panem Radnym, że za 3 lata co najmniej jedna podstawówka padnie. Jak Pan spojrzy w oczy zwalnianym nauczycielom,administacji i obsłudze? Nakarmi ich Pan frazesami o wyższości wychowania dzieci w szkole pijarów nad szkołą publiczną? Zapomniał już Pan o ojcu dyrektorze z Lubina , który kazał zlizywać uczniom piankę z kolan. Też mi wychowanie. Władze i radni zapomnieli,że oświata w Bolesławcu to największy obecnie zakład pracy. Do czasu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.