Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Mieszkańcy czy zameldowani?
1
emem
28 stycznia 2013r. o 23:41
panda napisał(a): Bzdura! zamiast prostych zasad i procedur wolisz, aby ludzie się wzajemnie szpiegowali? aby na siebie donosili? :]


Panda, raczej wole, zeby bylo tak jak opisal ojciec w poscie pod Twoim.
Zamiast papierow i procedur, deklaracje i zaufanie.
Wtedy tacy jak Ty, ktorzy nie maja zaufania do innych ludzi, beda mogli sobie szpiegowac (ich sprawa), a tacy jak ja, ktorzy ufaja, beda mieli swiety spokoj :-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 23:43
ojciec napisał(a):
Panda : co innego szpiegowanie i donoszenie, a co innego pilnowanie własnego "podwórka" i wspólnej własności. Jak pilnujesz, to oszczędzasz i to nie tylko dla siebie, ale dla sąsiadów też. Postaraj się rozróżnić te dwie rzeczy: donos a pilnowanie własności.


ale tak to się skończy? w nieruchomościach wielorodzinnych tak właśnie będzie! szpiegowanie i donosy!

emem w kilku wypowiedziach piał na temat zaufania! poczytaj sobie powyżej.

a efekt jego przemyśleń = > szpiegujcie i donoście na siebie!



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 23:44
emem napisał(a): Ojciec, kiedy do tego dojdziemy i w Polsce :)

Wiesz...myślę, że przy mentalności Polaków, to będzie dłuuuuuuuuga droga i nie skończy się ona dobrze. Zawsze uważaliśmy siebie za cwaniaków i szukaliśmy możliwości kombinowania..cóż taki naród (fakt : gólnikowo, ale nie chcę, aby uznano to za obrazę kogokolwiek)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 23:45
emem napisał(a):
panda napisał(a): Bzdura! zamiast prostych zasad i procedur wolisz, aby ludzie się wzajemnie szpiegowali? aby na siebie donosili? :]


Panda, raczej wole, zeby bylo tak jak opisal ojciec w poscie pod Twoim.
Zamiast papierow i procedur, deklaracje i zaufanie.
Wtedy tacy jak Ty, ktorzy nie maja zaufania do innych ludzi, beda mogli sobie szpiegowac (ich sprawa), a tacy jak ja, ktorzy ufaja, beda mieli swiety spokoj :-)


zaplątałeś się już?!

raczej straciłem na dzisiaj ochotę na dyskusję z Tobą. nie lubię pokrętnych mentalności. sposkojnych snów administratorze :P

ps. ja mam zaufanie do ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 23:51
panda napisał(a):
ojciec napisał(a):
Panda : co innego szpiegowanie i donoszenie, a co innego pilnowanie własnego "podwórka" i wspólnej własności. Jak pilnujesz, to oszczędzasz i to nie tylko dla siebie, ale dla sąsiadów też. Postaraj się rozróżnić te dwie rzeczy: donos a pilnowanie własności.


ale tak to się skończy? w nieruchomościach wielorodzinnych tak właśnie będzie! szpiegowanie i donosy!

emem w kilku wypowiedziach piał na temat zaufania! poczytaj sobie powyżej.

a efekt jego przemyśleń = > szpiegujcie i donoście na siebie!




O rany! Jakie donoszenie? Jak nic nie pokombinujesz, to nie będą mieli co donosić. A jak chcesz coś zaoszczędzić czyimś kosztem... cóż ...bój się, bo ja np. nie pozwolę, abym płacił za kogoś kto korzysta tak jak ja, ale leci z sąsiadami w kulki. Więc co mi teraz odpowiesz? Masz takie samo prawo pilnować swego, jak każdy inny współlokator własności. Prawda?


Dopisane 28.01.2013r. o godz. 23:51:

Kończę na dziś. Życzę kolorowych snów. Fajnie się z Wami rozmawiało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
28 stycznia 2013r. o 23:52
Panda, to Ty mowisz caly czas o jakims szpiegowaniu.
Ja uwazam, ze deklaracja mowiaca ile osob mieszka w mieszkaniu to nic zlego. Nie ma potrzeby jakiegos dodatkowego sprawdzania itd - ja mam zaufanie do ludzi i wierze, ze to co mowia jest prawda.

A Ty tymczasem szpiegowanie, sprawdzanie, procedury.
Mam nadzieje, ze tego typu sposob myslenia bedzie reprezentowalo coraz mniej osob, bo inaczej nic sie w tym kraju nie zmieni.


Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
29 stycznia 2013r. o 9:19
panda napisał(a):
Bzdura! zamiast prostych zasad i procedur wolisz, aby ludzie się wzajemnie szpiegowali? aby na siebie donosili?


O jakich "prostych procedurach" mówisz? Zaproponuj takie procedury, bo branie pod uwagę meldunku, jak pokazuje przykład pani z artykułu który komentujesz, nie jest IMHO sprawiedliwe.

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
29 stycznia 2013r. o 12:18
jegomosc napisał(a):
panda napisał(a):
Bzdura! zamiast prostych zasad i procedur wolisz, aby ludzie się wzajemnie szpiegowali? aby na siebie donosili?


O jakich "prostych procedurach" mówisz? Zaproponuj takie procedury, bo branie pod uwagę meldunku, jak pokazuje przykład pani z artykułu który komentujesz, nie jest IMHO sprawiedliwe.


Kiedy w danym lokalu zamieszkują osoby zameldowane z osobami niezameldowanymi, i oczywiście na odwrót... ilość uzywanej wody wzrasta! i to jest naturalne?! Więc z deklaracjami, można połączyć sposób rozliczania powiązany "od ilości wody". Nowela na to pozwala? łączenie sposobów rozliczania. Chodzi mi o jakiś prosty mechanizm.

DO emema!

Słuchaj jak widzę nadal nie nadążasz?

Kiedy sposob rozliczania nie będzie jasny i sprawiedliwy, a takie wątpliwości miało kilka osób w dyskusji powyżej, nieuczciwi mogą, wykorzystywać to, że deklaracje są nie weryfikowane. Na tym ucierpią uczciwi. w Takim momencie Ty proponujesz "zaufanie" i jeszcze nazywasz to w tym przypadku profesjonalizmem?! Efektem więc Twojego zaufania uczędników do deklaracji, będą nadużycia! CZłowiek człowiekowi może zaufać, ale będą tacy, którzy nie będą się zgadzać płacić za innych, więc aby tego udowodnić potencjalni "uczciwi" będą musieli "szpiegować" i donosić na... osoby niezameldowane nie ujęte w deklaracji, na tych co nie segeregują śmieci. Kiedy zadeklaruje się, że śmieci będą segeregowane, potem ktoś tego nie będzie robił i wymiesza śmieci, wtedy wszyscy zapłacą z danej nieruchomości jako śmieci niesegregowane, czyli drożej. Chyba świadomy jesteś ilu mieszkańców jest w budynkach wielorodzinnych? dziesiątki!!!

reasumując: przepisy dotyczące opłat za śmieci powinny być jasne i jednoznacznie, a nie opierać się na twoim "zaufaniu". Ludziom można ufać, ale urzędnik jest od ustalania prostych i łatwych do stosowania, a także skutecznych zasad rozliczania. To ich praca! Więc Prezio ma obowiązek o to zadbać. Kapi? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza