Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pamiętajmy o bezdomnych
~Przemysław niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 16:04
skorn napisał(a): Może warto byłoby się zarejestrować dla świętego spokoju ?
>

Przepraszam ale pisałem już oficjalnie że z przyczyn TECHNICZNYCH CZASOWO JEST TO NIEMOŻLIWE. niebawem przy pomocy redakcji temat zostanie załatwiony.Proszę o cierpliwość.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tutejszy niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 17:42
sentinel napisał(a):
~Przemysław napisał(a): Przecież jest noclegownia ...... ale zaraz TAM nie można chlać !
Tylko jak ktoś świadomie wybiera chlanie to .... po co się nim przejmować?


Nie obrażaj ludzi bezdomnych, bo nie każdy z nich pije.
Noclegowni wielu z bezdomnych nie wybiera, gdyż są tam często traktowani jak śmieci, bez względu na to, czy są trzeźwi, czy też nie.


W tej kwestii Przemysława muszę poprzeć choć pogląd jego jest dość skrajny, ciekawym kto z piszących przespał choć jedna noc w schronisku, na palcach 1 ręki policzysz tych co wcale nie piją, nie bardzo rozumiem tych co tak oponują z workaholikiem inaczej nie da rady trzeba ostro bo inaczej wejdzie Ci na łeb i nasr.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ala niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 18:53
Nie jest łatwo pomóc os. bezdomnym z prostego powodu, oni nie chcą pomocy, typu noclegownia , schronisko, wolą mieszkać na działkach, w piwnicach, ponieważ prowadzą specyficzny tryb życia, w każdej takiej placówce są określone zasady, obowiązuje regulamin, trzeba się myć, nie wolno spożywać alkoholu - a więc w ich mniemaniu jest to raczej kara, a nie pomoc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ala niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 19:07
~rainman napisał(a): "W tym czasie policjanci ściśle współpracują z instytucjami pomocowymi, które zapewnią właściwą pomoc osobom..."

Właściwa pomoc dla bezdomnego to jaka? Bezdomny nie chce iść do przytułku a urzędas go zmusza, bezdomny olewa służbę zdrowia a oni go tam przymusowo doprowadzą, bezdomny chce pić a oni mu zabronią i wyślą na odwyk. Bezdomny nie potrzebuje urzędasa ale urzędas potrzebuje bezdomnego. Ile dostanie pomocy z naszych podatków taki dowieziony bezdomny raz na kwartał a ile weźmie pensji urzędas za pomaganie takiemu co pomocy nie chce?
Są przypadki że urzędas wykańcza człowieka i ten idzie na ulicę a później inny urzędas go przymusza do rzeczy których nie chce, a jak już zachce to oni odeślą go z kwitkiem "bo problemy musisz sobie rozwiązać sam, pracy też poszukaj sobie sam".
No i mamy żonglerkę bezdomnymi za którą co miesiąc na konto urzędasa trafia kasa, pośrednio wypracowana przez urzędasa.
Rok temu była akcja aby nie dawać bezdomnym pod sklepami pieniędzy bo przepiją. Urzędasy chcieli sami powiedzieć ,za miesięczną pensję ,na co ma wydać pieniądz. Uszczęśliwiony urzędniczą radą kupił sobie bułkę po czym wrócił na ulicę, bo tu już pomocy od urzędasa dostać nie może.
Za komuny sprawa z bezdomnymi i cyganami była prosta - była możliwość roboty, nawet najprostszej z której można było się utrzymać i jak ktoś był bez mieszkania i pracy to znaczy że nie chciał robić i był obibokiem. Proste, i na takiego czekała pała od milicjanta za psucie widoku w parku i ludzie to akceptowali, bo taki sam sobie taki los zgotował.
W III RP urzędasy sami produkują bezdomnych a później się rozpływają nad ich losem. Takich którzy są z własnej woli bezdomnymi jest teraz niewielu.
Dlatego - BEZDOMNI!!! Dajcie urzędasowi żyć! Nie bądźcie wujami!


Nikt Nikt nie ma takiej mocy sprawczej , żaden urzędas by zmusić- wysłać kogoś na odwyk, do lekarza, do noclegowni, itp. jeśli zainteresowany nie wyrazi na to zgody!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~OBSERWATOR niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 20:54
Kiedy dzisiaj jechałem do pracy za restauracją Słoneczna w lasku zauważyłem namiot kiedy w pracy o tym wspomniałem znajomy powiedział że tam ktoś mieszka.Nie wiem ile w tym prawdy ale może ktoś by się tym zainteresował?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 grudnia 2012r. o 21:03
~OBSERWATOR napisał(a): Kiedy dzisiaj jechałem do pracy za restauracją Słoneczna w lasku zauważyłem namiot kiedy w pracy o tym wspomniałem znajomy powiedział że tam ktoś mieszka.Nie wiem ile w tym prawdy ale może ktoś by się tym zainteresował?

z tego co wiem, straż miejska już tam była, ale zanim temeratury spadły poniżej 0. ogólnie to ciężki temat, oni nie chcą żadnej pomocy , oprócz alkoholu ... i tak to prawda, oni tam koczują nawet w te temperatury...aż dzie bierze, tylko czekać aż alko przestanie działać i dojdzie do tragedii
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2945
Mgosia
7 grudnia 2012r. o 21:15
~Tutejszy napisał(a):

W tej kwestii Przemysława muszę poprzeć choć pogląd jego jest dość skrajny, ciekawym kto z piszących przespał choć jedna noc w schronisku, na palcach 1 ręki policzysz tych co wcale nie piją, nie bardzo rozumiem tych co tak oponują z workaholikiem inaczej nie da rady trzeba ostro bo inaczej wejdzie Ci na łeb i nasr.


A z iloma bezdomnymi rozmawiałeś tak szczerze, patrząc w oczy ?
Czy zapytałeś o przyczynę bezdomności i o niechęć do schronisk ?
Czy pozwoliłbyś , żeby ktoś traktował Cię jak psa ?

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje... mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że ty możesz być wielki&a
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5653
#poldek nieaktywny
7 grudnia 2012r. o 21:46
Bezdomność to w 90 procentach wybór bezdomnego państwo Polskie dokłada tak i my się składamy jako społeczeństwo i dlatego myślę żeby ich zostawić naturze a natura zrobi swoje. :/ :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.