Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nowe ulice Bolesławca
~Tomek niezalogowany
26 listopada 2012r. o 17:12
Niedawno kupiłem od Urzędu Miasta jedną z działek, która znajduje się przy ulicy Śluzowej a ma się nazywać-Żołnierzy Wyklętych.
Jak dla mnie i jak widzę dla wielu mieszkańców ta nazwa jest mocno kontrowersyjna. Nie mam nic przeciwko tym żołnierzom, jeśli walczyli za wolność naszego kraju-chwała im za to, nie chciałbym po prostu mieszkać na ulicy o tak charakterystycznej nazwie, znajomi już się śmieją że ulica będzie wyklęta. Byłem dzisiaj w Urzędzie Miasta i w Ratuszu, złożyłem pismo w sprawie zmiany projektu nazwy tej ulicy i czekam na środę z nadzieją, że jednak ulica będzie nazywać się inaczej. Wydaje mi się, że są bardziej przyjazne nazwy ulic, jednocześnie upamiętniające naszych narodowych bohaterów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 listopada 2012r. o 17:28
~Tomek napisał(a): znajomi już się śmieją że ulica będzie wyklęta.


Rzeczywiście, bardzo istotny powód do złożenia wniosku! :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
26 listopada 2012r. o 18:14
Nazwa "Żołnierzy wyklętych" ma upamiętnić tych żołnierzy, którzy nie chcieli się zgodzić na sowietyzację Polski i utratę niepodległości (czy przejście spod jednej okupacji pod drugą). Żołnierzy tych nie można w żaden sposób utożsamiać z aktami bandytyzmu, choć zapewne również niektórzy z nich się ich dopuścili. Prawda jest niestety taka, iż nie ma i nie było na świecie żadnej armii, której członkowie nie dopuściliby się żadnych przestępstw.

Nie widzę zatem żadnych kontrowersji w związku z nadaniem tej nazwy ulicy. Pojawiające się na forum próby doszukiwania się aspektów antysemityzmu w tej formacji służą jedynie spłycaniu jej znaczenia i roli. Nie neguję faktu, że takie zbrodnie z pobudek czysto narodowych mogły mieć miejsce, jednak nie może to rzutować na ocenę walki tych ludzi jako całości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4570
#rafix0016 nieaktywny
26 listopada 2012r. o 20:26
~Tomek napisał(a): Niedawno kupiłem od Urzędu Miasta jedną z działek, która znajduje się przy ulicy Śluzowej a ma się nazywać-Żołnierzy Wyklętych.
.


...wiesz....skoro na Sluzowej...zawsze mogłaby nazywać sie Pod Trupkiem i wtedy byłaby lipa... ;)
Swoją drogą kiedys była kolo Imperium knajpa-bar piwny -o takiej nieoficjalnej nazwie :D ;)

Na dwie rzeczy nie ma lekarstwa: na śmierć i na bezczelność
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
26 listopada 2012r. o 23:16
~Tomek napisał(a): znajomi już się śmieją że ulica będzie wyklęta


Napiszę wprost, masz głupich znajomych. Na twoim miejscu unikałbym takich znajomości.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~luca niezalogowany
27 listopada 2012r. o 10:51
Bardzo dobry pomysł z nazewnictwem. Tacy ludzie jak np. Żołnierze Wyklęci zdecydowanie zasłużyli na to. A tym wszystkim co nieustannie skomlą, narzekają odpowiem: puknijcie się w łeb- to byli bohaterzy, wy jesteście nikim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zybstar niezalogowany
27 listopada 2012r. o 11:16
nie mozna szafować na prawo i lewo takimi nazwiskami, te boczne uliczki zwyczajnie nie zasłużyły na takie nazwy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.