Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Woda zalewa Milików
~ niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 9:04
A czasem nie jest to wina Tuska?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~moja wioseczka niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 11:41
w Milikowie spędziłam jakieś 20 lat swojego życia i te wszystkie podtopienia znajdują się w bardzo bliskiej okolicy mojego domu rodzinnego

te domy, które co roku są zalewane to są budynki budowane jeszcze przez Niemców, którzy mieszkali na tych terenach (wtedy takie powodzie nie były coroczną normą), a ludzie którzy je zajęli po wojnie mieszkają w nich od kilkudziesięciu lat i nie chcą ich opuszczać albo najzwyczajniej w świecie ich na zmianę lokum nie stać

możemu oczywiście jak zwykle narzekać na władze, bo to przecież nasze ulubione narodowe zajęcie, ale rzeka płanąca przez Gościszów i Milików została za potężne pieniądze uregulowana, oczyszczona itp i niestety na tekie ulewy to nie pomaga, więc nie wiem co jeszcze poza wysiedleniem tych domów można zrobić żeby zapobiec podtopieniom domów mieszkalnych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~on niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 15:33
Domów nie powinno się budować tak blisko koryta rzeki, czy nawet potoku. Żadne betonowanie koryta nie pomoże na takie przypadki (a w Milikowie chyba takie zabiegi były wykonywane ?).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~heh niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 15:35
Fajne pytania co tu sie stalo? slonce nasikało:-)) i za co pana bozia kara, normalnie super wywiad ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 16:15
Bo rzeka ma być czyszczona, pogłębiana na całym odcinku a nie tylko na wysokości Milikowa. Dlatego zalewa wioskę bo rzeki są zaniedbane.
Urzędasy myślą że in się jakoś uda obronić przed deszczem ale jeżeli zalewa po dwóch dniach opadów to chyba nie powinniśmy liczyć że już więcej się nie zdarzą dwa dni bez deszczu. A jak przyjdzie deszcz czterodniowy?
No i pewnie znów będą winne bobry albo ludzie że się budują, ale nie urzędasy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Paweł niezalogowany
26 czerwca 2013r. o 16:27
iwoneczka322 napisał(a): rzeka Kwisa się zwie:)Zmoderowano 26.06.2013 godz.7:37 - powód: korekta po zgłoszeniu (moderator)
Iwoneczko ,przez Milików płynie IWISA ,która w Nowogrodźcu wpada do Kwisy. Spytaj ciotki Wiki ,albo wujka Googla ,a nie tak bez znajomości tematu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
26 czerwca 2013r. o 16:30
~ napisał(a):
znów będą winne bobry albo ludzie że się budują, ale nie urzędasy.

To taki standardzik :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2860
#iwoneczka322 nieaktywny
26 czerwca 2013r. o 16:49
~Paweł napisał(a): Iwoneczko ,przez Milików płynie IWISA ,która w Nowogrodźcu wpada do Kwisy. Spytaj ciotki Wiki ,albo wujka Googla ,a nie tak bez znajomości tematu :)
tak:)ja to wiem .,.pan moderator zmoderował nieudolnie bo ja prosiłam o poprawienie w tekscie Iwnicy na Iwisę....a p Moderator namazał Kwisa,,,nie musze pytać wuja GOOGLE pochodzę z Milikowa,musze przyznać jednak ,że rzekę nazywają Iwnica i Iwisa:)


Zmoderowano 26.06.2013 godz.19:12 - powód: Oryginalny twój wpis brzmiał : "Iwisa", który zgłosiłaś do moderacji. I nie napisałaś, na jaką nazwę zmienić. Zgodnie z zapisami w Wikipedii, jednym z dopływów Kwisy jest Iwnica, a nie Iwisa. Mało znasz jak widać swoją miejscowość. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwisa (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza