Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ruszyła kolęda
~ niezalogowany
8 stycznia 2013r. o 21:32
Katolik dla katolika to ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2013r. o 21:40
Marzy mnie się jak w niemczech.Jak do opodatkowania zgłaszasz że nie chcesz płacić na kościół ,to nie płacisz.Ciekaw ilu by było katolików na tych warunkach w Polsce?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
8 stycznia 2013r. o 22:42
~ napisał(a):
skorn napisał(a):
LukaBC napisał(a):
Chodziło mi o to że co roku nie wpuszczałem go do domu a ten za rok znów próbował, od czasu wpuszczenia do domu i ofiarowania mu koperty z biedronki jest spokój:)



słyszałeś o apostazji?


a słyszałeś jakie problemy robi KRK jak chcesz wyjść z tej sekty??


a co? próbowałeś i miałeś problem?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Adolf niezalogowany
8 stycznia 2013r. o 22:51
LukaBC napisał(a): 3 lata temu ostatni raz widziałem księdza po kolędzie, dostał odemnie kopertę dość grubo wypchaną... kawałkami gazetek reklamowych z biedronki:) od tamtego roku nie pojawia się u mnie żaden:)

Po co miałbym taki coś robić :> Czy ktoś mi karze dawać kopertę ? Nie chcę nie daję, chcę daję. Twoje postępowanie jest żenujące i poniżające. Na miejscu księdza, którego tak hojnie obdarowałeś posłużył bym się Twoim przykładem i powiedział na mszy jacy z Ciebie mądrzy ludzie :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
9 stycznia 2013r. o 9:21
hemi napisał(a):
Znam historię,gdzie na jednej z okolicznych wiosek znajoma z trójką dzieci ,(gdzie tylko facet pracuje i zarabia grosze)chciała dac księdzu kopertę,a on jej nie przyjął mówiąc "ty tego bardziej potrzebujesz".Mozna? Można!

Wiem o księżach, którzy, biorąc kopertę w jednym domu, zostawiają ją u sąsiadów. Taka pomoc społeczna, tyle, że bez urzędników i biur. Od sąsiada może by nie wziął bezpośrednio, ale od księdza weźmie, bo anonimowo.
Wyobraź sobie LukaBC - gdyby taki potrzebujący trafił na Twoją kopertę.
hemi napisał(a):
Ale sa też i księża ,którzy odwiedzaja tysiące osób w miastach,80% tych ludzi nie widuje w kościele i kolęda to po prostu "żniwa"u ludzi z którymi nie ma żadnej wzięzi,tylko po prostu sa w statystykach danej parafii i nic więcej..

To powinna być okazja do ewangelizacji. Skoro chcą przyjąć księdza, to znaczy, że jednak potrzebują jakiejś więzi z Kościołem. Ksiądz w ten sposób poznaje swoich parafian, ich potrzeby, troski, radości. Dzięki temu wie więcej niż policja i pomoc społeczna razem wzięte.
~ napisał(a): Marzy mnie się jak w niemczech.Jak do opodatkowania zgłaszasz że nie chcesz płacić na kościół ,to nie płacisz.Ciekaw ilu by było katolików na tych warunkach w Polsce?


Przecież w Polsce jest lepiej! Nie musisz niczego zgłaszać - po prostu dajesz. Nie tyle ile wyznaczy ci państwo, a tyle ile możesz i chcesz dać.
Zadziwia mnie chęć wciągania urzędników państwowych do takich spraw. Przecież ktoś to by musiał księgować, przeliczać, przelewać. Za darmo?
A może chodzi o to, by lewackie rządy miały kontrolę nad finansami Kościoła? Jakoś strasznie ich boli, gdy ktoś jest niezależny.

Zmoderowano 09.01.2013 godz.10:30 - powód: korekta cytowania (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
19 stycznia 2013r. o 13:52
ot taka "ciekawostka" z netu :(

[img=1358599950_erm6lvk.jpg]

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
19 stycznia 2013r. o 16:31
Hemi, jak się nie ma własnego pomysłu na takie działania, to zawsze warto sprawdzić, czy nie znajdzie się odpowiedź w jakiejś mądrej księdze. A w jednej z nich wyraźnie napisano: idź i powiedz bratu swemu, że źle czyni.
Tak więc nie wywieszaj ogłoszeń na słupach, nie ogłaszaj w telewizji, nie rozprzestrzeniaj plotek. Idź i powiedz jemu. Takie proste.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~noooo? niezalogowany
19 stycznia 2013r. o 17:02
A wpuścicie wy go na plebanię? Czy ma to wam powiedzieć podczas mszy.?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza