Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wszyscy jesteśmy politykami
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:25
Pannazdzieckiem napisał(a):

Toś się kurde wysilił , po Twoim intelekcie spodziewałem się bardziej racjionalnego podejścia. Wstyd Preczzkomuną , słuchać trzeba różnych stron. To logika.


To się również tyczy Ciebie.


Dopisane 19.05.2013r. o godz. 22:25:

Pannazdzieckiem napisał(a): Nie. Przykro mi. Podobnie , jak Ty i Pan Przemek ... tęsknię.


Nie potępiaj kapitalizmu, bo wiesz dobrze, że znaczenie tego słowa zostało dzisiaj przez różne środowiska zmienione. Warto przywrócić pierwotne znaczenie tego słowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:34
Preczzkomuna napisał(a): ... Warto przywrócić pierwotne znaczenie tego słowa.


Kapitalizm nie jest zły , podobnie , jak socjalizm. Tylko głupcy nie potrafią tego ze sobą połączyć. Nie potępiam . Ale niechby to był prawdziwy kapitalizm , czyli gromadzenie dóbr własną pracą , nie oszustwem i szwindlem , jak ma to miejsce obecnie.

A może powrócimy do libertariańskich zasad ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:47
Preczzkomuna napisał(a):

Nie potępiaj kapitalizmu, bo wiesz dobrze, że znaczenie tego słowa zostało dzisiaj przez różne środowiska zmienione. Warto przywrócić pierwotne znaczenie tego słowa.


Kapitalizm ma swoje dobre cechy. Jednak nie o samo znaczenie tego słowa chodzi, prawda? Chodzi raczej o to co się za tym znaczeniem kryje. Chodzi o wprowadzanie tych dobrych cech ze wszystkich innych. Każdy dotychczasowy nie był doskonały, więc weźmy to co w nich najlepsze i połączmy :) Oczywiście wielka praca przed naszą cywilizacją. Technokracja, biurokracja, nietykalność władzy, która nazywa się reprezentacją narodów, władza która nie respektuje woli Narodu. Przykład? ignorowanie referendów! Ustawa pozwala zignorować przez władzę wyniki referendów!

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:49
Pannazdzieckiem napisał(a): gromadzenie dóbr własną pracą , nie oszustwem i szwindlem , jak ma to miejsce obecnie.

A może powrócimy do libertariańskich zasad ? :)


Zgadzam się z tym. :)

Masz na myśli minarchizm ?:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:54
Preczzkomuna napisał(a):
Masz na myśli minarchizm ?:)


Zaś moje luki w edukacji , poczytam i coś napiszę , jak zwykle. :)

Ty , to potrafisz mnie wkręcić :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
19 maja 2013r. o 22:54
Alter wskażesz mi plusy np. socjalizmu ? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
19 maja 2013r. o 23:10
Preczzkomuna napisał(a): Alter wskażesz mi plusy np. socjalizmu ? ;)


Już o tym kiedyś rozmawialiśmy. Dobrą stroną socjalizmu, jest pomniejszanie nierówności społecznej, czyli idea sprawiedliwości społecznej. Uważam też, że niektóre strategiczne rejony gospodarki powinny pozostać pod kontrolą państwa. Przykładowo: zbrojeniówka, energia, służba zdrowia. Czyli wolny rynek, z pewnymi ograniczonymi wyjątkami.


Dopisane 19.05.2013r. o godz. 23:10:

Minarchizm też ma swoje dobre strony, i ogólna jego charakterystyka z pewnymi (znów) wyjątkami można przysposobić :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 maja 2013r. o 23:22
alter napisał(a): ...Minarchizm też ma swoje dobre strony, i ogólna jego charakterystyka z pewnymi (znów) wyjątkami można przysposobić :)


A , czyli da się połączyć różne systemy ideologiczne w jedną perfekcyjnie funkcjonującą całość :D

Panowie , dziękuję Wam za mile spędzony wieczór , kolorowych snów życzę. :) I proszę Was o odpowiedź na moje prywatne wiadomości :) Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.